Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dziennik A&J&F skomentuj


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej A&J&F !

Dzieki za cenne rady .. po namyśle i naradzie postanowiliśmy dokonać /ciągle na papierze :)/ zmian inspirowanych waszymi :

- likwidacja łazienki na piętrze

- zmiana lokalizacji wspólnej łazienki na piętrze, jak u was

 

czy mam rację że po tych zmianach pion kanalizacyjny łączy dolną łazienke/kotłownie i górną wspólna łazienke .. to chyba nieco upraszcza realizacje w tym temacie .. ?

niestety nie da się tego załatwić jednym pionem- chyba że ustawienie sedesów będziecie mieli prawie dokładnie tak samo w dolnej i górnej łazience

Mamy plan zrobić jeszcze piwnice - mamy idealne warunki - bardzo sucho i mała górka .. co sądzicie o zejściu do piwnicy "pod schodami" ?

pod schodami moze być za nisko na pełnowymiarowe drzwi, ale jeszcze sprawdzę- tylko że po powrocie z krótkiego urlopu :-)

Wy podnieśliśccie kolankowową o 2 pustaki / ile to cm / jaka jest oryginalna wysokość kolankowej ?

oryginalna ścianka kolankowa ma 57cm a nasza 80cm

My bedziemy musieli zwiekszyć kąt dachu do 38st /warunki zabudowy/ jak to wpłynie na powierzchnie poddasza ?

na powierzchnie to na mój rozum nie wpłynie, ale na kubaturę to na pewno :-). Powinniscie mieć dzięki temu ciut ostrzejsze i wygodniejsze skosy na poddaszu ale za to krótsze okapy na tarasie i przy wejsciu do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z racji możności zadawania pytań ;) chciałam zapytać ile wyniósł Was dach na Miłym ? (więźba i cała reszta)

Zastanawiam się ile drożej zapłaciłabym za wiązary prefabrykowane..

Dziękuję za odp. i pozdrawiam

 

zuzu

 

a wiec :

drewno na wiezbe z łatami i kontrłatami+ dodatkowe kilkanaście jętek: 8100

robocizna wiezby: 5000

pokrycie dachowe: folia+ dachówka betonowa Braas czarna+ okna dachowe Velux GGL(7szt)+ wyłaz+ rynny metalowe+ robocizna= 35700

 

pozdrawiam

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej A&J !

ja również życzę miłej i udanej kuracji i rychłego powrotu do zdrowia.. dokładnie na budowę rzecz jasna .. :) !

 

Dzieki również za przestogę .. ja również urzędolę za biurkiem i widzę że trza sie mieć na baczności na placu budowy .. :)

 

Z niecierpliwością czekamy na dalsze posty z postepów z budowy .. !

 

Dla wszystkich forumowiczów ..

MIŁEGO DNIA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już wybraliśmy projekt - Miły Dzień i chciałabym wiedzieć wszystko o ... kosztach . Ponieważ tak jak Wy drodzy A&J&F będę posiłkować się kredytem, to moje pierwsze pyatnie brzmi: w jakiej kwocie zamknęliście domek? Dodam, że pod uwagę biorę solbet lub ytong, domek stawiam pod warszawą, dach podobnie dachówka ceramiczna bądź cementowa, okna pcv w okleinie. Ile wyniosły koszty poszczególnych robót i materiału (nie zmuszam do wyliczania co do jednego gwoździa). Aha i czy przy staraniu się o kredyt kupowaliście kosztorys czy działaliście w tej materii sami? Bedę bardzo wdzięczna za informacje i wszelkie cenne rady, bo nie ukrywam, że poza czytaniem muratora i nnych gazetek branżowych oraz wszelkich wątków w necie, jestem zielona.

Pozdrawiam i czekam na info,

kamcia461.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamcia

podaj proszę swojego maila na priv, to wyślemy ci trochę ciekawych plików :-)

Z kosztorysem do banku się nie przejmuj- my na forum muratora znaleźlismy formułę jak trzeba podzielić koszty procentowo żeby w miarę rozsądnie to wyglądało. Rzeczywistość przerasta plany ksztorysowe i na etapie wnioskowania o kredyt nie warto dokłądnie zakładać jakie będą koszty, tym bardziej że większość banków ocenia wydatki na podstawie inspekcji, a nie faktur. Tak jest np w Nordei.

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

Panie Jarku bardzo dziękuję za umozliwienie nam obejrzenia Waszego Miłego. Super domek i okolica bardzo spokojna :lol:

Zmiany, których dokonaliście (wewnątrz domku) bardzo przypominają układ pomieszczeń z projektu Dżin.

Pozdrawiam

 

Cała przyjemność po naszej stronie -przynajmniej najmłodszy inwestor miał się z kim podzielić łopatką :-) a poza tym Wiele bym dał za zobaczenie Miłego Dnia przed rozpoczęciem budowy- a skoro nie mielismy takiej szansy, to trzeba pomóc innym.

 

powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!

 

Mam pytanko dot. okien. Czy macie je posadowione tak jak w projekcie (parapet bodajże na wys. 100cm, nadproże 250cm) czy też coś zmieniliście? Na oko wydaje się, że wasze okna sięgają tylko 230cm ale nie jestem pewien, jeśli tak to czy obniżyliście również parapety (kuchnia, gabinet) żeby zachować powierzchnię okien?

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko dot. okien. Czy macie je posadowione tak jak w projekcie (parapet bodajże na wys. 100cm, nadproże 250cm) czy też coś zmieniliście? Na oko wydaje się, że wasze okna sięgają tylko 230cm ale nie jestem pewien, jeśli tak to czy obniżyliście również parapety (kuchnia, gabinet) żeby zachować powierzchnię okien?

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

Witaj,

masz dobre oko :-). W oknach trochę kombinowalismy pod nas. tzn: wszystkie okna na parterze mają nadproże na wys. 225cm. W kuchni zaczynają się na 90cm (chodziło o to by nie robić parapetu tylko od razu blat roboczy, a od strony salonu to więcej zmniejszyliśmy powierzchnie okien (w projekcie były do samej podłogi- a nie należymy do demonów czystości i nie biegamy za dwulatkiem ze szmatką, który uwielbia zostawiać ślady dłoni na szybach. Drugi powód to możliwość zrobienia niskiego grzejnika - w salonie nie planujemy terakoty/gresu tylko parkiet, wiec podłogówka na całej powierzchni odpadała)

pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Wasze kaczki poprawiły mi dziś humor :D

 

A co do postępu prac to widzę , że my zostaliśmy w tyle....choć w ten weekend już nocowaliśmy w nowym domu .

 

Gratulujemy tempa . kiedy przeprowadzka?

 

hej, mieszkamy już od tygodnia :-)

tzn mentalnie, bo fizycznie to na razie malujemy deski na elewację i podbitki wraz z połową rodziny i znajomymi, zapraszamy w tygodniu po 18:00 -zapowiada sie, ze zdązymy to pomalować przed pierwszymi mrozami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam,

 

ile wlaliście m3 betonu w ławy pod waszego m39? Dawaliście chudziak na spód czy od razu właściwy beton. Z dziennika wynika, że ten etap dawno już za wami ale może jeszcze pamietacie ;).

 

Pozdrawiam.

 

Cześć, no nie tak dawno to było :-) - z notatek wynika, ze w ławy i stopy pod słupy poszło 25m3 B-20. Majster namawiał nas byśmy odpuścili sobie chudziaka i po konsultacji z Kierownikiem zrezygnowalismy z wylewania chudziaka.

 

podkłady pod posadzki wylaliśmy b15- wyszło tego 18m3.

 

pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ile wlaliście m3 betonu w ławy pod waszego m39? Dawaliście chudziak na spód czy od razu właściwy beton. Z dziennika wynika, że ten etap dawno już za wami ale może jeszcze pamietacie ;).

 

Pozdrawiam.

 

Cześć, no nie tak dawno to było :-) - z notatek wynika, ze w ławy i stopy pod słupy poszło 25m3 B-20. Majster namawiał nas byśmy odpuścili sobie chudziaka i po konsultacji z Kierownikiem zrezygnowalismy z wylewania chudziaka.

 

podkłady pod posadzki wylaliśmy b15- wyszło tego 18m3.

 

pozdrawiam

Jarek

 

Zacząłem budować dom bardzo podobny do m39, stąd moje pytania. W moje ławy poszło tyle samo (też bez chudziaka), i byłem lekko przerażony tą ilościa. No ale teraz wiem na czym stoję ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...