Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

poza tym powietrze ogrzewa się w poprzez tarcie lecąc chropowatymi kanałami. Moim zdaniem powinno nawiewać 22,6 stC.

 

ja mam gładkie kanały :p

 

Przecież temperaturę można zmierzyć! Nawet w pokoju pod sufitem jest często więcej niż 22st.C!!!

 

z ciekawości postawiłam wysoko termometr.. porównam.

 

po co te !!!! nie trzeba.. są zbędne

Edytowane przez Kamila i Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bez sensu te złośliwości.

 

Jest sprawą jasną, że rekuperator będzie nawiewał powietrze minimalnie chłodniejsze.

Nie jest to wyłącznie kwestia sprawności odzysku. Tak naprawdę centrala niezbyt często pracuje w takich warunkach,

aby można było uzyskać maksymalną sprawność.

 

Jeżeli powietrze nawiewamy poprzez anemostaty w suficie, to nieco niższa temperatura świeżego powietrza

jest zaletą, bo większa gęstość chłodniejszego powietrza pozwala na jego opadanie, a przy okazji na przewietrzanie całej przestrzeni.

 

Wyobraźmy sobie sytuację, w której nawiewamy powietrze cieplejsze niż to w pomieszczeniach.

Powietrze świeże nie opada tylko utrzymuje się pod sufitem.

A poniżej, w strefie przebywania domowników mamy ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jakbyście mieli wybrać rekuperator pomiędzy Jan-Gaz 550 a Frapol Classic 550, to na który padłby wybór?

Najlepsze wymienniki to aktualnie RecAir RS160 - Clasic 550 ( 720m3/h ) jest cichsza na 30% od nowego laptopa ( bez kanałów) .

Ten z najlepszym wymiennikiem.
To kwestia izolacji i ogrzewania - w domach izolowanych ( tych bez CO ) lepsze są bardzo sprawne wymienniki. W domach w których jest jeszcze centralne ogrzewanie zamiast izolacji - zdecydowanie lepiej sprawdzają się wymienniki krzyżowe - do MAX 70%.

Wysoka sprawność przy centralnym ogrzewaniu może tylko obniżyć komfort!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż takie czepianie się bez sensu:-)

 

Bo widzisz kszhu.

Internet ma pamięć nieskończoną. A ty po kol.TB nie dawno jechałeś jak po dzikiej ..... .Mam zacytować? Ja go szanuję bo ma swój świat i wizję popartą handlowym przygotowaniem. Nie zgadzam się z jego pomysłami .Nigdy jednak nie obrzuciłem go inwektywami jak ty to uwielbiasz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo to interesuje co komu chciales czy nie chciales instalowac? Co to wnosi do watku?
Nie wiem co "wnosi" Pana wpis, ale co do mojego to wyjaśnię:

Szanowny autorus był u mnie - sporo rozmawialiśmy. Były nawet wstępne ustalenia - 40 cm styropianu od gruntu i niecentralne ogrzewanie. Potem przeczytałem, że Szanowny autorus zmniejszył izolację podłogi i zmienił koncepcje ogrzewania na centralne.

Rekuperator z wymiennikiem firmy RecAir - RS160 ma zbyt duży odzysk ciepła - do centralnego ogrzewania w domu izolowanym. Przy małych potrzebach ciepła i mało precyzyjnym ogrzewaniu, wentylacja musi czasami odprowadzić nadmiar - dlatego lepsze są przy ogrzewaniu wodnym - wymienniki do 70%! Dlatego uważałem montowanie tak sprawnych wymienników jak RS160 za błąd i nie podjąłem się tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co "wnosi" Pana wpis, ale co do mojego to wyjaśnię:

Szanowny autorus był u mnie - sporo rozmawialiśmy. Były nawet wstępne ustalenia - 40 cm styropianu od gruntu i niecentralne ogrzewanie. Potem przeczytałem, że Szanowny autorus zmniejszył izolację podłogi i zmienił koncepcje ogrzewania na centralne.

Rekuperator z wymiennikiem firmy RecAir - RS160 ma zbyt duży odzysk ciepła - do centralnego ogrzewania w domu izolowanym. Przy małych potrzebach ciepła i mało precyzyjnym ogrzewaniu, wentylacja musi czasami odprowadzić nadmiar - dlatego lepsze są przy ogrzewaniu wodnym - wymienniki do 70%! Dlatego uważałem montowanie tak sprawnych wymienników jak RS160 za błąd i nie podjąłem się tego.

Nie rozumiesz że zasmradzasz każdy temat w którym sie wypowiadasz? Kto cię prosił o wyrażanie swojej opini?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Tomasz ma swego bzika, jak każdy z nas. W Jego przypadku jest to izolowanie domów, był czas się do tego przyzwyczaić. Ponieważ w okresie moich przygotowań do wykonania WM dosłownie naprowadził mnie na kilka istotnych kwestii, wypada mi również zabrać głos. Zagadnienie WM i odzysku jest jego mocną stroną. Ma swój styl pisarski, w który przeplata informacje o niecentralnym ogrzewaniu i izolowaniu domów. Ale zazwyczaj z treści można znaleźć cenne wskazówki. Wystarczy przełamać stereotyp. Szanujmy się.

Jako przykład, Tomasz jako jedyny proponował od początku zwykłą przepustnicę do odcinania czerpni zewnętrznej przy GWC, zamiast trójdrożnych. Dlaczego? Po otwarciu przepustnicy powietrze zawsze znajdzie najkrótszą drogę, w tym przypadku to czerpnia zewnętrzna, a do tego przez GWC będzie delikatny przepływ, co minimalizuje możliwość powstawania przykrych zapachów, bądź środowisko do powstawania wilgoci. O mitycznych pleśniach i grzybach w działających rurowcach nie będę pisał.

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno oceniać mi Brzęczkowskiego jako specjalistę od wentylacji i klimatyzacji. Pewnie jest tak jak piszecie, może ze swojego doświadczenia coś pozytywnego przekazać. Nie o to jednak mi chodzi.

1. Zabiera głos czy ktoś go o to prosił czy nie.

2. Niezależnie od tego na jaki temat się wypowiada musi wcisnąć swoje idiotyzmy o grubości izolacji, o izolacji od wewnątrz itp.

3. Nigdy nie wiadomo czy to co pisze ma jakieś racjonalne uzasadnienie oprócz jego przekonania. To jest chyba największy problem z TB. Miesza rzeczy oczywiste z fantasmagoriami i robi to, wygląda na to z rozmysłem, choć osobiście coraz bardziej jestem przekonany że jest zwykłym nieukiem, któremu nie chce się zajrzeć do książki. Możliwe też że ich po prostu nie rozumie.

 

Pogrzebałem trochę, no i cóż. Brzęczkowski, "specjalista od wentylacji" twierdzi że przepływ turbulentny powoduje mniejsze opory niż przepływ laminarny. Stoi to w sprzeczności z prawami fizyki ale Brzęczkowski się tym nie przejmuje. "On to zmierzył". Unikałbym takiego "specjalisty" jak ognia.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...