Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

 

Nie wiedziałem nawet że temat forum na temat produkowanych przez nas urządzeń rozrasta się tak szybko.

Jestem nowy na forum i będę się starał rozwiać wątpliwości na temat naszych rekuperatorów, jako oficjalny przedstawiciel producenta :)

 

Pozdrawiam

Łukasz Janowski Jan-Gaz

 

Pozdrawiam prawie sąsiada (niedaleko się buduję ;)) - niedługo czeka mnie decyzja o wyborze rekuperatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

tluczek do mięsa/?

 

zachciało mi się stropu drewnianego to się teraz mecze.

 

od dołu tak to wygląda

 

płyty farmacela 10mm w dwóch warstwach

folia paroizolacyjna

stelaż

z góry wysypany ekofiber

 

nośnośc tego mam opanowany zageściłem 10 wieszaków na m2

 

mam wątpliwości jeśli chodzi o szczelnośc

przykleję do stelaża tasmą klejącą dwustronną paroizolację i dokręcę do tego te dwie warstwy plyt .

można to jakoś doszczelnić inaczej czy to wystarczy?

wilgoci imigrującej w sufit sie nie boję [przy reku to chyba nie będzie tematu, jeśli nawet niech celuloza sobie wyschnie]

na 123 m2 wejdzie kilka tysięcy wkrętów , plyty będą do siebie klejone a nie tylko szpachlowane.

czy dla reku taki sufit będzie ok?

pozdrawiam

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja bym poszedł odwrotnie z tokiem rozumowania ;)...

jeśli dom jest szczelny to koniecznie musisz zastosować went mechaniczną... jeśli jest nieszczelny to będzie się sam wentylował...

wkręty nie powinny mieć aż tak wielkiego wpływu na działanie went mechanicznej żeby ją zaburzać i uniemożliwić jej zastosowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...monika mam nadzieję, że się nie obraziłaś;)

 

Nie no, tak szybko się nie obrażam...

 

nie da się wyłączyć tego podświetlenia w żaden "normalny" sposób ;)

 

Może jakiś firmware upgrade wyjdzie? Ale mam już jeden pomysł. Przeniosę go do szafy. Na szczęście nie ma on w sobie nijakiej aparatury pomiarowej, jak np. ten od kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...malux, litości...

co Ty chcesz tu usłyszeć? że w domu z sufitem GK nie da się zrobić instalacji went mech ?

widzę, że demony dalej szaleją i dają o sobie znać...

 

wysunę tezę, że ok 90 lub więcej % wszystkich instalacji WM jest i działa bardzo dobrze w domach w których są zabudowy GK, sufity, rampy, obniżenia, i inne takie...

po raz pierwszy jak żyję (a już kilka lat łażę po tym świecie) dowiedziałem się, że sufit GK może stanowić jakiś problem dla WM....

 

...chciałbym mieć tylko takie problemy.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś firmware upgrade wyjdzie? Ale mam już jeden pomysł. Przeniosę go do szafy. Na szczęście nie ma on w sobie nijakiej aparatury pomiarowej, jak np. ten od kotła.

 

Powiem Ci szczerze, że ja radzę umieszczać panel sterownika obok urządzenia (w tym samym pomieszczeniu)

dyskomfort z tego wynikający jest żaden bo po początkowym "mieszaniu" w sterowniku statystyczny użytkownik WM zapomina że ona istnieje i oglądanie tego panela codziennie mija się z jakimkolwiek celem ;)

 

(miałem Ci jeszcze doradzić żebyś zakleiła ten świecący pasek np taśmą jakąś nieprzeźroczystą ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...