Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

Moglibyście podpowiedzieć jakieś praktyczne rozwiązanie odprowadzenie skroplin, tzn. jak połączyć tę 15mm rurkę z odpływem 40 zlokalizowanym poniżej centrali?

 

Najpierw projekt, zespół uzgodnień dokumentacji i wykonanie przyłącza - całość banalna.

Jak chcesz iść na skróty to wąż igielitowy ułożony w kształt syfonu - sposób opisywałem dokładniej kilka stron wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam sterownik E5 i po 3 miesiącach sterowania w zasadzie używam jednej funkcji - regulacja obrotów wentylatorów. Podglądam też odczyty - taka ciekawska natura.

Muszę jednak przyznać, że w pierwszym okresie zabawka była bardzo wciągająca. Kiedy podepnę alarm jako on/off rekuperatora nie będzie potrzeby nawet programowania dziennej wydajności w zależności od trybu i upodobań użytkowników.

Nie zmienia to faktu, że walory estetyczne E1 pozostawiają dużo do życzenia i nie chciałbym w salonie na ścianie mieć takiego sterownika. Kolejną kwestią jest posiadanie reku z dużymi możliwościami, a korzystanie tylko z regulacji obrotów wentyli. Trochę jak jeździć kabrioletem używając jedynie nawiewu na przednią szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - zostawmy "tylko możliwości". Wszystko można wyczytać w instrukcji, więc nie będę wyliczał. W moim przypadku - spełnia oczekiwania. Widzę Jasiek, że u Ciebie do kabelków tylko gniazdka były potrzebne :p .

Kupując kocioł również wybrałem "zabawkowy" sterownik zamiast regulatora temperatury. Tylko kosiarka jakaś taka normalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś się udało zmienić parametr Elim na sterowniku E5, czyli temperaturę rozmrażania wymiennika? U mnie cały czas świeci przy nim kłódka i nie mogę go zmienić. Pomimo tego,że loguje się jako użytkownik.

 

masz zablokowany w sofcie, raczej tego nie przeskoczysz, te które teraz wychodzą nie mają tej blokady i można zjechać poniżej 5'c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do przedstawicieli i instalatorów Jan-Gaza... czy w najbliższych tygodniach planowana jest np. jakaś nowa oferta na 2013 rok czy zmiana cen centrali? O ile dobrze pamiętam, to jakieś 2-3 miesiące temu na forum ktoś zapowiedział nowy model z obiegiem zamkniętym???

 

obieg zamknięty już jest, na razie tylko u mnie, ale możesz zadzwonić do nich i się spytać bezpośrednio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Jan-Gazów (i nie tylko)

Moja instalacja, wykonana przez jednego z Forumowiczów, zasilana Jan-Gazem 350 działa juz od kilku tygodni.

Przedwczoraj, pożyczonym miernikiem pomierzyłem nawiewy i wywiewy na poszczególnych anemostatach. Wyniki trochę mnie zaskoczyły. Przy 100% wydajności centrali suma nawiewów to ok. 220m3/h. Czyżby moja instalacja, złożona z flexów i kanałow PCV w wylewce miała aż takie opory???

 

Moje zmartwienie potęguje fakt, iż byłem u jednego znajomego, któremu instalację robiła firma ASK na spiro, reku Brink 400 i u niego przy nastawie reku na 50% naprawdę ładnie wentyluje. Niestety nie znam konkretnych wartości.

 

[ATTACH=CONFIG]154385[/ATTACH]

 

Chętnie poznam Wasze opinie.

 

Jakiś czas temu napisałem takiego posta.

Teraz czas się przyznać do błędu... Źle wykonałem pomiary. Przeprosiny należą się przede wszystkim Andrzejowi (vel Indiana_) bo instalacja po jego pomiarach a dziś moich powtórzonych wygląda, że działa tak jak powinna. Przybliżona suma nawiewów to ok. 280-300m3 przy 100% nastawie Jan-Gaza.

 

Tak więc wybaczcie niepotrzebne zamieszanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was przy takich mrozach jak dzisiaj również tak często uruchamia się rozmrażanie wymiennika. U mnie średnio raz na 15min. temp wywiewu spada do 5 stopni i włącza się wyciąg na maxa.

i to są właśnie jedne z tych "dużych możliwości" sterownika o których jeden z kolegów wspomniał ...

ciekawe jak centrala zaiwania 100% na wyciągu to którędy wlata do chałupy ...

na pewno ma te 90% sprawności ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że też jestem zdziwiony, bo do tej pory było czasowe ograniczenie rozmrażania do 5 minut raz na godzinę, a teraz słyszę że jest właśnie tak jak Piogron pisze. Ponieważ z własnego doświadczenia wiem że u mnie Lunka do pełnego zatkania wymiennika zamarzała na dużych mrozach przynajmniej dobę, to tez nie wiem jaki jest sens rozmrażania co 15 minut, traci się tutaj za dużo ciepła. Spróbuję to wyjaśnić...

 

Re Trymi - dzięki za sprostowanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...