Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

koledzy a ja mam takie pytanie z nieco innej beczki :)

Otóż chodzi mi jak macie posadowione, czyli na czym postawione wasze centrale.

Mam janka 350 i po włączeniu słyszę takie głuche, bardzo niskie buczenie.

Początkowo sądziłem że dochodzi z kanałów - ale to zostało wyeliminowane.

Kanały mam z sonolightu przewymiarowane - prędkości przepływu są bardzo niskie.

Wydaje mi się, że ten hałas przenosi się przez sufit.

Mam strop drewniany - belki, między nimi wełna, od góry OSB położona na piance, od dołu podwieszane sufity.

Centrale ustawiłem na styrodurze, ale wydaje mi się że jest zbyt twardy i sztywny i stąd przechodzenie tych dźwięków.

Na czym najlepiej usadowić taką centralę aby wyeliminować hałas ?

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę Was zmartwić.

Janki na prąd stały buczą i nic na to nie można poradzić.

To istotna informacja.

Aż dziw, że dopiero teraz się pojawiła.

 

Czy Brinki mają taką samą przypadłość? Dzisiaj dokonałem wpłaty na Brinka.

Edytowane przez pawelpiwowarczyk
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re Piczman

Ja jeszcze nigdy nie trafiłem na buczącego JanGaza, a trochę ich zamontowałem. W zeszłym tygodniu zamontowałem Janka prądu stałego w szafie w pokoju w budynku drewnianym, i na 1-2 biegu nawet stojąc tuż obok przy otwartych drzwiach nie słychać że pracuje, na wyższych biegach słychać delikatny szum powietrza - żadnego buczenia. Po to właśnie wstawiam silniki prądu stałego, żeby było ciszej.

Brinki też są ciche, ale unikam ich montowania. Chyba że ktoś chce koniecznie.

Kiedyś zamontowałem, po raz pierwszy i ostatni, Dospel Berluf z silnikami prądu stałego - no tutaj to masakra, wentylator wywiewu wyje jak syrena strażacka, dom jeszcze nie zamieszkały ale z góry wiadomo że bez zrobienia budki z 10cm wełny raczej tego nie uruchomię :-)

Edytowane przez Indiana_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując wpisy użytkownika " kangaxx " podejrzewam że ma coś wspólnego z Jangazem, stasznie nagania, ale to tylko moje podejrzenia :)
Choćby poprzez miejsce zamieszkania.

Być może dobrze współpracuje mu się z Jan-Gazem i, z sympatii, zachęca do zakupu. Ale co z tego?

 

Nie dopatruj się spisku. Kangaxx udziela na forum wielu, bardzo wartościowych rad. Zobacz, ile ma postów? "Nagania" (choć nie wiem, czy to właściwe słowo) na Janka tylko w kilku.

Zresztą, każdy ma swój rozum.

Ja, od pół roku planowałem kupić Jan-Gaza, ale w związku ze zmianą ich filozofii biznesowej (sprzedawać mniej ale z większym zyskiem) i niedawnym wzrostem ceny, ostatecznie zdecydowałem się na tańszą konkurencję.

Jeszcze w tym tygodniu będzie u mnie.

Edytowane przez pawelpiwowarczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...