Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatura wody w kominku


Bezdomna

Recommended Posts

W grupie użytkowników kominków z płaszczem wodnym forumowicze piszą o 70 st. Jak u mnie jest 60 to coś zaczyna stukać, jakby woda wrzała (słychać bulgotanie). O ile pamięć mnie nie myli woda wrze w temp. 100 st C. Dlaczego u mnie tak się dzieje? Praktycznie muszę utrzymywać 55 st, a to nie daje gorących grzejników. Ciepło jest, ale mogłoby być cieplej.Kominek 16 kW.Na razie ogrzewam tylko dół (ok 65 mkw).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się dzieje to masz po prostu zapowietrzony kominek. Masz na kominku założony automatyczny odpowietrznik? Może również być kominek nie wypoziomowany i powietrze się zbiera w jakimś miejscu i później jest taki efekt.

W którym miejscu masz założona pompę najlepiej jak jest na powrocie? Ja sam robię teraz instalację c.o. i kominek nagrzewam do 80-90*C nic nie szumi nic nie syczy. Tak samo zasilanie grzejników najlepiej jak jest po przeciwnej stronie niż powrót wody z grzejników, woda wtedy lepiej krąży w płaszczu i równomierniej się nagrzewa w całym kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy są w kotłowni, a rury wchodzą jedną stroną do kominka. Odpowietrzenie chyba działa, bo jak uzupełniam wodę, albo jak włączają lub wyłączają się pompy, to syczy. A poziomica nie sprawdzałam, czy prosto stoi. Wydaje się, że tak. Stoi na metalowych nóżkach, jeszcze nieobudowany. W kotłowni tez cos bulgocze, jak przekroczy 60 st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy są w kotłowni, a rury wchodzą jedną stroną do kominka. Odpowietrzenie chyba działa, bo jak uzupełniam wodę, albo jak włączają lub wyłączają się pompy, to syczy. A poziomica nie sprawdzałam, czy prosto stoi. Wydaje się, że tak. Stoi na metalowych nóżkach, jeszcze nieobudowany. W kotłowni tez cos bulgocze, jak przekroczy 60 st.

 

Witam

ja też mam kominek z płaszczem wodnym, czasem zdarza się że coś zabulgocze ale to chyba tylko jak się zagotuje.Temperaturę mam ustawioną na 65 stopni, w kotłowni nic mi nie bulgocze.Znaczy nie słyszałem , ale może dlatego że nie często tam jestem, hehe

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na odległość nic Ci więcej nie doradzę wezwij tego co Ci robił tą instalację i niech się z tym bawi, ale ja sądzę że to zapowietrzony układ i masz takie objawy. Podkręcaj wszędzie korki na automatycznych odpowietrznikach i włącz pompę na najwyższy bieg może to coś pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę mierzysz w płaszczu kominka czy na wypływie z niego?

Bo może sobie wypływać i 40stC jak w płaszczu się gotuje, co świadczyłoby o tym, że coś jest "nie tak" z realizacją projektu lub z samym projektem tego rozwiązania.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Bezdomna wiesz dziś mi też zaczął kominek szumieć i bulgotać w rurach było słychać że idzie powietrze, już myślałem ze to jakieś fatum od Ciebie do mnie przeszło :D. Z automatycznych odpowietrzników co raz to powietrze wychodziło ale nic to nie dawało nie mogłem za cholerę dojść co się stało bo odpowietrzanie nic nie dawało i wiesz co kałem się że może wody brakować w zbiorniku wyrównawczym i bingo własne zbiornik wyrównawczy był pusty wiec proponuje Ci tez dolać wody do zbiornika wyrównawczego możliwe że masz jej tam za mało i to jest powód twoich problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem założony termometr przylgowy mechaniczny na rurze wychodzącej z kominka i właśnie on pokazywał 60 stopni jak woda w kominku zaczynała się gotować. Centralka z termometrem elektronicznym - czujka w płaszczu wodnym- oraz termometr mechaniczny przy wymienniku, (ale nie przylgowy) wówczas pokazują 95 i 90 stopni. Uprzedzając pytania - termometr przylgowy wymieniłem na drugi, całą rurę owinąłem otuliną i kompletnie bez zmian. Uważam zę jest to najgorsze badziewie i pokazuje dobrze tylko temperaturę pokojową, chociaż jest wyskalowany do 120 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy maja automatyczne dolewnik :wink: ja nie mam. Takie zbiorniki z automatycznym dolewaniem wody są małej objętości i przeważnie montuje się je przy kominku i podłącza się do nich sam kominek, a reszta instalacji pracuje w układzie zamkniętym poprzez wymiennik. Ja u siebie mam instalacje otwartą i wody w niej będzie ok 1000l wiec potrzebuje duży zbiornik wyrównawczy mój ma ok 60l i jest zamontowany na stryszku. Na razie zalewam go tylko tak żeby było minimalnie na dnie wody ze względu na mrozy nie chce żeby mi woda w nim zamarzła bo jeszcze nie zdążyłem go ocieplić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Witam. Mam problem z kominkiem z płaszczem wodnym otóż wsio działało pięknie do czasu konserwacji pieca gazowego. Gdy nastąpiła konserwa pieca (czyszczenie, zlanie wody w instalacji c.o, odpowietrzenie grzejników) od tego momentu nastąpiło, podczas uruchamiania pompki obiegowej bulgotanie/przelewanie wody w płaszczu wodnym. Nie wiem co jest przyczyną. Może jakieś sugestie. Proszę o pomoc jak rozwiązać ten uciążliwy problem.

 

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja. Wyprzedzając branżę.Daj większe ciśn . w sieci.Całość ci się odpowietrzy.Na górze w rozdzielaczach i ich odpowietrznikach zrobi się klar.Nie włączaj PO.To błąd.Powietrze będzie krążyło w układzie.;).Jeśli chcemy odpowietrzyć instalację PO muszą być wyłączone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...