Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

25 % ( ostra zima i temp. zewnętrzne ok. - 15 C ) - 26 Watt...

 

22.10.2012 podlicznik od WM pokazywał 30 kWh

po 2 miesiącach użytkowania 21.12.2012 - stan z dziś rano - 52,7 kWh , różnica to 22,7 czyli 0,3783 kWh na dobę

WM chodzi 24h na dobę non stop (no ok były 2 dni przerwy gdy jednostkę przenosiłem z poddasza do PT)

 

Wychodzi 16W na godzinę. Skręciłeś centralę na 5%? To jakie mrozy u Ciebie?

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorus - jeśli chcesz z zewnętrznego sterownika sterować biegami, to wystarczy zamówić wersję ze sterownikiem E1 (ręcznym przełącznikiem biegów). I zewnętrznym sterownikiem zmieniasz sobie biegi, w wersji dla wentylatorów AC i DC. Taka wersja nie ma automatycznego bypasa, ale żadne problem by też Ci zamontowali i zrobili wyjścia na zewnętrzny sterownik.

Tutaj możesz zamówić właściwie co chcesz, nawet zupełnie bez żadnego sterownika (jak wiesz jak sterować wentylami DC) - będzie sporo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi sie wizyta w Sosnowcu w tamtym roku u kolegi Adama MK, który sam buduje rekuperatory. I moje zdziwienie jak obejrzałem taki sprzęt od wewnątrz.

1. Tam są w sumie tylko wentylatory

2. zepsuć się mogą tylko wentylatory.

inna sprawa ze jest sporo obliczeń. Tak mi się jakoś w ten wigilijny dzień przypomniało. Byc może nie mam racji. Ale tak to wtedy widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tam są w sumie tylko wentylatory

dwa wentylatory, wymiennik, filtry, trochę elektroniki w sterowniku

bypass i siłownik tez czasami są.

taka centrala to faktycznie nie jest prom kosmiczny

2. zepsuć się mogą tylko wentylatory.

Jeżeli są dobrej jakości to same się nie zepsują zbyt szybko

oczywiście jak pracują w trudnych warunkach [np. kiedy są brudne] czy kiedy zostaną zablokowane to zużywają się szybciej.

 

Niestety w centrali [teoretycznie] może popsuć się więcej drobiazgów jak czujniki temperatury itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dzisiaj uruchomiłem swojego Jan Gaza 500 z silnikiem prądu przemienngo, sterownik E5. Temp w domu 17,8 stopnia, tak tez pokazuje na sterowniku. Temp zewnętrzna 4,8 stopnia, Na sterowniku widnieje napis TEMP WYM 8,2 stopnia, czy jest to temp. powietrza wyrzucanego z domu?? Bo tego nie jestem pewien. Jeśli tak to sprawność reku wychodzi mi 73 % na pierwszym biegu. Obiecuje pomierzyć zużycie prądu i napisać jak wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie kapało i to dość mocno dołem przykręcanego boku po stronie odpływu z reku ale jakoś przestało i nie odkręcałem tego.

no właśnie to samo dzisiaj zauważyłem u klienta ...

jak odkręciłem osłonę to cały wylot nad tacką mokry a woda spływając po tej piance przecieka na zewnątrz...

do doopy takie rozwiązanie ...

może jak wilgotność w domu spadnie to przestanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak i że właśnie dla tego przestało u mnie lecieć. Bo w tedy jak leciało to było krótko po uruchomieniu reku w nowym domu i woda się lała wiadrami wtedy .teraz jest jej dużo mniej ale uważam to i tak za błąd konstrukcyjny bo odpływ jest koło 3mm nad dnem reku i woda jak jest to zawsze tam stoi no i to uszczelnienie powinno być jakieś gumowe lub inne szczelne , nie przepuszczające wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...