Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dziennik A&J&F skomentuj


Recommended Posts

Widzę, że chatka juz a ukończeniu, wygląda super, gratulacje. Przy okazji pytanko: jakie macie przekroje słupów pod zadaszeniem tarasu i wejścia. Wyglądają "słusznie", chciałbym uzyskać podobny efekt.

 

Pozdrawiam.

 

cześć Tomku,

nasze słupy mają 200x200mm. Z relacji róznych fachowców wynika że architekt sporo dała zapasu jeśli chodzi o ich wytrzymałość, ale dzięki temu rzeczywiście nadają domowi sympatycznej "przysadzistości" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Moj pierwszy wpis na forum, padło na Was:) Po pierwsze gratuluje taaaak szybkiej budowy, jeszcze troszke a zamieszkacie w Miłym. Po drugie Miły to równiez nasz projekt:D Miłość od pierwszego wejrzenia:)) My jestesmy dopiero na starcie.. jeszcze duuuuzo drogi i pracy przed nami:)

Bordzo fajnie czyta sie Wasz dziennik i pewnie co nieco nam pomoze w dokonaniu wyborów podczas budowy:)

No to tyle moich pieciu groszy:) Pozdrawiam i życze dalszych sukcesów w budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj pierwszy wpis na forum, padło na Was:) Po pierwsze gratuluje taaaak szybkiej budowy, jeszcze troszke a zamieszkacie w Miłym. Po drugie Miły to równiez nasz projekt:D Miłość od pierwszego wejrzenia:)) My jestesmy dopiero na starcie.. jeszcze duuuuzo drogi i pracy przed nami:)

Bordzo fajnie czyta sie Wasz dziennik i pewnie co nieco nam pomoze w dokonaniu wyborów podczas budowy:)

No to tyle moich pieciu groszy:) Pozdrawiam i życze dalszych sukcesów w budowie!

 

Bardzo nam miło i cieszymy się, że nasze wylewanie historii budowlanej do tego dziennika może Wam się do czegoś przydać.

 

a Miły jest też przytulny i wydaje się, że skrojony na 4-osobową rodzinę -bez zbędnych metrów kwadratowych do sprzątania i ogrzania

 

pozdrawiamy

Ada i Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Czy łazienkę na górze zrobiliście w miejscu pokoju tak jak to widać na jednym z załączonych obrazków w tym wątku? Jak to wygląda "na żywo", nie jest za wielka?

 

Ja mam dokładnie taką samą zamianę, na papierze wszytko ok, ale jak zobaczyłem to pomieszczenie (na razie wyznaczone przez ściankę kolankową, komin, i parę pustaków :-)) to się lekko zdziwiłem. Toż to będzie łaźnia nie łazienka! Ma wrażenie, że lekko przegiąłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Czy łazienkę na górze zrobiliście w miejscu pokoju tak jak to widać na jednym z załączonych obrazków w tym wątku? Jak to wygląda "na żywo", nie jest za wielka?

 

Ja mam dokładnie taką samą zamianę, na papierze wszytko ok, ale jak zobaczyłem to pomieszczenie (na razie wyznaczone przez ściankę kolankową, komin, i parę pustaków :-)) to się lekko zdziwiłem. Toż to będzie łaźnia nie łazienka! Ma wrażenie, że lekko przegiąłem.

Pozdrawiam.

 

Cześć, łazienka na górze zrobiliśmy właśnie na miejscu pokoju. a łazienkę w pierwotnym projekcie częściowo otworzylismy by mieć biblioteczkę/miejsce na komputer.

Co do wielkości łazienki- nazywamy ją pokojem kąpielowym :-)- rzeczywiście po ziemi ma 17m2, ale jak odejmie się skosy i zaplanuje też tam pralkę, kibelek+ bidet, wannę, 2 umywalki, prysznic to miejsca będzie w sam raz.

pozdrawiamy

A&J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Cześć!

Piękny ten domek, że aż strach!

Przeczytałam dziennik i zastanawia mnie co to za drewno na elewacji? Z góry dzięki za odp. :D

 

dzięki- widzę że mamy podobny projekt do Twojego.

 

U nas na elewacji po prostu sosna pomalowana Lazurą w kolorze złoty dąb.

 

pozdrawiam

Jarek

 

Wczoraj pokazałam Twój dziennik mężowi- bardzo spodobały mu się te czrety okna bocznej elewacji. Czy możesz podać ich wymiary i odstępy między nimi? Zastanawiamy się czy na frontowej elewacji zamiast 2 okien nie strzelić sobie takich 3- jak Twoje. Żeby zrobić w programie symulację elewacji i nasłonecznienia, musimy znać wymiary.. Pozownie dzieki za odp. :D

 

Aha- no i zapomniałam! Gratuluję powiększonej rodziny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowe ujęcia równie ładne a może i lepsze niż poprzednie. A śnieg pewnie zasłonił księżycowy krajobraz pobudowlany? Zaglądam tu jak zwykle interesownie: chciałbym sie dowiedzieć jak daleko od lica ściany stoją u was słupy podpierające zadaszenie tarasu. Wiem, że wydłużaliście okapy ale czy w związku z tym odsunięte zostały również te słupy? Pytam bo znowu chciałbym się wzorować - u was wygląda to super.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Piękny ten domek, że aż strach!

Przeczytałam dziennik i zastanawia mnie co to za drewno na elewacji? Z góry dzięki za odp. :D

 

dzięki- widzę że mamy podobny projekt do Twojego.

 

U nas na elewacji po prostu sosna pomalowana Lazurą w kolorze złoty dąb.

 

pozdrawiam

Jarek

 

Wczoraj pokazałam Twój dziennik mężowi- bardzo spodobały mu się te czrety okna bocznej elewacji. Czy możesz podać ich wymiary i odstępy między nimi? Zastanawiamy się czy na frontowej elewacji zamiast 2 okien nie strzelić sobie takich 3- jak Twoje. Żeby zrobić w programie symulację elewacji i nasłonecznienia, musimy znać wymiary.. Pozownie dzieki za odp. :D

 

Aha- no i zapomniałam! Gratuluję powiększonej rodziny :D

 

Okna są cztery :-) mają 170x85cm- niestety odstępy zapomniałem zmierzyć, ale z tego co pamiętam to są takie jak w projekcie czyli między skrajnymi a środkowymi 69cm, a między środkowymi mniej- około 30cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowe ujęcia równie ładne a może i lepsze niż poprzednie. A śnieg pewnie zasłonił księżycowy krajobraz pobudowlany? Zaglądam tu jak zwykle interesownie: chciałbym sie dowiedzieć jak daleko od lica ściany stoją u was słupy podpierające zadaszenie tarasu. Wiem, że wydłużaliście okapy ale czy w związku z tym odsunięte zostały również te słupy? Pytam bo znowu chciałbym się wzorować - u was wygląda to super.

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

no muszę przyznać, że profesjonalnie się przygotowujesz do budowy, ja nawet nie pamiętam czy ustalałem tę odległość z moim majstrem, choć pamiętam, że on od razu jak proponował podwyższenie ściany kolankowej, to mówił ze będzie trzeba ciut przedłużyć okapy i.... okazuje się że miał mój budowlaniec głowę na karku bo słupy są przesunięte. od lica ściany do początku słupa jest teraz 130cm, a w projekcie było 119cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
Witam! Nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda ale warto spróbować :) Czy mogłabym poprosic o przesłanie kilku zdjęć z wnętrza domu szczególnie jeśli chodzi o salon i kominek :) Łatwiej byłoby mi podjąć decyzję co do tego projektu. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Jesteście dla mnie zbawieniem,no wasz dziennik budowy oczywiście!!!Śliczny domek,na żywo jeszcze ładniejszy niż w projekcie:-)Moim problemem jest aranżacja salonu i kuchni,kuchni szczególnie,może bylibyście skłonni podzielić się Waszymi pomysłami?Liczę na Was:-)To co dotychczas napisaliście i pokazaliście bardzo mi pomogło w podjęciu wielu decyzji.Z góry dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...