Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pralka ładowana od góry czy od przodu?


Honorka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ładowana od frontu:

+ można coś na niej postawić

+ łatwiej zabudować

+większy wybór gdy już zdecydujemy się na taką

 

- potrzeba więcej miejsca przy wkładaniu i wyjmowaniu prania

- trzeba przed nią "na kolanach"

 

ładowana od góry:

+ nie potrzebuje dużo miejsca, super sprawdza się w małych łazienkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie miałam wiele do czynienia z pralką ładowaną od góry (nie licząc poczciwej Frani mojej mamy :lol: ) ale po mału przymierzam się do wymiany obecnej starowinki (ponad 10 lat) i znowu rozglądam się za pralką ładowaną od frontu. Po pierwsze z przyzwyczajenia, po drugie bo na temat pralek ładowanych od góry słyszałam wiele negatywnych opinii ich posiadaczy-użytkowników a po trzecie i najważniejsze - miejsce dla mojej pralki mieści się pod blatem z umywalkami - więc siłą rzeczy od góry ładować bym jej nie mogła :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko ładowana od góry.

Zajmuje mniej miejsca.

Bęben jest łożyskowany po obu stronach co zapewnia mniejsze wibracje i powinno zapewnić wiekszą żywotność.

I najważniejsze jak się czegos zapomni to można dołozyć juz w trakcie prania. Wiele razy mi sie to zdarzało, spróbujcie to zrobic w ładowanej od frontu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok, mała łazienka brak perspektyw na pralkę ładowaną od frontu(chyba że wąska ale przy okazji z bardzo małym ładunkiem).Teraz posiadam już druga pralkę ładowaną od góry i nie zamieniłbym się.

+ łatwiej ładować od góry (w szczególności gdy kręgosłup nawala i trzeba gdzieś tam kucać i się zginać do drzwiczek z boku)

+podobnież jest trwalsza chodzi o jakieś umiejscowienie bębna na trzech osiach czy czymś takim nie chciał bym wprowadzać w błąd bo nie jestem potocznym panem "zającem"

+mniejsze gabaryty

-stosunkowo wyższa cena od pralki tej samej klasy wkładanej z boku

-węższy otwór w bębnie( takie rzeczy jak pościel czy koce trzeba troszkę powpychać

- + brak możliwości trzymania czegoś na pralce z drugiej strony to nie stolik a pralka cały czas powinna być otwarta i powinna się wietrzyć (lepiej tu wypada pralka ładowana od góry)

-mniejszy wybór modeli niż przy pralkach ładowanych z boku

Wybór należy oczywiście do każdego i zależy od wielkości pomieszczeń, zasobności portfela i własnych upodobań.

Ja przeprowadzając się do domu nadal zostanę przy pralce ładowanej z góry choć najważniejsze jest to by się nie psuła, dobrze prała, płukała , wirowała i była w miarę ekonomiczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi , że padła mi stara pralka o badałem rynek :) z moich analiz wynika wynika , że :

- ładowana z przodu , ale musi być 5-7 kg

- automatyką wagową

- elektroniczny programator

-1000obr

- gabaryty - nieistotne - pralka leci do pom gospodarczego ( na marginesie wszystkie wąskie pralki mają ograniczony wsad = pierzesz 3 razy częściej pomijając zużycie wody , energii oraz wytrzymałości tego urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ładowaną od góry.Jest wąska i dobrze pasowała do blokowej łazienki.

Do domu kupię - obojetnie jaką - byle miała klasę AAA i dobierała ilośc wody do ilości szmatek.Będę miec pralnię :lol:

Ładowana od góry - wygodna w obsłudze - ale nie można wykorzystać do zabudowy.

Ładowana od przodu - dobre rozwiąznie - gdy się chce zabudować

(szczególnie w kuchni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ładowana od przodu - dobre rozwiąznie - gdy się chce zabudować

(szczególnie w kuchni)

 

 

otwartej na salon + zapuszczona zmywara i musisz kupić przynajmniej kino domnowe , żeby słyszeć TV :wink:

 

Niestety, niektórzy z tej wersji korzystają.Jest to wina:

A) małych mieszkań

B) paskudnego projektu domu, gdzie łazienka jest mała, a brakuje pralni

- a tak też się - o zgrozo - dzieje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...