Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

Zmierzyłem dokładnie, rozmrażanie załącza mi się co 5 minut. Co 5 minut temp na wymienniku spada do 5 stopni, uruchamia się nawiew na maxa i podbija temp na wymienniku do 8 stopni. Wtedy wyłącza się wywiew.Cały proces trwa ok 2 minut. Czyli reku pracuje w trybie 5 minut wymiana i 2 minuty rozmrażanie. Jednym słowem w ciągu godziny mój reku pracuje przez 20 minut na rozmrażanie. Edytowane przez piogron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zmierzyłem dokładnie, rozmrażanie załącza mi się co 5 minut. Co 5 minut temp na wymienniku spada do 5 stopni, uruchamia się nawiew na maxa i podbija temp na wymienniku do 8 stopni. Wtedy wyłącza się wywiew.Cały proces trwa ok 2 minut. Czyli reku pracuje w trybie 5 minut wymiana i 2 minuty rozmrażanie. Jednym słowem w ciągu godziny mój reku pracuje przez 20 minut na rozmrażanie.

 

No nieźle, odmrażarka za 1/3 ceny instalacji WM, a jeszcze porządnych mrozów nie było, hmmm

ale nawiew z wywiewem ci się pokręciły

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem pokrywę reku, ani śladu wilgoci, tacka sucha jak pieprz. W domu mam dosyć małą wilgotność, więc cała para w gwizdek przy tym rozmrażaniu.Chętnie obniżyłbym tą temp. rozmrażania ale niestety mam tą funkcję zablokwaną programowo. Ja na razie jestem zawiedziony taką pracą. Latem to ja wolę sobie okno otworzyc. Reku kupiłem za względu na zimę, a tu niestety 1/3 czasu pracuje jako wyciąg bez wymiennika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku kupiłem za względu na zimę, a tu niestety 1/3 czasu pracuje jako wyciąg bez wymiennika.

 

to teraz dokręć sobie GWC co by nie chciało się co chwilę rozmrażać...;)

 

trzeba było sobie kupić "dziadowskiego" Tywenta z papierowym wymiennikiem za 1/3 ceny i mieć w doopie całe te ceregiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...temp na wymienniku spada do 5 stopni, uruchamia się nawiew na maxa i podbija temp na wymienniku do 8 stopni. Wtedy wyłącza się wywiew....

 

masz coś zamienione czy jak? przy rozmrażaniu nawiew się wyłącza a nie wywiew a jak t wzrośnie ponad 5'c to nawiew się włącza, pokręciłem coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak,że temp wymiennika spada do 5 stopni (tyle na ile jest ustawione ELIM), wtedy wentylatory przestawiają się na maxymalny wydatek i dodatkowo gaśnie znaczek wymiennika a zapala się znaczek bypassu.Temp na wymienniku zaczyna rosnąć, rośnie i przy 6 stopniach zamyka się bypass i załącza się znowy wymiennik ale reku nadal daje na maxymalnym wydatku.Dochodzi do temp 8 stopni na wymienniku i reku zwalnia do wcześniej ustawionego biegu czyli u mnie do 1-ki. i tak się dzieje z częstotliwością co 5 min. Temp na zewnątrz -6 stopni. U mnie nie wyłącza się nawiew w czasie rozmrażnia tylko uruchamia się bypass.Nawiew cały czas daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśku - alergii na rekuperatory tutaj nie wyleczysz.

zejdź na ziemię ...;)

tak właśnie działają te wszystkie cuda techniki...

jak jest poniżej zera na zewnątrz i się leje to musi zamarzać...

jak nie zamarza to znaczy że nie ma sprawności albo powietrze wlatujące do centrali jest znacznie cieplejsze niż na zewnątrz, są dwie możliwości albo podgrzane wstępnie przez jakąś nagrzewnicę( GWC ) lub podgrzało się po drodze ciepłem z chałupy ...

proste ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może piogron nie ma zrównoważonej i wywala mu np 2x mniej powietrza niż nawiewa, przy takich proporcjach nawet najlepszy reku nie zipnie

Nie wiem czy to ma coś do rzeczy. Na zewnątrz - 10 w domu + 20. Przy sprawności rzędu 80% temperatura powietrza wywiewanego musi zejść do 5 stopni. A dla takiej temp jest ustawione rozmrażanie. Tutaj problemem jest program rozmrażania. Bo nie mam oznak zamrażania wymiennika a on uruchamia program rozmrażania przy stalej temp wymiennika + 5 stopni. Chyba,ze ja czegoś nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj dostałem z Jan Gaza kod serwisowy i obnizylem temp rozmrażania do 3 stopni. Jak na razie reku pracuje przez kilka godzin i nie wchodzi w tryb rozmrażania. Temp na wymienniku spadła do niecałych 4 stopni. Odkręciłem pokrywe, lodu na razie ani śladu,więc na razie pomogło. Zobaczymy jak bedzie dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj dostałem z Jan Gaza kod serwisowy i obnizylem temp rozmrażania do 3 stopni. Jak na razie reku pracuje przez kilka godzin i nie wchodzi w tryb rozmrażania. Temp na wymienniku spadła do niecałych 4 stopni. Odkręciłem pokrywe, lodu na razie ani śladu,więc na razie pomogło. Zobaczymy jak bedzie dalej.

 

czy możesz sprawdzić czy wentylatory pracują z jednakową wydajnością ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma coś do rzeczy. Na zewnątrz - 10 w domu + 20...
no właśnie że ma, sprawnością można dowolnie manipulować zmieniając ilość powietrza nawiewanego i wyrzucanego i wcale przy tym nie ruszając temperatur tego powietrza, wydaje mi się że masz większy nawiew niż wyciąg i stąd t.wym schodziło ci poniżej tych nieszczęsnych 5'c, równie łatwo można zrobić tak by w ogóle nie zamarzał albo dla odmiany zamrozić bartosza lub nikola, ale jak już wszystko ok to fajnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...