Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

jak mi elektryk uzmyslowił że mam kupować pralkę ze zwyklym pokrętłem bez żadnych wyswietlaczy[ze względu na cenę wymiany ewentualnej] to bardzo chwalę pawła że mnie namówił na zwykle pokrętło

 

Bzdura.

1. nie masz pewności że popsuje ci się wyświetlacz który jest tylko dodatkiem do elektronicznego sterownika jaki masz w pralce z gałką. Więc z punktu widzenia skomplikowania elektroniki pralka z gałką czy pralka z wyświetlaczem to praktycznie to samo. No chyba że mówimy o takiej

 

:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c1/Polar_ps_663_p_bio.jpg/300px-Polar_ps_663_p_bio.jpg

2. Popatrz na cene innych części - zwykła mechaniczna pompka do odpompowania wody moze kosztować połowę wartości pralki i nie nic wspólnego z wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie kiedyś powiedzieli 1200 zł, więc podziękowałem i zacząłem kombinować samodzielnie - okazało się, że na płytce sterownika wykraplała się woda, co powodowało zawieszanie sterownika w połowie prania. Zamalowałem więc całą płytkę farbą olejną, i pralka służyła jeszcze bezawaryjnie ponad 5 lat :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model 350 DC, sterownik tygodniowy. Buczenie identyczne jak na plikach z 30 strony wątku. Mąż już obmyśla plan działania, jak tylko się trochę ociepli to włazi na strych i kombinuje.

Hałas słychać przy samym reku ale też przy anemostatach nawiewnych i na zewnątrz z wyrzutni (fi 160). Anemostaty wyciągowe cichutkie, czerpnia (fi 200) cichutka.

Jednym z problemów może być u mnie sztywne połączenie rur na wejściu z czerpni i na wyjściu na wyrzutnię. Wyciąg i nawiew są podłączone elastycznymi (od reku do pierwszego trójnika).

Stanowisko pod centralkę to płyta mdf przykręcona do jętek przez gumowe podkładki 4szt 10x10x1cm, na tym 5cm wełna z rolki i sam reku. Tu chyba też poprawimy, po tym co czytam w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że kwestia gustu ale poniekąd wstyd dla producenta,kóry bardzo ceni sobie swoje produkty a każe sterować nimi sterownikiem o wyglądzie rodem z lat 80-90.

Konkurencja,nawet ta słabsza i tańsza pod tym względem wypada o niebo lepiej.

 

Witam; Sam jestem zainteresowany Jan-Gazem i trochę zacząłem szukać/czytać. Co do kwesti wyglądu sterownika to stwierdziłem, że to ma przede wszystkim działać. Fakt montaż na widocznym miejscu w salonie obok plazmy jest niewskazany ale z drugiej strony, gdyby do wszystkiego podchodzić tylko z "estetyką" to każdy z nas musiał by się żenić tylko z modelką. Wiadomo, że tak nie jest bo cel jest inny :)

 

Myślałem nad zakupem wersji E1 (bez sterownika), a sam sterownik dokupić w firmie, która je robi. Powód jest prosty - wychodzi to taniej, a podłączenie jest proste.

 

Podczas rozmowy z gościem z tej firmy od sterownika, dowiedziałem się, że są na ukończeniu wersji ze zmienionym panelem sterowania tzn. ma być wyświetlacz graficzny z panelem dotykowym czyli coś czym zachwycał się miki121

Cena ma być zbliżona (zobaczymy) do obecnego sterownika tzn. 750zł+vat.

 

Jak będę coś więcej wiedział to wrzucę to na forum - na razie poczekamy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok macie troche racji

tylko że w jednym aucie mam zwykła klimę w drugim z wyświetlaczami 4 strefami i żadnego dyskomfortu nie czuję w tym mniej wypasionym

powinienem napisać że przy zakupie trzeba sprawdzać ceny ewentualnych części i napraw

 

dobra a jakie są koszty np takich wyswietlaczy do pralek

miał ktoś przyjemność wymieniać?

Malux - masz tendencję do nabijania postów jeden po drugim, minuta po minucie (nie tylko w tym temacie!). Jest taka funkcja jak edytuj - uzupełniasz złote myśli - spróbuj zamiast produkować setki nieużytecznych postów. Kolejni forumowicze łatwiej odnajdą cenne posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze sterownikami jest tak - ze jak chcesz miec kolejny bajer / gadzet to wez ten z z panelem dotykowym

z doswiadczenia innych uzytkownikow wiem ze ustawienia WM z reku przez 90% roku dziala na okreslonym trybie - przydaje sie chwilowe zwiekszenie wydajnosci , np Jasiek ma przysisk czasowy ktory po przycisnieciu na 30 min wlancza wyzszy bieg (patrz imprezka lub gotowanie) a później wraca sie do pierwotnych założen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były wstępne oględziny, na jakieś zmiany za zimno (nieogrzewane poddasze).

No i mam nowe pytanie:po odkręceniu bocznej ścianki na tacce zero wody. Trochę mnie to dziwi bo wszyscy piszą że coś tam się zlewa, gdzieś czytałam o 30 l na dobę w 1 sezonie, a u mnie susza. W domu obecnie 35-36% wilgotności. Nawiew z GWC ceramicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były wstępne oględziny, na jakieś zmiany za zimno (nieogrzewane poddasze).

No i mam nowe pytanie:po odkręceniu bocznej ścianki na tacce zero wody.

 

Wykraplanie występuje, może po prostu cały kondensat spływa po tacce do rurki odpływowej? Tak właśnie powinno to wyglądać.I wtedy niekoniecznie zobaczysz jakieś ślady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu centralki tacka była sucha jak wiór. Macając wymiennik też nie stwierdzono oznak wilgoci. Może akurat taki moment był, że wszystko wyschło? Nie wiem czy otwarcie nastąpiło w czasie spoczynku, czy w czasie pracy reku. Działa mniej więcej co godzinę przez godzinę i jak akurat było 10 min przed kolejnym startem, to mogło wyschnąć wszystko

 

Piczman: wysokiej temp. czego? wyciąganej z pomieszczeń czy zewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...