Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

...ustawienia o których mówisz nie umie nigdzie znaleźć ani w instrukcji ani w menu PT55 - mam chyba jakaś stara wersje (jak ja sprawdzić) -

 

W tym samym miejscu co ustawianie stałych masz też podaną wersję oprogramowania.

 

da się zrobic upgrade firmware ??

 

Nie, nie da się (Znaczy da się, ale producent nie udostępnia wsadu do procka).

 

Ustawianie FCE masz po przesunięciu suwaka w pozycję Prog - najpierw przełączasz się między programami 1-9, potem t a potem właśnie FCE (Producent nazywa to constans)

 

.

Jak zmienić grzanie wg krzywych / wg czujnika ?? Opcja pewno będzie tylko pod trochę inna nazwa...

 

W wyborze opcji constans/FCE - jest w instrukcji opisane jako "Wybór krzywych lub PI regulacji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Ja miałem ustawioną regulację PI - FCE 6: "--", FCE 8 (lub FCE 9 jeśli wersja PT55 starsza niż 10.02 ): 10 minut i 0.5°C. .

 

Zastosowałem się do wskazówek - zmieniłem funkcje na regulacje PI ustawiłem krzywe na 9 bo mam stara wersje, czas na 10 min no i te 0,5°C weszło mi z automatu - tylko chciałem zobaczyć czy da się jeszcze mniej i..... i wskoczył zakres od 1,5°C do 3,0°C - zgodnie z instrukcja. Pytanie jak powrócić do tego 0,5°C ?? Było ale znikło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak powrócić do tego 0,5°C ?? Było ale znikło...

 

Hmm... Nie pamiętam jak to robiłem, ale chyba wymagało to przełączenia z powrotem na krzywe - teraz nie mam jak sprawdzić, bo mam PT59. Zostaw na razie te 1.5 i zobacz jak się będzie zachowywał.

Edytowane przez CitroCerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wiec czas na testy - domyślam się ze teraz znowu 48h sterownik będzie się adaptował do zmian temp otoczenia...

 

Wracając do rozdzielaczy - CitroCerber mówiłeś ze masz rozdzielacz i przed nim pompę - o takie rozwiązanie by mi chodziło - pytanie - czy w tym rozdzielaczu co jest stronę wcześniej KanTherm 73A da się ustawić tak by 100% tego co na wejściu rozdzielacza dąć na podłogę - bez zmieszania i obniżenia temperatury w rozdzielaczu ?? Po wyłączeniu pompy mam wrażenie ze woda z pieca równo wpływa na wejście jak i wyjście.. skręcenie zaworu upustowego tez nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do rozdzielaczy - CitroCerber mówiłeś ze masz rozdzielacz i przed nim pompę - o takie rozwiązanie by mi chodziło

 

W moim przypadku był to świadomy wybór - nie przemawiały do mnie zestawy z pompą "poprzeczną" :)

 

- pytanie - czy w tym rozdzielaczu co jest stronę wcześniej KanTherm 73A da się ustawić tak by 100% tego co na wejściu rozdzielacza dąć na podłogę - bez zmieszania i obniżenia temperatury w rozdzielaczu ?? Po wyłączeniu pompy mam wrażenie ze woda z pieca równo wpływa na wejście jak i wyjście..

 

Wydaje mi się, że będzie ciężko, bo przepływ jest "na krzyż" - z górnego zasilania idzie na dolną belkę (po wymieszaniu z tym co powraca na górą belkę) a po wyłączeniu pompy na rozdzielaczu pompa z kotła po prostu przepycha wodę tam gdzie ma łatwiej.

 

skręcenie zaworu upustowego tez nic nie daje

 

Nie daje, bo on działa na zasadzie różnicy ciśnień - skręcając go uzyskasz tylko to, że się po prostu wcale nie otworzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam wszystkich

 

Przeczytałem wszystkie strony na temat reg.de dietricha,aż mi się wierzyć nie chce,że może być tyle problemów z ustawieniami kotła.Zamierzam kupić De Dietrich MCR/II 24/28MI 2-funkcyjny wraz z Regulatorem pogodowym DE DIETRICH VS 5500 Plus. Skłaniam się do sterowania pogodówką .U mnie będzie jakieś 190m2 podłogówki(parter 108m2+ Oficjalnie strych 85m2( a nie oficjalnie jedno wielkie pomieszczenie do zamieszkania )+ grzejnik drabinkowy w łazience.i do tego 2 szt małe kaloryfery w garażu (30m2)ściany domu z solbetu 42cm wełna 25cm(toprock 15cm,10cmsuperrock)Do tego będę montował kominek z płaszczem wodnym Lechma 19KW.Mam pytanko do was,czy ktoś ma taką instalacje :kominek z pł.wodn+ piec kondensacyjny MCR II.Bo u mnie na razie stanęło na opcji kominek z buforem 800-1000L żeby grzał podłogówkę a cwu przepływowo oraz dom(jak nie pracuje kominek) kocioł MCRII .czy to dobry wybór.Proszę o podzielenie się waszym doświadczeniem.Po przeczytaniu wszystkich postów wiem że nie będzie tak łatwo jak sobie to wyobrażałem ustawić parametry żeby było dobrze.Ale z tych wszystkich postów wynika żę kocioł ten najlepiej żeby pracował non stop na mocy minimalnej(wtedy bęzie oszczedniej-dobrze zrozumiałem?) pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.A i jeszcze jedno jak montowaliście piec do ściany : za pomocą oryginalnej ramy montażowej(droga jest),czy macie jakiś inne sposoby

Edytowane przez bulajev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno jak montowaliście piec do ściany : za pomocą oryginalnej ramy montażowej(droga jest),czy macie jakiś inne sposoby

 

 

Rama montażowa jest zbędna - w zestawie z kotłem masz "wieszak" do zamocowania go na ścianie. Rama przydaje się w momencie, kiedy nie montujesz wstęppnie pieca, a chciałbyś mieć wszystkie wyprowadzenia podprowadzone w odpowiednie miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

Mam MCRIIT, VS5500, sporo grzejników i podłogówki. Chciałbym w tym roku zamontować sprzęgło hydrauliczne oraz dodatkową pompkę do obiegu grzejnikowego...rodzi mi się jedno pytanie, a mianowicie, jak podłączyć tę pompkę do sterownika, aby załączała się w odpowiednim momencie?czy jest to w ogóle możliwe? Jakiej pojemności sprzęgło byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzi mi się jedno pytanie, a mianowicie, jak podłączyć tę pompkę do sterownika, aby załączała się w odpowiednim momencie?

 

Pompę podłączasz do 230V poprzez styk sterujący na złączu X7 (piny 1 i 3) + parametr P24 ustawiasz na 4. Przy takiej konfiguracji pompa włącza się w czasie pracy kotła (i wybiegu) w trybie CO.

 

Jakiej pojemności sprzęgło byście polecali?

 

Producent kotła sugeruje takie:

http://farm6.static.flickr.com/5172/5434531074_f5a12ba909.jpg

Edytowane przez CitroCerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podłączam ją w piecu, a nie w VS5500?

Jak myślisz czy dawanie tego sprzęgła ma sens? Mam taki problem, jak grzeje podłogówka to jej pompka, jakby ściąga prawie całą wode w kotła, a na grzejniki nie chce iść. Dopiero jak regulator przykręci sobie zawór trzydrogowy, to zaczynają grzać grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś pomoże tutaj - wydaje mi się, że to najbardziej adekwatny temat dla rozwiązania mojego problemu. Kocioł MCR24/II + VS5500. Układ pracuje już ponad 2 lata aż tu nagle dzisiaj zaczął grzać wodę w grzejnikach (na zewnątrz +23 stopnie - wskazania odczytane z konsoli sterownika). Na sterowniku włączony tryb lato, jak zwykle. Hint: dziś była burza. Czy oprócz oczywistych pomysłów o posypaniu się elektroniki ktoś da mi jeszcze jakąś nadzieję na samodzielne rozwiązanie problemu??

 

Pozdrawiam

Lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...