Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...to dzwoń do jan gaza, pewnie pomogą (jeśli to wykraplanie na obudowie to nie pomogą, ale jeśli skropliny nie lecą tam gdzie potrzeba to pomogą ;)

 

a tak na marginesie to jeśli Twój instalator wystawił Ci dowód zakupu za urządzenie to on z tytułu rękojmi jest odpowiedzialny za stan techniczny urządzenia (z tego co się orientuję kupiłeś niedawno) i do niego powinieneś kierować swoje uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie I Panowie

Od kilku dni jestem szczęśliwym (to się jeszcze okaże) użytkownikiem Jan-Gaza 350, bypass auto, E5, silniki DC.

Próbuję go teraz oswoić i pierwsze co mi się rzuca w oczy to dość niejasna instrukcja obsługi. Jak odczytywać np. te temperatury podane na wyświetlaczu sterownika? Która jest która? Jest tam np. temp. nawiewu do pomieszczeń? Chyba nie bo 11-12 stopni (temp.WYM) to troche zbyt mało. Chyba jest to jednak temp. powietrza wyrzucanego przez wyrzutnię.

Swoją drogą to anemostaty w domu mam lodowate a powietrze wpływające jest dość zimne. Niedługo pomierzę temp. na anemostatach termometrem to podam konkretną temperaturę. Może to tylko takie wrażenie.

Załączam fotki sterownika (zrobione w różnych momentach dlatego temp. się nie pokrywają).

2012-11-22 20.25.06.jpg2012-11-22 16.47.25.jpg

Edytowane przez Trymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pomierzyłem temperatury nawiewu w pomieszczeniach i jest OK.

18-19st C czyli nie jest źle:)

 

Sterownika się już nauczyłem i aż mi się nie chce wierzyć, że można tylko zaprogramować tylko 3 (!) strefy w ciągu doby!

A może ja o czymś nie wiem???

Czyli jak chcę mieć 4 razy zmianę w ciągu doby to już się tego nie da zrobić automatycznie?

 

Kolejna sprawa to skraplanie się wilgoci na wyrzutni - cała elewacja pod nią mokra. Odprowadzenie skroplin w reku wygląda, że działa OK.

Kanał do wyrzutni ocieplony, dł. ok 4m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pomierzyłem temperatury nawiewu w pomieszczeniach i jest OK.

18-19st C czyli nie jest źle:)

 

Sterownika się już nauczyłem i aż mi się nie chce wierzyć, że można tylko zaprogramować tylko 3 (!) strefy w ciągu doby!

A może ja o czymś nie wiem???

Czyli jak chcę mieć 4 razy zmianę w ciągu doby to już się tego nie da zrobić automatycznie?

 

Kolejna sprawa to skraplanie się wilgoci na wyrzutni - cała elewacja pod nią mokra. Odprowadzenie skroplin w reku wygląda, że działa OK.

Kanał do wyrzutni ocieplony, dł. ok 4m.

 

najpierw zmierz jaką temperaturę masz na wyrzutni ...

 

a na co więcej stref ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do stref to chciałbym np. rano przewentylować na 50%, potem cały dzień 30%, wieczorem 70% i na noc 20% czyli 4 zmiany w ciągu doby. Da się zrobić??

masz nową zabawkę i jesteś przewrażliwiony...

po jakimś czasie ustalisz sobie optymalny wydatek do waszych potrzeb i zapomnisz o grzebaniu w sterowniku...

moim zdaniem max dwie zmiany wydajności na dobę wystarczą w zupełności ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do stref to chciałbym np. rano przewentylować na 50%, potem cały dzień 30%, wieczorem 70% i na noc 20% czyli 4 zmiany w ciągu doby. Da się zrobić??

 

Mnie wychodzi 42,5 % całodobowo ,,,

 

Wentylacja to nie prom kosmiczny tylko stały element z którego składa się dom .

Zabawa w strefy nie da Ci nic więcej prócz świadomości że to się dzieje !

Zmiany ustawień to mrozy, okresy przejściowe i okres letni + sytuacje w których powinno być "użytkownika" .

Skomplikować sobie można nawet najprostsze rzeczy, proponuję tego nie robić jeśli nie ma takiej potrzeby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jak kupiłeś już sterownik, to musisz kombinować :rolleyes:

 

w moim poście wyraziłem tylko zaskoczenie, że producent sterownika nie przewidział w nim funkcji

wyłączenia przy braku ruchu powietrza [wyłączona centrala]

 

wydaje się to sprawą dosyć zasadniczą.

 

Tym bardziej, że można to rozwiązać zwykłym przekaźnikiem lub wyjściem OC do którego sobie takowy podłączysz, aktywnymi gdy działa którykolwiek bieg . Koszt przekaźnika - 5-10 PLN - 10-15 razy mniej niż presostatu, łatwiejsza diagnoza ew. awarii. Żadna wiedza tajemna. Z tego co widzę, to chyba ma możliwości.

Edytowane przez psulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...