Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzejnik w łazience


tokas

Recommended Posts

W łazience bedzie ogrzewanie podłogowe. Do tego bedzie kaloryfer - drabinka. I tu mam pytanie jak rozwiazać podłaczenie grzejnika - czy wystarczy zastosowac grzałkę na prąd aby w okresach użytkowania łazienki go podłączać czy tez wciagnąć go do obwodu z innymi grzejnikami na kondygnacji i sterować wyłacznie zaworem termostatycznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja bym podłączył do CO ale wstawił bym też grzałkę na ewentualne zimne dni latem.Pozdrawiam

 

Dokładnie - nawet nie chodzi o lato, ale jesienią jak c.o jeszcze nie odpalone można znakomicie ręczniki wysuszyć czy też dogrzać łazienkę jak jest zbyt zimno ...

Zdecydowanie grzałka elektryczna w ręcznikowcu w łazience jest bardzo przydatna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że to całkiem niezły pomysł żeby drabinka w łazience była podpięta do podłogówki (o ile ta podłogówka też jest w łazience)

 

drabinka w łazience ma suszyć ręczniki a nie grzać skoro jest tam podłogówka - w zimie to nie problem ale w lecie można by lekko odpalić podłogówkę na pętli łazienkowej i drabinka by też działała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam drabinkę w łazience podpiętą pod pętlę CO grzejnikową a ponadto jest tam podłogówka

 

w lecie będzie chodzić podłogówka w łazience a drabinka będzie zimna - lepiej jednak jakby była choć trochę ciepła nie?

 

w tej chwili mam drabinkę elektryczną w łazience (500W z termostatem ustawionym tak że drabinka jest ciepła) i świetnie się sprawdza przy dosuszaniu ręczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam drabinkę w łazience podpiętą pod pętlę CO grzejnikową a ponadto jest tam podłogówka

w tej chwili mam drabinkę elektryczną w łazience (500W z termostatem ustawionym tak że drabinka jest ciepła) i świetnie się sprawdza przy dosuszaniu ręczników

To w końcu masz elektryczną, czy podłączoną do CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam drabinkę w łazience podpiętą pod pętlę CO grzejnikową a ponadto jest tam podłogówka

w tej chwili mam drabinkę elektryczną w łazience (500W z termostatem ustawionym tak że drabinka jest ciepła) i świetnie się sprawdza przy dosuszaniu ręczników

To w końcu masz elektryczną, czy podłączoną do CO?

 

no tak... tam gdzie buduję mam podłogówkę i drabinkę wodną a tam gdzie aktualnie mieszkam (inne miejsce) drabinkę elektryczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazience jest dość silna (50-70m3/h) wentylacja z dołu do góry, czyli wieszanie drabinki "grzejącej " to przeczysta głupota.

 

czyli większość ludzi to głupcy a tylko wgregor jest mądry i nie zrobił sobie drabinki w łazience na ręczniki tylko tańszy wieszaczek za 12zł z marketu :p

 

Nie wiem czy wiekszość bo nie badałem, ale ci co piszą że grzejnik jest suszarką - nigdy nie suszy ciepło a wentylacja . rurka grzeje tylko kawałeczek recznika. Kto ma drabinkę w łazience , albo jest wpuszczony w maliny albo jest głubcem. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy wiekszość bo nie badałem, ale ci co piszą że grzejnik jest suszarką - nigdy nie suszy ciepło a wentylacja . rurka grzeje tylko kawałeczek recznika. Kto ma drabinkę w łazience , albo jest wpuszczony w maliny albo jest głubcem. To wszystko.

 

Głubcem to chyba tylko jesteś ty ignorancie ...

 

Od roku / 1 sezon zimowy / używam w łazience elektrycznie pędzonego ręcznikowca / grzejnik na ręczniki - jakby Wgregor nie wiedział / .

Znakomicie suszy wilgotne ręczniki po kąpieli , taki ręcznik nań powieszony już po godzinie jest suchy i ciepły - w poprzednim roku jak grzejnika nie używałem ręczniki jeszcze po kilku godzinach były wilgotne ...

 

Ups... - zapomniałbym - wentylacja w łazience funkcjonuje bardzo dobrze - nawet po obfitej kąpieli wilgoci i pary w łazience jest znikoma ilość ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam Wgregora i sobie myślę, że kurna mam jakieś głupie ręczniki, bo na grzejniku lepiej schną niż gdzie indziej ....

niezwłocznie przeprowaadzę z nimi rozmowę wychowawczą !

 

Wgregor w swojej łaskawości zapomniałes dodać, że najlepiej osusza wentylowanie ogrzanym powietrzem, a takiego obecnie ani widu w naturze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zapomniał. ktos kto jeszcze takie cudo montuje , zapomina o tym, że ogrzewanie kosztuje, a certyfikacja i licznik wiele spraw zweryfikuje. Wrócilem wczoraj od znajomych z Danii , gdzie sporo przebyalem pracując i tam po "zcertyfikowaniu " domów sporo osób stawia obok już istniejących ogrzewanych gazem , 70-90 m2 domki termosy z 40 to cm wełną w podłodze ścianie dachu , by mieszkac tam zima.

Grzejnik drabinkowy to wyrzucanie ciepła! czyli głupota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...