Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzejnik w łazience


tokas

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Grzejnik drabinkowy to wyrzucanie ciepła! czyli głupota!

czemu wyrzucanie? a może jak to ciepło dostarczy nam ten grzejnik to inny już nie będzie musiał? Bo w sumie bilans cieplny musi się zgadzać no nie?

 

A skoro zakładam że ręczników nie będę suszył (o przepraszam - podgrzewał) na podłodze to pomyślałem że wieszak może mi je ...

 

... podgrzewać

 

No i ostatecznie nie wiedzę w tym nic głupiego czy też głubiego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrahując od tego czy tak czy nie...

 

to jakie macie te grzejniki elektryczne (moc, ewentualnie model, inne cechy szczególne) do suszenia tych ręczników?

Ja mam duża drabinkę w górnej łazience - i tam jest grzałka 600W, i małą drabinkę w dolnej łazience - tam dałem 300W. Wystarcza spoko.

Oczywiście obie drabinki podpięte pod CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grzałka w drabince podłączonej do CO grzeje całe CO? Tzn czy ciepło z grzałki ucieka w podłogę jeśli drabinka jest wpięta w podłogówkę? Czy może robi się jakieś zawory przy drabince, które zakręca się w momencie pracy grzałki i wtedy drabinka jest obwodem zamkniętym, nie połączonym z CO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grzałka w drabince podłączonej do CO grzeje całe CO? Tzn czy ciepło z grzałki ucieka w podłogę jeśli drabinka jest wpięta w podłogówkę? Czy może robi się jakieś zawory przy drabince, które zakręca się w momencie pracy grzałki i wtedy drabinka jest obwodem zamkniętym, nie połączonym z CO.

 

Więc tak: jeśli masz działający obieg w CO, to teoretycznie jest tak, jak napisałeś. Ale: grzałka do drabinki ma termostat i grzeje wtedy, jeśli stwierdzi, że woda w drabince jest zimna. A więc skoro nie będzie zimna (bo grzeje ją CO), grzałka się nie włączy i nic Ci nie ucieknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, a może ktoś polecić grzałkę do drabinek?

akurat kupiłem bez grzałki bo mi się model spodobał, ale zdaje się że skoro mam wejście od góry na 1/2 cala to mogę tam wsunąć i wkręcić jakiś drut oporowy na 230V ?

Np. w Leroy Merlin, Castoramie, Praktikerze, OBI są takie - gotowe do drabinek, wkręcane, z termostatem i kablem zasilającym zakończonym wtyczką. Zapytaj sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze...wiecie? to niezły pomysł z tym podłączeniem ręcznikowca do CO ale też i do prądu :roll:

ja mam na razie tylko do CO ... a można na etapie już zamontowanego grzejnika zrobić podłączenie do prądu czy trzeba kupić nowy grzejnik- z grzałką i podłączeniem do CO i prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, a może ktoś polecić grzałkę do drabinek?

akurat kupiłem bez grzałki bo mi się model spodobał, ale zdaje się że skoro mam wejście od góry na 1/2 cala to mogę tam wsunąć i wkręcić jakiś drut oporowy na 230V ?

Np. w Leroy Merlin, Castoramie, Praktikerze, OBI są takie - gotowe do drabinek, wkręcane, z termostatem i kablem zasilającym zakończonym wtyczką. Zapytaj sprzedawcę.

acha, czyli standard i nie ma z tym problemu, właśnie tak myślałem :D dzięki.

 

a ktoś pytał - każdy grzejnik ma jakiś zawór, choćby po to aby go zdjąć :D więc na czas letni lepiej te zawór zakręcić co by nie uciekało ciepło elektryczne w resztę c.o. Tylko nie z obu stron !!! Bo podgrzana woda zwiększa ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę wkręcasz w istniejącą drabinkę - te grzałki pasują do większości drabinek. Ważne jest tylko, żeby podejście pod drabinkę od strony zasilania CO było zrobione na trójniku lub na kolanku, które da sie zastąpić trójnikiem.

Nie mogę znaleźć w necie gotowego zdjęcia - zrobię wieczorem w domu i tutaj wstawię jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam podłączenia do CO,

no jakoś tak wyszło.

 

Ale myślę o tym suszeniu ręczników, choć jeszcze nie wiem czy będzie to potrzebne, więc szukam czegoś całkowicie bez podłączenia do CO.

 

Całkiem elektryczne bezcieczowe są zwykle takie dość małej mocy - kilkadziesiat, stokilkadziesiąt W - starczy? Czy szukać czegoś większego? Jakieś przykłady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślę o tym suszeniu ręczników, choć jeszcze nie wiem czy będzie to potrzebne, więc szukam czegoś całkowicie bez podłączenia do CO.

U mnie jest tak: drabinka nie działa = ręcznik wymieniam co 2...3 dni

Drabinka działa: ręcznik może przeżyć i 2 tygodnie - chyba, że się w międzyczasie po prostu konkretnie zabrudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę wkręcasz w istniejącą drabinkę - te grzałki pasują do większości drabinek. Ważne jest tylko, żeby podejście pod drabinkę od strony zasilania CO było zrobione na trójniku lub na kolanku, które da sie zastąpić trójnikiem.

eee, nie załapałem

 

moja drabinka ma 4 wejścia, jest w kształcie litery H i kazdy z końców to jest wejscie. Na górze jedno to zaslepka, drugie to odpowietrznik a z dołu mam po lewo podejscie a po prawo ujście c.o. Można było sobie dowolnie zamienić te wejścia. Po wykręceniu zaślepki na całej długości mam otwór na wylot. Chyba nie będę musiał w związku z tym nic przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w łazience podłogówkę, drabinkę i grzejnik alu. Łazienka ma około 8m2. Utrzymuje temp na poziomie 23 st. w łazience. Ale nie mam grzałki elektr, co uważam za minus, rzeczywiście na jesieni czy wiosna przydałoby się dogrzać trochę łazienkę a nie grzać farelką.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę wkręcasz od dołu !!! Tylko wtedy możliwe będzie szybkie osiągnięcie równomiernego rozkładu temperatury w drabince.

 

Spójrz np. tu: http://www.allegro.pl/item505893032_grzalka_1200_w_do_drabinki_laz_trojnik_nowa.html

Trzecie zdjęcie powinno wyjaśnić sprawę.

I nastała jasność !!! Jak bym wpadł na to wcześniej do bym zrobił doprowadzenie od góry, teraz nie chce mi się kuć w ścianach więc założę trójnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...