Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

o gwarancji nie che mi się pisać - jedynie że jest DOBROWOLNA- A JEŚLI KTOŚ TEGO nie rozumie to sam sobie szkodzi.

wiem że było mało dnii z upałami ale do chwili obecnej ggwc moim zdaniem było zbędne dla komfortu w domie[ale to może być różnie w każdym domu]

mam nadzieję że będzie w tym roku z 2 tyg upałów to się przekonam o zaletach ggwc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie centrala u mnie chodzi na 1 biegu cały czas. Ale chciałbym żeby w południe jak są największe upały centrala się wyłączała. Ale w sterowniku E 3 można zaprogramować godzinowo tylko zmiany biegów od 1 do 4. Czy można zaprograwmoać wyłączenie o jakiejś godzinie, czy centrala w trybie automat musi chodzić 24/dobe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie centrala u mnie chodzi na 1 biegu cały czas. Ale chciałbym żeby w południe jak są największe upały centrala się wyłączała. Ale w sterowniku E 3 można zaprogramować godzinowo tylko zmiany biegów od 1 do 4. Czy można zaprograwmoać wyłączenie o jakiejś godzinie, czy centrala w trybie automat musi chodzić 24/dobe?

a po co chcesz wyłączać ...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Panie, Panowie, znacie może algorytm sterujący bypassem?

Na logikę mam wszystko ok, a jednak sterownik uparcie włącza w obieg wymiennik.

(temp. zadana 10 stopni, na czerpni 33, na GWC 17, wewnątrz 26, a ten chce wymiennika używać, zamiast puścić bypassem)

inne - parametry nawiewu min 5, max 55, HDIS 13 (ale to samo było przy HDIS 25), CDIS 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie, znacie może algorytm sterujący bypassem?

Na logikę mam wszystko ok, a jednak sterownik uparcie włącza w obieg wymiennik.

zawsze włącza czy są zakresy temp w których nie włącza?

 

nie znam tego algorytmu, ale z tego co mi się kojarzy w starych sterownikach bypass wyłączał się powyżej pewnej temp czerpni po to żeby schładzać gorące powietrze zewnętrzne powietrzem wywiewanym

być może tutaj też jest coś takiego i dlatego jak jest za gorąco to przełącza na wymiennik pomimo tego, że powinien uwzględnić działające gwc i puścić bypasem (a może wstaw czujnik temp czerpni za gwc to będzie widział tą temp i wtedy puści ??? )

oczywiście to tylko moje dywagacje, które wymagają potwierdzenia u producenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze włącza czy są zakresy temp w których nie włącza?

 

nie znam tego algorytmu, ale z tego co mi się kojarzy w starych sterownikach bypass wyłączał się powyżej pewnej temp czerpni po to żeby schładzać gorące powietrze zewnętrzne powietrzem wywiewanym

być może tutaj też jest coś takiego i dlatego jak jest za gorąco to przełącza na wymiennik pomimo tego, że powinien uwzględnić działające gwc i puścić bypasem (a może wstaw czujnik temp czerpni za gwc to będzie widział tą temp i wtedy puści ??? )

oczywiście to tylko moje dywagacje, które wymagają potwierdzenia u producenta ;)

 

Musze dokładniej pospisywać - czasem jest ok, dlatego pytam o algorytm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...