Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GAZ CZY COŚ INNEGO ?


djwaca

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pompy ciepła - nie chcę.

 

może jakiś ekoGroszek ? Jaki jest koszt ekspoloatacji, ma może ktoś takie porównanie.

 

Wybudować dom energooszczędny i grzać prądem. Wbrew pozorom najtańsze (pod względem inwestycyjnym) i najlepsze rozwiązanie. A i koszty potem porównywalne lub mniejsze jak grzanie gazem.

Jelłi jednak bariera psychologiczna jest nie do przejścia :wink: i zastanawiasz się nad ekogrochem vs gaz to zdecydowanie gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy ciepła - nie chcę.

 

może jakiś ekoGroszek ? Jaki jest koszt ekspoloatacji, ma może ktoś takie porównanie.

 

Wybudować dom energooszczędny i grzać prądem. Wbrew pozorom najtańsze (pod względem inwestycyjnym) i najlepsze rozwiązanie. A i koszty potem porównywalne lub mniejsze jak grzanie gazem.

Jelłi jednak bariera psychologiczna jest nie do przejścia :wink: i zastanawiasz się nad ekogrochem vs gaz to zdecydowanie gaz.

 

Jeżeli chcesz luxus na maxa to gaz, jeżeli tańsze koszty to ekogroszek, na pewno koszt gazem wychodzi drugie tyle co ekogroszek, decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza ci palenie w piecu, czyszczenie paleniska, wynoszenie popiołu i wnoszenie opału to może być ekogroszek. Ja mam gaz i nie wyobrażam sobie inaczej. Poprzedni rok rachunek za gaz 2200 (ogrzewanie, gotowanie i cwu). Odpowiednik 3 ton groszku.

 

Czyli jak ogrzewanie ekogroszkiem ma być dwa razy tańsze / vide Leszko powyżej / to wunglem w postaci ekogroszku w ilości półtorej tony mogłabyś ogrzać swój dom / cały sezon grzewczy / plus ciepłą wodę użytkową ....

 

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko jedna osoba, chcę zoabczyć kilka opinii o wysokości rachunku.

 

Pisać ludzie, pisać ;-)

 

też jestem ciekawy

mówisz i masz

http://forum.muratordom.pl/czy-miescicie-sie-w-1000-zl-miesiecznie-w-oplatach-za-dom,t148619.htm

 

Dobry przykład - ciekawe przykłady kosztów grzania ekogroszkiem ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...