Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

Witam,

 

mam pytanie do posiadaczy tego reku w z wentylatorami na prąd stały.

Jaki jest pobór na poszczególnych biegach

 

pozdrawiam

 

ponawiam pytanie,

 

Mam jeszcze jedno pytanko,

jak sprawuje się u was by-pass, pytam bo u mnie z GWC do rekuperatora wchodzi ok. 12,5 st. a z reku wychodzi 18,5 st., nawet jak doliczę wzrost temp spowodowany wentylatorami ( czyli ok 1,5 st. ) to i tak coś mi " grzeje " powietrze o ok. 4,5 stopnia.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to kiepsko działający by-pas czyli praca z odzyskiem ciepła nawet przy przełączeniu na pozycję " lato"

Dodam, że pomiary robione są bezpośrednio przed i za reku.

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Jareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ponawiam pytanie,

 

Mam jeszcze jedno pytanko,

jak sprawuje się u was by-pass, pytam bo u mnie z GWC do rekuperatora wchodzi ok. 12,5 st. a z reku wychodzi 18,5 st., nawet jak doliczę wzrost temp spowodowany wentylatorami ( czyli ok 1,5 st. ) to i tak coś mi " grzeje " powietrze o ok. 4,5 stopnia.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to kiepsko działający by-pas czyli praca z odzyskiem ciepła nawet przy przełączeniu na pozycję " lato"

Dodam, że pomiary robione są bezpośrednio przed i za reku.

 

 

pozdrawiam

 

Potwierdzam, u mnie jest tak samo. Zakleiłm wymiennik folią i było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego od zimy.

Pracuje dobrze, cicho i wydajnie, odskroplin to wylalem z nigo chyba z 30l.

Mam model 350 z recznym bypassem i silnikami pradu stalego.

Kupowalem u producenta, szlo sie dogadac .

Jestem zadowolony, a koszt instalacji mnie wyniosl w calosci 6tys. brutto, dom parterowy 160m2, wszystko sam robilem.

Pozdr.

 

6 tys wyszło Ci za materiały, czyli liczysz razem z reku? Gdzie kupowałeś i na jakich rurach robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tys wyszło Ci za materiały, czyli liczysz razem z reku? Gdzie kupowałeś i na jakich rurach robiłeś?

 

Wszystko 6 koła brutto.

Rury miękkie spiro.

Reku kupowałem w JAN-GAZ model 350 z silnikami pradu stalego.

Kształtki ocynk, zasuwy dawałem regulacyjne.

Oczywiście cała robota autorska ;) wraz z projektem (jak pisałem, konsultacja była razy kilka :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gdzieś czytałem o jakimś reku,że był nieszczelny,że ktoś kto miał podłączony okap do niego, czuł zapachy w całym domu. Czy nie macie takich objawów w przypadku Jan GAZA?

 

Wg mnie do okapu sie nie podpina reku, chyba ze ktos lubi wymieniac wymiennik na nowy jak sie zasyfi tłuszczem i innymi cudami...a moze i dlatego bylo czuc syfkiem w domu jak tak ktoś miał zrobione...:jawdrop:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

 

Mam jeszcze jedno pytanko,

jak sprawuje się u was by-pass, pytam bo u mnie z GWC do rekuperatora wchodzi ok. 12,5 st. a z reku wychodzi 18,5 st., nawet jak doliczę wzrost temp spowodowany wentylatorami ( czyli ok 1,5 st. ) to i tak coś mi " grzeje " powietrze o ok. 4,5 stopnia.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to kiepsko działający by-pas czyli praca z odzyskiem ciepła nawet przy przełączeniu na pozycję " lato"

Dodam, że pomiary robione są bezpośrednio przed i za reku.

 

 

pozdrawiam

 

Potwierdzam, u mnie jest tak samo. Zakleiłm wymiennik folią i było lepiej.

 

 

 

Witam,

 

potwierdzam

zrobiłem tak samo jak coulignon,

efekt bardzo dobry, tylko 2,2 stopnie różnicy pomiędzy wlotem i wylotem zreku.

 

 

Z innej beczki, myśleliście o wykonaniu " wyjścia " przełączania by-passa na zewnątrz.

Tak żeby nie otwierać obudowy reku. Osobiście myślałem o wykonaniu jakiegoś " sztywnego" cięgna przymocowanego do przełącznika ( tej wajchy ) w rekuperatorze.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obserwuję to forum z uwagą od dłuższego czasu. Oglądałem rekuperatory Jan-Gaz i nie mogę się zdecydować który wybrać (wentylatory na prąd stały) WNW0350KBE3 czy WNW0350PBE3. Dodam, że planuję wykonanie dodatkowej czerpni ściennej (oprócz GWC) z automatyczną przepustnicą. Domek parterowy 120 m2 z planowanym zagospodarowaniem w w przyszłości poddasza 80m2. Które s urządzeń będzie lepsze bo czytając parametry stwierdziłem że są zbliżone (ceny również).

 

Pozdrawiam

 

PS.

Czy zna ktoś dobrą firmę instalatorką z Podkarpacia? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku zaczynam budować dom 140m2 z użytkowym poddaszem i nie wiem czy decydować się na wentylację mechaniczną z GWC czy jednak nie. Natrafiłem na firmę z Rzeszowa jan-gaz a potem na to forum.

 

Pierwszą ofertę jaką dostałem to ponad 30 tys zł z rekuperatory.pl

Takiej kwoty na pewno nie dam za wentylację. Nie rozumie co tyle może kosztować?

Szukam osób, które wykonały sobie wentylacje same, bo skoro sam rekuperator kosztuje poniżej 5tys to niechby reszta drugie 5tys, swojej roboty nie liczę.

10 tys jestem w stanie na tą instalację wyłożyć.

 

Mam pytanie skąd mieliście projekty na wentylację, ile kosztowały, jakie rury użyliście (słyszałem, że najlepsze są sztywne bo z giętkich niewiele zostaje po czyszczeniu przewodów szczotką obrotową), gdzie zaopatrywaliście się w pozostałe akcesoria, czy ktoś z was wykonywał sam GWC i z jakich rur?

 

Czy z okolic Rzeszowa możecie jakąś firmę polecić, która pomogłaby mi to zrobić samemu (chodzi o konsultacje)

Edytowane przez plal
chcę coś dopisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...