Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CERTYFIKATY ŚWIADECTWA ENERGETYCZNE BUDYNKÓW I LOKALI


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym zaoferować świadectwa energetyczne dla budynków i lokali (głównie nowych, oczekujących na pozwolenie na użytkowanie domów jednorodzinnych). Od 1 stycznia 2009 r. certyfikaty obowiązują każdego inwestora ubiegającego się o pozwolenie na użytkowanie nowego budynku.

Oferta moja dotyczy budynków znajdujących się w okolicach Warszawy.

Koszt wykonania ustalany indywidualnie w zależności od powierzchni, stopnia skomplikowania bryły budynku, rodzajów instalacji, dostępności potrzebnych informacji potrzebnych do obliczeń.

 

Jak to się odbywa?

 

1. Wizyta na budowie i sprawdzenie stanu faktycznego - ustalenie parametrów użytych materiałów: ściany, materiały izolacyjne, okna, drzwi, instalacja CO, kocioł lub inne źródło ogrzewania, sposób wentylacji itd.

Dla stanu deweloperskiego konieczna instalacja CO i kocioł.

Potrzebny do pożyczenia na 3-5 dni projekt budowlany + mile widziane: dziennik budowy i faktury za materiały budowlane.

 

2. Przygotowanie świadectwa 3-5 dni

 

3. Odbiór/dostawa świadectwa

 

 

Zainteresowanych proszę o kontakt:

 

Sebastian Wardak

[email protected]

0-509 795 673

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na dzień dzisiejszy jest wielką niewiadomą.

Słyszałem że firmy które zajmuja się od lat audytami energetycznymi (działalność w pewnym zakresie zbliżona do certyfikatów) biorą minimum 2000 zł za świadectwo. Mogę napisać jedynie że koszt mieści się w przedziale 1000-2000 zł bruttto. Myślę że ceny poniżej 1000 zł raczej nie spadną, ponieważ na dzień dzisiejszy jest naprawde niewielu ludzi zorientowanych w temacie i mających uprawnienia do wykonywania świadectw.

 

Certyfikaty dla całych budynków wielorodzinnych i pojedynczych lokali też mogę wykonać. Wbrew pozorom może być przy tym nie mniej pracy, niż przy budynkach jednorodzinnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zaoferować świadectwa energetyczne dla budynków i lokali (głównie nowych, oczekujących na pozwolenie na użytkowanie domów jednorodzinnych). Od 1 stycznia 2009 r. certyfikaty obowiązują każdego inwestora ubiegającego się o pozwolenie na użytkowanie nowego budynku.

Oferta moja dotyczy budynków znajdujących się w okolicach Warszawy.

Koszt wykonania ustalany indywidualnie w zależności od powierzchni, stopnia skomplikowania bryły budynku, rodzajów instalacji, dostępności potrzebnych informacji potrzebnych do obliczeń.

 

Jak to się odbywa?

 

1. Wizyta na budowie i sprawdzenie stanu faktycznego - ustalenie parametrów użytych materiałów: ściany, materiały izolacyjne, okna, drzwi, instalacja CO, kocioł lub inne źródło ogrzewania, sposób wentylacji itd.

Dla stanu deweloperskiego konieczna instalacja CO i kocioł.

Potrzebny do pożyczenia na 3-5 dni projekt budowlany + mile widziane: dziennik budowy i faktury za materiały budowlane.

 

2. Przygotowanie świadectwa 3-5 dni

 

3. Odbiór/dostawa świadectwa

 

 

Zainteresowanych proszę o kontakt:

 

Sebastian Wardak

[email protected]

0-509 795 673

I faktury za materiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dyplom audytora energetycznego, ale bez mgr - co nie uprawnia mnie do podpisywania świadectw. Za to mój "wspólnik" ma wymagane uprawnienia do wystawienia świadectwa tzn. tytuł mgr inż. z uprawnieniami projektowymi. Certyfikatorów po egzaminach państwowych jeszcze nie ma i przez jakiś czas nie bedzie. Obecna sytuacja wyglada tak, że 50-80% osób znajacych temat certyfikatów i audytów energetycznych nie ma uprawnień do wystawiania świadectw, a 90% osób uprawnionych "z automatu" nie ma wiedzy z zakresu certyfikacji lub nic nie wie o czymś takim lub nie ma czasu i chęci się nimi zajmować.

Świadectwo wystawione przez moją firmę jest rzetelnie zrobione i w 100% pełnoprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przypominam, że od 1 stycznia w komplecie dokumentów dołączonych do wniosku o pozwolenie na użytkowanie nowego budynku lub zgłoszenia o zakończeniu budowy, wymagane jest świadectwo charakterystyki energetycznej tego budynku.

 

Zainteresowanych otrzymaniem takiego świadectwa proszę o kontakt...

 

Sebastian Wardak

0-509 795 673

 

*Rejon do 40 km od centrum Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Bzdura. Jeśli masz firmę i pracowników, nikt nie będzie Cię ścigał za to, że podpisujesz prace opracowane przez pracowników.W tym przypadku podpisujący ponosi pełną odpowiedzialność za to co podpisuje.

 

Dokładnie tak. Wszystko jest zgodnie z prawem, więc się nie obawiam... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 6 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...