Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...nie wiem skąd wziąłeś te liczby... masz takie w OZC? a straty wentylacyjne były policzone dla WM czy WG? straty wentylacyjne są jedną z głównych składowych całkowitych strat budynku i obawiam się, że zejście do 7% jest mało realne (może i na papierze uda się osiągnąć taki wynik, ale życie to zweryfikuje)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...najlepiej jak byś miał dostęp do pliku w którym masz policzone OZC i wtedy możesz zmienić dane (np na 0,2 wymiany) i sam zobaczysz co wyjdzie...

ja się tylko obawiam, że to na prawdę wyjdą papierowe dane bo wystarczy, że na trochę otworzysz okno, drzwi wejściowe, tarasowe i już po 0,2 wymiany pozostaną tylko wspomnienia...

poza tym do wymiany wynikającej z pracy WM mogą dojść jakieś "lewe" niekontrolowane wymiany (no bo chyba nie masz idealnie szczelnego domu?)

biorąc to wszystko pod uwagę wynik który masz teraz z OZC może okazać się bliski prawdy (najlepiej sprawdzić to po sezonie czy potwierdzają się straty budynku a co za tym idzie ilość zużytego opału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszłoby zaoszczędzone 1000kwh z powodu zmniejszenia wymiany

no ale niech wyjdzie z 500 kwh rok to też byłoby super

uwagi slawka są pewnie bliższe realiów

 

jeszcze jedno założyłem dziś na nawiewy anemostaty comaira poziom hałasu przesunoł się

przy 50 % cichutko przy 75 % trzeba się wsłuchać

ja nie oglądałem innych anemostatów

ale te moje są tak zbudowane że powietrze najpierw uderza w płaszczyznę materiału podobnego do gąbki a dopiero się rozchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
reku stoi na nieocieplonym strychu skropliny są odprowadzone do kanalizy[sam sobie to zrobiłem]

wczoraj zauważyłem wilgoć pod obudową reku od strony tego spustu schodzącego -ale przewód jest szczelny

wydaję mi się że to zjawisko zniknie po ociepleniu strychu[spód reku jakby się pocił]

 

a na odprowadzeniu skroplin syfon masz?

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcialem podziękować p. Łukaszowi z firmy Jan-Gaz z rozwiązaniem problemu polegającym na nie wyłaczaniu sie pompy glikolowego GWC w czasie kiedy warunki dla sterownika E2/E3 są spelnione a rekuperator nie działa - stan wentylatorów = 0. Za jego poradą zastosowałem prestostat na kanale nawiewnym włączony w obwód zasilający pompe za sterownikiem, który Pan Łukasz sam zainstalował przy okzazji przeglądu (rozwiewając moje wątpliwości co do działania).

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki dla sterownika E2/E3 są spelnione a rekuperator nie działa - stan wentylatorów = 0.....prestostat na kanale nawiewnym

 

Ludzie! po co tak komplikować życie.

nasz sterownik COMFORTPLUS+ wyłącza się kiedy centrala nie pracuje, ale nie potrzebuje żadnego presostatu.

Nie napiszę jak jest to rozwiązane, bo zaraz nas będą kopiować ;)

zapewniam, że jest prosto i skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja jest wbudowana w nasz sterownik,

nie ma sensu jej tutaj teoretycznie opisywać, bo i tak nie da się tego uzyskać mając inny sterownik.

Chciałem tylko zasugerować, że ten presostat to trochę przesada.

 

Dlaczego mam ułatwiać sprawę konkurencji:P ???

 

Jeżeli R&K jest zainteresowany chętnie opiszę na PRIVa jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja jest wbudowana w nasz sterownik,

nie ma sensu jej tutaj teoretycznie opisywać, bo i tak nie da się tego uzyskać mając inny sterownik.

Chciałem tylko zasugerować, że ten presostat to trochę przesada.

 

Dlaczego mam ułatwiać sprawę konkurencji:P ???

 

Jeżeli R&K jest zainteresowany chętnie opiszę na PRIVa jak to działa.

 

no i fajnie ;)

 

w sterownikach E2/E3 takiej funkcji nie ma i zapewnia ją właśnie presostat...

 

po co mam kombinować z innym sterownikiem jeśli dołożenia jednego elementu mi tą funkcjonalność zapewnia?

 

to jest tak jak z samochodami - jeden jeździ na LPG od razu do innego trzeba coś tam wsadzić...

 

czy to źle?

 

PZDR

 

 

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...