Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja sądzę, że mierzył anemometrem i to pewnie nie najwyższych lotów

 

taaa...

i tylko przy centrali J-G pokazuje głupoty...;)

 

fakt ...

musi być taki za co najmniej dwa klocki to w tedy może będzie wiarygodnie...:bash:

 

jakimś dziwnym trafem miernik poboru energii psuje się w górnym zakresie pomiarów ...

a anemometr w dolnym ...:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to chyba sam nie ma requ a jak czegoś nie ma to znaczy, że to jest złe więc każdy powód żeby się czegoś czepić jest dobry.

 

profesorku ja ma daleko w d ... co ty o tym myślisz...:D

zachwali się jednemu czy drugiemu taką centralę, inwestor się skusi a potem się spowiadasz...:bash:

 

 

jak rekuperatory by były takie dobre jak o nich piszą w ulotkach to już dawno bym miał zamontowane ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam GWC przed requ więc nie spodziewam się żeby temp. spadała poniżej 0stC

a w swoim dzienniku napisałeś ...

 

"Powietrze do centrali went. tylko z GWC, wentylatory na max (350m3 wg producenta), rekuperator wyjęty, wszystkimi kanałami nawiew (wywiew z domu przez nieszczelne drzwi); temp. w mieszkaniu 4stC, na zewnątrz 1stC."

 

masz zimno w chałupie a podważasz moje pomiary ale przytakujesz użytkowników 350'...?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzina 19:25

na podliczniku od WM mam 3,1 kWh (ten kasowalny) , obroty ustawione na E1 - 100%

co 10 min będę chodził i sprawdzał ...

po 1h będzie wszystko jasne!

 

19:25 3.1

19:36 3.2

19:46 3.2

19:54 3.2

20:06 3.3

20:16 3.3

20:26 3.4

20:36 3.4

20:45 3.5

20:57 3.5

20:05 - brak

20:15 3.6

KONIEC

Edytowane przez R&K
aktualizacja wyników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co porównujesz...?

J-G 350 kontra J-G 500...???

jak już rozpisujecie się o tym ekscytująco niskim zużyciu na większych wydajnościach to może najpierw sprawdźcie ile faktycznie NAWIEWA i WYWIEWA się przy danych % ...w spoczynku pobiera 4,8W czyli znacznie mniej niż ze sterownikiem E5...( 12,5w ) ...

 

idę o zakład że jak skręcę 500" na 116w poboru to będzie blisko tych 320m3/h ...

 

Ależ się Jaśku uwziął na tego Janka G.;).

Nie dokonywałem porównania - napisałem o rozbieżnościach ulotka/rzeczywistość. Jeżeli Twoje emocje skierowane było do mnie to - podniecają mnie inne rzeczy, aniżeli zużycie energii przez reku. Wyluzuj i "pozwól" napisać coś rozsądnego Łukaszowi - to jego reputacja cierpi. A może inni współpracujący instalatorzy zabiorą głos?

 

Te 12,5W poboru przez E5 to ciekawe. Tylko w spoczynku? Bo jeżeli podczas pracy, to znowu mamy nieścisłość - u mnie przy 20% całość pobiera 19W, to oznacza, że wentylom wystarczy circa 6,5W?

Robi się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spowiadania się, to chociaż nie sądzę, że Jan-Gaz zechce się w to bawić ale wiedz, że za takie publiczne oczernianie producenta, średniej klasy prawnik wyciągnąłby od Ciebie taką kasę, że przeklinałbyś dzień kiedy w ogóle znalazłeś się na tym forum.

zostawię to bez komentarza ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 12,5W poboru przez E5 to ciekawe. Tylko w spoczynku? Bo jeżeli podczas pracy, to znowu mamy nieścisłość - u mnie przy 20% całość pobiera 19W, to oznacza, że wentylom wystarczy circa 6,5W?

Robi się ciekawie.

 

popatrz na post #1383

nie zawsze 25% ze sterownika = 25% wydajności jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na post #1383

nie zawsze 25% ze sterownika = 25% wydajności jednostki

Zauważyłem i wobec tego uzupełnię info o mojej instalacji:

30% - 88 m3/h

50% - 153 m3/h

60% - 196 m3/h

100% - 322 m3/h - z tym, że moje wyniki to suma na wszystkich nawiewach, a nie wyrzutni.

Wnioski nasuwają się same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się Jaśku uwziął na tego Janka G.;).

 

 

Te 12,5W poboru przez E5 to ciekawe. Tylko w spoczynku? Bo jeżeli podczas pracy, to znowu mamy nieścisłość - u mnie przy 20% całość pobiera 19W, to oznacza, że wentylom wystarczy circa 6,5W?

Robi się ciekawie.

wcale się nie uwziąłem...

zaczynam powoli odnosić wrażenie że na tym forum nie ma normalnych użytkowników a sami "strażnicy" dobrego imienia danej firmy czy jakiejś działalności ...:yes:

 

odnośnie tych twoich 20% wydajności...

czy zmierzyłeś przepływ powietrza przy poborze 19w...?

czy wierzysz w to że masz deklarowane to co wyczytałeś w ulotce...?

 

ja do puki nie zrobiłem pomiarów też wierzyłem...:cool:

 

R&K też wierzył że jak ma ustawione 25% na pokrętle to jest ok. 125m3/h aż okazało się że w zamkniętej sypialni zaczął się włączać alarm zbyt dużego stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniu bo w rzeczywistości centrala podaje tylko ok.60m3/h na cały dom...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem i wobec tego uzupełnię info o mojej instalacji:

30% - 88 m3/h

50% - 153 m3/h

60% - 196 m3/h

100% - 322 m3/h - z tym, że moje wyniki to suma na wszystkich nawiewach, a nie wyrzutni.

Wnioski nasuwają się same.

jak to mierzyłeś i kiedy ...?

 

ja w tym momencie też mogę sobie na kalkulatorze różne symulacje zrobić ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzina 19:25

na podliczniku od WM mam 3,1 kWh (ten kasowalny) , obroty ustawione na E1 - 100%

co 10 min będę chodził i sprawdzał ...

po 1h będzie wszystko jasne!

 

19:25 3.1

19:36 3.2

19:46 3.2

19:54 3.2

20:06 3.3

20:16 3.3

20:26 3.4

20:36 3.4

20:45 3.5

20:57 3.5

20:05 - brak

20:15 3.6

KONIEC

no i co nam to mówi...?

0,5kwh w niecałe dwie godziny ...:yes:

według mojego miernika centrala bierze 284w na godzinę przy 100%...

jak by było według reklamowego papierka to powinna nie przekroczyć w tym czasie ( 2godz. ) 0,4kwh...

czy jest jeszcze sens to kontynuować ...???

 

moim zdaniem 500' to taka "przekręcona" 350'...:cool:

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...