Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie kombinuj, masz bardzo sprawny system CO.

A zetka, no cóż .

Robić GWC pod kotłownię to spora przesada, już lepiej dołóż tam grzejnik .

Mam ten sam problem, nie zrobiłem w kotłowni podłogówki.

 

No ale opuśćmy ten wątek, jest kilka innych na ten temat o którym piszemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już założyłem i jestem na tym etapie zadowolony , na 99% w praktyce wyjdzie tak samo ... ale to za ok 2-3 miesiące

wstępne pomiary poboru prądu jak i sprawdzenie hałasu (głośności pracy centrali) jak i "szumu" w kanałach (a raczej ich braku) wypadły pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re Pzaut - sam zwykle montuję automatyczną przepustnicę do GWC, więc jeśli Janek przełącza się na GWC to za jednym zamachem otwiera przepustnicę i włącza korektę podnoszącą nawiew. To jest standard w każdym Janku ze sterownikiem tygodniowym , fajna rzecz ten sterownik, ustala się godziny pracy i wydajności według rzeczywistego przebywanie w domu i wymaganej wydajności. Jeszcze niezamontowałem reku bez tego sterownika, wyceniam po prostu od razu ze sterownikiem i nie pytam klienta o zdanie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam za offtopic - już więcej nie będę.

 

Ale dopowiedzcie mi ta 350 brać ze sterowaniem ręcznym czy auto - mam na myśli GWC i korektę nadmuchu .

 

jak chcesz sterować przepustnicą GWC to zwykły sterownik Ci tego nie umożliwi...korekty wydajności też zwykłym nie uzyskasz...

a czy to jest Tobie potrzebne to już sam powinieneś wiedzieć najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj włączyłem sobie na jakiś czas reku JanGaz 420 (dom w budowie). Pracował na 2 biegu. Po ustabilizowaniu parametrów wyświetlacz sterownika pokazywał : zad: 21C, temp 19.2C, zewn.1.8, reku 7.8C. Zakładam, że reku oznacza temperaturę powietrza wychodzącego z centrali i nawiewanego do pomieszczeń (gdzieś zawieruszyła mi się instrukcja do centrali). Spodziewałem się wyższej temperatury na wywiewie przy wczorajszych warunkach. Ten wyniku u mnie to w miarę standardowy ? Reku stoi w kotłowni, w której temperatura to kilkanaście stopni ciepła (coś około 16-18, nie mierzyłem wczoraj)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już założyłem i jestem na tym etapie zadowolony , na 99% w praktyce wyjdzie tak samo ... ale to za ok 2-3 miesiące

wstępne pomiary poboru prądu jak i sprawdzenie hałasu (głośności pracy centrali) jak i "szumu" w kanałach (a raczej ich braku) wypadły pozytywnie

 

Nie chce mi się szperać. Instalację masz na spiro czy flexach - możesz cosik o niej napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo powaznie zastanawiam sie nad WM z odzyskiem ciepla w swoim nowo budowanym domu. Po przeczytaniu wielu postow na FM moim faworytem, jesli idze o reku, jest jan-gaz (choc z ta cena troche pojechali...).

Mam jednak obawe w kwestii zastosowania kuchenki gazowej (koniecznie chcemy wlasnie taka). Moja obawa dotyczy dokladnie systemu odszraniania, ktory jest realizowany poprzez wylaczenie went. nawiewnego na czas 5 min - w domu tworzy sie w ten sposob podcisnienie, co w przypadku wlaczonych palnikow na kuchence gazowej jest zwyczajnie niebezpieczne... Nie bede, przynajmniej na razie, mial GWC, wiec samo odszranianie trzeba w jakis sposob realizowac. Tylko jak, zeby nie bylo problemu, o ktorym napisalem?

Z gory dzieki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelnij okno w kuchni .

Nie do konca o to mi chodzi :) Jak juz bede mial reku to chcialbym jak najwiecej ciepla odzyskiwac na wymienniku. Gotujemy dosc sporo, wiec to rozwiazanie tym bardziej odpada. O poza tym pamiec ma to do siebie, ze szwankuje :p

 

Napisz mi n PW dlaczego a Ja Ci coś zaproponuję .

 

Zastanawiam sie caly czas nad tym GWC, ale juz widze mine zony jak jej oznajmie, ze musimy ciac koszta na wykonczeniu :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...