Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ile zużyliście betonu na wylanie fundamentu i stropu?


hejjpozn

Recommended Posts

Dla mnie rachunek przy zalewaniu Fundamentów i ławy był prosty:

- Beton z Betoniarni - 240 zł za metr (Wielkopolska male miasto)

potrzebowałem około 80 m3 czyli około 20000 zł

 

No jak juz zaokraglasz to uczciwie - blizej 19k :-)

 

- Beton z Betoniarki:

1. Cement 4,5 t x 420 zł = 1900 zl

 

Juz Ci Aedifico napisal - na 80m3 4,5t cementu to masz dwa worki cementu na 1m3 :-)) Proporcja na dobry B-20 to ok 350kg / 1m3, czyli 7 x wiecej! 80m3 * 350kg = 28t * 420 pln = 11,7k pln. Dalej rozowo ? ;) Jezeli rzeczywiscie robiles taki beton na sciany / strop - bardzo powaznie sie zastanow gdzie tu dorwac tania firme wyburzeniowa, bo ten np. strop bedzie mial nosnosc rzedu parudziesieciu kg max / m2...

 

2. Zwir - ok 2500 zl (110 zl za przyczepe okolica wiejska)

3. trzech ludzi do pomocy 3 x 100 zł = 300 zl (reszta to znajomi)

 

I tych trzech ludzi zapierniczalo robiac 80m3 za 100 pln / leb ? Toc to conajmniej tydzien roboty.. Nawet przyjmujac ze to prawda - wychodzi 14,5k pln + prad 100 pln + woda + zapewne obiadki i browarki dla tych ludzi i znajomych. 15k pln, czyli 4k pln w kieszeni.. Z tym, ze jakosc betonu niewiadoma i roboty tydzien albo i poltora, a nie 2 godziny :)

 

razem okolo 8000 zl czyli i tak o ponad polowe taniej!!!

Troche pracy było z przygotowaniem itd okolo tygodnia, ale nikt nie mowil że bedzie łatwo.

 

U mnie B20 kosztuje 215, czyli 80m3 kosztowaloby 17,2k pln. Juz tylko 2,2k pln mniej. Nawet bym sie nie zastanawial.. :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie jestem na etapie negocjowania cen ze składem budowlanym i mam problem, jak obliczyć jaka ilość betonu będzie mi potrzebna na fundamenty i stropy. Moje funadamenty to 12,50x10,50 szerokosć 1m, głębokość 40cm.

Do tego mam dwa stropy (dom z płaskim dachem) 12,50x10,50 i 9x10,50. Będę wdzięczna jeśli podacie ile orientacyjnie zużyliście na wylewki. Zdaję sobie sprawę, że będę potrzebowała go więcej, bo większość z was ma dach spadzisty, czyli odpada wam jeden strop. Jeśli jest jakiś wzór na obliczenie to bardzo proszę o podanie.

 

Asia

 

Asiu!!!

Widze ze wiele madrych głów sie tutaj zebrało i probuja doradzic.

przy kupnie projektu powinnas miec dostep do skruconego kosztorysu - ja bynajmniej mialem - kupno projektu w Archonie.tam bylo uwzglednione ile betonu potrzeba.Oczywiscie wypadałoby to z weryfikowac,ale jezeli nie czujesz sie w tym pewna - bo nie musisz.zapewne bedziesz miala kierownika budowy - on powinien obliczyc,badz majster,ktory bedzie lał fundament,czy stropy.

pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że wszyscy są tu nieźle obliczeni,

Skoro tacy z was specjalisci to od czego są kierownicy budowy.

 

Pijesz do tej firmy wyburzeniowej? No bo jezeli Twoj kierbud zgodzil sie na wykorzystywanie "betonu" z proporcji 50kg cementu na 1t zwiru, to cos z nim jest nie tak, bo to ma zadna wytrzymalosc! I nie ma to nic wspolnego z cena naszych domow.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że wszyscy są tu nieźle obliczeni,

Skoro tacy z was specjalisci to od czego są kierownicy budowy.

Skoro większość z was leży na ... pieniądzach.

zycze powodzenia w budowaniu palacy i bunkrów za 400 - 500 tys

pozdrawiam

Ja zaś zapraszam Ciebie na prelekcję bo oprócz Ciebie nikomu chyba jeszcze nie udało się stworzyć z 4500 kg cementu 80 m3 betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 1 year później...

@hejpozn

Ile cie kosztował fundament i stropy? Ja właśnie przymierzam się do podobnego domku z płaskim dachem 2 kondygnacje 2 stropy ehh .

Jak liczyć zbrojenie na fundamenty stropy?, i gdzie jeszcze będę potrzebował drutu ?.

Budynek prosta bryła klocek chyba z solbetu bedę stawiał ale mam jeszcze troszkę czasu na zastanowienie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...Andrzej - rzuciłeś się tutaj w prawie dwa lata po ostatni wpisie...:-) ja mam tez podobny problem - nie wiem dokładnie ile tego betonu będzie mi potrzebne - wg projektanta - wychodzi makabrycznie dużo - po protu puści mnie z torbami...a mam budynek kwadrat 12x12..i w dodatku drewniany...jakby nie było trochę lżejszy niż murowany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...