Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ATMOS


pepe28

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie do posiadaczy kotłów Atmosa

mam 154 m2 +20m2 garażu jakiej mocy wybrać kocioł

18S czy 20GS. I jeszcze jedno jak najlepiej i w miarę tanio podłaczyć kocioł

+bufor 1000L bez zasobnika + następny bufor 300 z dwiema wężownicami

podłączony kocioł i solary czy takie rozwiązanie jest poprawne i możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

oba kociolki sa nieco za male jesli chodzi o stalopalnosc do podanej Ciebie powierchni.

Wada obu jest niestety niewielka komora zaladowcza i koniecznosc przygotowywania kawalkow drewna ok. max. 33 cm wiec drugie tyle roboty przy cieciu i rabaniu drewna.

Osobiscie wybralbym z Atmosow jak chcesz model DC22s, 22 kw, komora na 100 litrow, moze nie zawrotnie duza ale wkladasz kawalki drewna dlug. 0,5 m.

a to juz spore ulatwienie.

20gs jest dosc drogim kotlem, przez zastowsowanie ceramiki po to aby kociol spelnial najsurowsze normy emisji na zachodzie jego cena poszybowala dosc wyoko. u Nas to na razie spiewka przyszlosci, wiec lepiej sobie darowac. DC18s z komora pojemnosci 66 litrow to juz male nieporozumienie.

 

Co do buforow na allegro. pl widac, ze atmopol troche jakby zjechal z ceny zajrzyj tutaj

http://www.allegro.pl/item525364373_500_l_nie_izolowany_zbiornik_akumulacyjny_pm.html

 

POdobnie cena laddomatu 950 u nich wydaje sie byc juz interesujaca.

 

Jesli jestes z pld. czesci kraju zajrzyj na strone slowackiego dystrybutora atmosa vigasa i in. kotlow.

http://www.drevoplyn.sk.

Ceny tam jak do tej pory bezkorencyjnie nizsze, wystarczy zapiac przyczepke i poswiecic jeden dzien dla oszczednosci rzedu nawet 2000 pln na kotle o podobnej mocy. Bylem tam kiedys ze znajomym i oplacalo sie. Po polsku tez mozna negocjowac :).

Co do rozwiazania polaczenia to chyba stadard wiec jest tego pelno w sieci.

 

Pozdrawiam

Zbyniu

 

 

 

Witam

Mam pytanie do posiadaczy kotłów Atmosa

mam 154 m2 +20m2 garażu jakiej mocy wybrać kocioł

18S czy 20GS. I jeszcze jedno jak najlepiej i w miarę tanio podłaczyć kocioł

+bufor 1000L bez zasobnika + następny bufor 300 z dwiema wężownicami

podłączony kocioł i solary czy takie rozwiązanie jest poprawne i możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ja mam 180m do ogrzania średnia temp. w domu to 26st.daje mi to atmos25dc bez buforow spalanie ok.20m drewna lisciastego,stałopalność to 8-10 godz.piec rewelacja,mam porownanie przez 6 lat mialam orlan25 ale skorodował.Spalal tyle samo ale gorsza jakość dymił,smolił i droższy.Polecam gorąco najlepszy piec na paliwa stałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...