Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fakt, że u moich klientów nikt nie ma problemu, bo zamawiam wyłącznie centrale ze sterownikiem E5 z Unicontrolu (RMC20), bo według mnie jest ładniejszy i prostszy w obsłudze. Ale też jestem zaskoczony, że E6 tak działa, nie wiedziałem o tym, a nikt mi nic nie zgłaszał. Może dlatego że tych E6 to parę sztuk tylko zamontowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że u moich klientów nikt nie ma problemu, bo zamawiam wyłącznie centrale ze sterownikiem E5 z Unicontrolu (RMC20), bo według mnie jest ładniejszy i prostszy w obsłudze. Ale też jestem zaskoczony, że E6 tak działa, nie wiedziałem o tym, a nikt mi nic nie zgłaszał. Może dlatego że tych E6 to parę sztuk tylko zamontowałem.

 

Być może błędnie zastosowano numeryczną nazwę sterowników. Rozum podpowiada, że pod nazwą E6 może się kryć sterownik nowszej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki mojemu instalatorowi panu Markowi Borysowi Energowent mam wymieniony Rekuperator Jangaz na taki ze sterownikiem E5 po krotkimtescie widzę ze sterownik E5 prawidłowo otwiera i zamyka bypass.:yes: Otwieranie czy zamknięcie baypassu zależy od temperatury zadanej i zewnętrznej i wewnetrznej. Sterownik E5 jest trochę latwiejszy w obsłudze ale E6 tez nie nastręczał mi trudności. Może poza ustawieniem bypasu

Edytowane przez sędłaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki mojemu instalatorowi panu Markowi Borysowi Energowent mam wymieniony Rekuperator Jangaz na taki ze sterownikiem E5 po krotkimtescie widzę ze sterownik E5 prawidłowo otwiera i zamyka bypass.:yes: Otwieranie czy zamknięcie baypassu zależy od temperatury zadanej i zewnętrznej i wewnetrznej. Sterownik E5 jest trochę latwiejszy w obsłudze ale E6 tez nie nastręczał mi trudności. Może poza ustawieniem bypasu

I dlatego właśnie te rekuperatory montuję, w razie problemów można liczyć na pomoc producenta. Nawet po gwarancji.

Również pozdrawiam Marka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 months później...

Czy ktoś z Was wie, który z rekuperatorów jan-gaz (a właściwie generalnie chodzi o zasadę działania) jest lepszy: przeciwprądowy czy obrotowy?

Różnica w cenie dla 350 jest około 500zł, więc koszt praktycznie żaden.

Zastanawia mnie jeszcze kwestia wilgoci w domu przy używaniu tych rekuperatorów: jak przeciwprądowy to sucho w całym domu. Jak obrotowy, to sucho w pomieszczeniach z wywiewem, a wilgoć lepsza z nawiewem, tylko czy to nie będzie miało wpływu na rozwój grzyba?

Czy ktoś z Was w ogóle ma rekuperator obrotowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu rozważałem obrotowy ale sobie odpuściłem. Wiem , że było coś ze sprawami epidemiologicznymi. Bo w tym reku jak pamiętam, jest możliwość aby powietrze zużyte wróciło do nawiewu. Dla niektórych jest to nie do zaakceptowania.

Inna sprawa to element obrotowy. Nie trudno sobie odpowiedzieć na pytanie co jest trwalsze.

Więcej info można uzyskać od kolegi PeZata na drugim forum, on mi to tłumaczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu rozważałem obrotowy ale sobie odpuściłem. Wiem , że było coś ze sprawami epidemiologicznymi. Bo w tym reku jak pamiętam, jest możliwość aby powietrze zużyte wróciło do nawiewu. Dla niektórych jest to nie do zaakceptowania.

Inna sprawa to element obrotowy. Nie trudno sobie odpowiedzieć na pytanie co jest trwalsze.

Więcej info można uzyskać od kolegi PeZata na drugim forum, on mi to tłumaczył :)

 

Trwałość jest ta sama.

Awaria silnika jest równie prawdopodobna jak awaria siłownika by-pass'u.

Wymiennik obrotowy zamarza później niż przeponowy,

Ma też mniejszą sprawność.

Nie jest szczelny, zawsze występuje na nim minimalny przeciek między strumieniami.

Zalecany jest raczej do klimatu zimnego.

W Skandynawii montuje się głównie ten typ wymiennika Swegon Casa, Flexit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
Witam . Jaki macie sposoby na słabą wilgotność w domu ? Mam Jan gaza 350 stary model by-pass ma ręczny , działa w domu nawilżacz od 3 dni działa i nadal 40 %, dzis w nocy było na dworze -10 C i tak trzyma za dnia tez i wilgotność 37% wentylacja działa cały czas na 25 % wczoraj badałem jak było -10 C to nawiwało do domu 15.5 C czy taka temp nie jest za niską ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takim sposobem centrala Ci zamarznie? I przy rozmrazaniu pójdzie grzałka w ruch czy się mylę ? Mam ggwc i działa cały czas, dalem na 15 %

 

U mnie nie ma grzałki w reku. Jeśli wymiennik trochę się zacznie przytykać, wentylator wywiewny zwiększa sobie wydatek i tyle. Mój wymiennik w reku ma ponad 30m2 powierzchni wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...