Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a widzę sens

przy założeniu że ktoś buduję dom 120-140m2 np i spala z 5 ton wegla albo gazu za 4 -5 tyś

to wtedy jakiś sens

jeden warunek musi spełniony- majstry na budowie narąbani są przez cały czas budowy żeby to sknocić

choć może i starczy jeden inwestor typu jakoś to będzie m2 mają być na zasadzie r0bię 180 m2 żeby nie było- a potem to się nie opłaca itd.

pewnie przesadzam teraz

 

Się kolego nagle w temacie JG rozpisałeś. Chyba się delikatnie język plącze ;)

 

Nydar - Adam pisał, gwc wykonałem. Działa i spełnia moje oczekiwania przy niewielkim nakładzie finansowym i własnej pracy. A jak kopałem, to kilku sąsiadów się dopytywało "co to?". Więc odpowiedziałem, że próby pod odwierty gazu łupkowego wykonuję. Później trudno było wyprostować, że to był tylko żart ....

Jak już będą w modzie "zero-energetyczne" to sobie taki postawię. Chyba, że trzeba będzie blisko centrum w bloku z windą i apteką pod nosem, bo starość płata figle...

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że czym mniejsza różnica na wymienniku tym mniejsza sensowność "dobrej" centrali. Z tym, że nie wszyscy posiadacze centrali z rekuperatorami posiadają coś przed nimi.

 

 

a powiedz mi dlaczego te "dobre" centrale nie zamarzają ( pomijam GWC) i jak to się ma do ich "wysokiej" sprawności temperaturowej...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rysujesz to pewnie wentylację czyli jest to w projekcie; GWC poza też może podejdzie pod wentylację a jak nigdzie nic nie ma to jest to zwykła samowola:)

Do włączeniu do swojej WM wymiennika zużycie jakoś drastycznie by się zmieniło?

 

 

 

Nie lubi i nie zgłasza ale nie wszyscy i nie wszędzie akceptuje się samowolę budowlaną;)

 

Kszhu, ja swoją wentylację mam wprowadzoną przez kierownika w trakcie budowy jako zmiana wentylacji i wycięcie zbędnych kominów. Nic więcej nie trzeba robić i o żadnej samowoli nie ma mowy. Albo robisz na etapie projektu, albo w trakcie budowy. Jeśli miałbyś wizytę panów z PINB-u, a nie wprowadziłbyś zmian, wtedy masz problem. Tak więc nie demonizuj, że WM rodzi jakieś kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam - nawet narąbani nie są w stanie tak sknocić

co na stare lata postawisz ?

odwiert łupka?

 

nie bądź taki pewien, ale fakt - najbardziej potrafi spieprzyć inwestor.

 

Od razu daję przykład moich znajomych:

ona - 26 lat, on - 29, zaczynają budowę domu 112m2, ona coś tam wie, on - zero pojęcia o budowaniu. Doszło do tego, że odsunął ją od budowy (czy ona się odsunęła dla świętego spokoju - nie wiem), a dlaczego... ano jedno z tego co wymyślił: okna będą Rehau Geneo z pakietami superciepłymi, a montaż tzw. w.g niego "tradycyjny". :lol:

O innych teoriach aż szkoda pisać.

Próbowałem z nim dyskutować na ten temat.. skończyło się tym, że na pożegnanie, po spotkaniu wyraziłem moje głębokie współczucie dla niej w czym będzie musiała mieszkać.

 

Sa takie typy niestety, ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej uważam, że demonizujesz. Jeśli nie będziesz właścicielem to w czym problem? Nie poinformujesz nabywcy o instalacjach w glebie lub pod domem? Jak sądzisz, ludzie z oczyszczalniami z rozsączaniem zgłaszają schemat rur do urzędu? Znasz choć jeden przypadek kłopotów z nadzorem? Nie spotkałem się takim przypadkiem odkąd czytam to i nie tylko to forum. Gdy będziesz stawiał jaki bądź nowy budyne to kopara i tak będzie niezbędna. Jeden dzień na demontaż, drugi na montaż nowego GWC. Koszty wrzuć w nowy budynek : ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...