Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

Zatem prawdopodobnie jest tak, jak mi się wydawało. Przy nastawieniu jako priorytetu czujnika pogodowego, temperatura w pomieszczeniu będzie żyła swoim życiem. I to niezależnie od ustawienia wpływu temp. czytanej przez kocioł z termostatu.

Od wczoraj, od zmiany ww. ustawień, mam w domu zadane 20,5 i nie zaobserwowałem innej.

Dodatkowo zaobserwowałem, że podłoga jest non stop letnia, a nie jak poprzednio - na przemian ciepła i zimna.

 

Uwaga! Powyższe dotyczy regulacji iSensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zegara sterującego. I najlepiej mechanicznego, bo te elektroniczne zazwyczaj mają kłopoty z podtrzymaniem napięcia.

 

Moja wersja nie ma takiego problemu - trzyma ustawienia zegara minimum godzinę od zaniku napięcia, rekordzista, którego mam w warsztacie wytrzymał ponad dwa lata bez doładowywania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać rzetelny Chińczyk go składał ;)

Dla moich potrzeb mechaniczny zegar byłby optymalny, bo jego ustawienie zajęłoby mi 1/2 minuty i nastawy byłyby stałe aż do końca życia, przez 24/7. Ale jeśli byłby problem ze zorganizowaniem takiego właśnie, to cóż, skoro elektroniczne potrafią wytrzymać brak zasilania, to piszę się na to ;)

 

Panie Arturze, jeżeli dla Pana wykonanie tego ustrojstwa jest kłopotem, to proszę o podpowiedź jakiego typu zegara mam szukać, czy trzeba coś przerabiać i pod co to w końcu podpiąć, a jakoś dam sobie radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pomoże w problemie?

 

 

 

...i kilka dni było dobrze...

 

 

Od wczoraj kombinuję, jak by tu zmusić kocioł (który raptem użytkuję od 3 tygodni), do tego by grzał CO.

 

Kocioł praktycznie cały czas wyświetla kod nr 8 i co jakiś czas grzeje CWU, ale też nie do zadanej temp. 40stC, a jedynie do 37 stopni.

Tydzień temu na podobną dolegliwość pomógł reset kotła i sterownika, ale teraz nic to nie daje.

 

Zauważyłem, że w trybie 8 kocioł pompuje wodę wyłącznie przez zasobnik, a przez CO nie - nie wiem czy tak mam być, czy nie, bo w instrukcji.... :mad:

 

Jedyne co pomaga, to wyłączenie grzania CWU - wtedy od razu startuje z grzaniem CO i zachowuje się jak należy. No ale nie po to czekałem 2 lata na gaz, żeby zasobnik przełączać na ogrzewanie prądem...

 

Obstawiam walnięty zawór 3-drogowy. Ale może się mylę i ktoś mnie oświeci??

 

 

 

 

ps. I cóż to takiego w iSensie jest: "nastawy/system/instalacja co/KONTROLA WYJŚCIA"?

W instrukcji iSensa w ogóle taka nastawa jest niewymieniona, a w informacji wyświetlanej przez sterownik pisze: "Gdy kontrola wyj. jest wył., przeprow. jest wyłącznie kontr. temperatury."

Co niby kontroluje kontrola wyjścia? Jakiej z kolei temperatury? Oj Francuzi! Jak ja Was nie lubię!

Edytowane przez smer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać rzetelny Chińczyk go składał ;)

 

Nie chińczyk, tylko ja i nie na chińskich komponentach, tylko produkcji europejskiej. "Na chińczyku" złożyłem pierwszy - działał kilka miesięcy i padł.

 

Panie Arturze, jeżeli dla Pana wykonanie tego ustrojstwa jest kłopotem,

 

Nie, nie jest - mam chyba nawet jeden gotowy, który ostatnio robiłem "na zapas". ;)

Edytowane przez CitroCerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie.

 

Kocioł mam MCR2. Ciśnienie ostatnio serwisant ustawił na 1.0 bar, przez rok spadło do 0.9 bara. Wycieków nie widać. Serwisant mówił, że ten kocioł wyjątkowo nie lubi uzupełniania wody jak nie ma potrzeby.

 

I mam pytanie o naczynie wzbiorcze. Na nim jest zaworek - jak kontrolować i uzupełniać ewentualnie to ciśnienie w tym zbiorniku?? Podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie.

 

Kocioł mam MCR2. Ciśnienie ostatnio serwisant ustawił na 1.0 bar, przez rok spadło do 0.9 bara. Wycieków nie widać. Serwisant mówił, że ten kocioł wyjątkowo nie lubi uzupełniania wody jak nie ma potrzeby.

 

I mam pytanie o naczynie wzbiorcze. Na nim jest zaworek - jak kontrolować i uzupełniać ewentualnie to ciśnienie w tym zbiorniku?? Podpowiecie?

 

 

Jeżeli niema zmian ciśnienia w czasie pracy kotła to niema potrzeby kontroli naczynia wzbiorczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli niema zmian ciśnienia w czasie pracy kotła to niema potrzeby kontroli naczynia wzbiorczego.

 

W trybie grzania co (3) kocioł pracuje ze stabilnym ciśnieniem - wyższe od spoczynku o jakieś 0.3-0.4 bara.

 

A co z tym spadkiem ciśnienia w instalacji. Dolać wody?? I gdzie to ucieka jak spada, a wody nigdzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł mam MCR2. Ciśnienie ostatnio serwisant ustawił na 1.0 bar, przez rok spadło do 0.9 bara. Wycieków nie widać. Serwisant mówił, że ten kocioł wyjątkowo nie lubi uzupełniania wody jak nie ma potrzeby.

 

Jeden bar to minimum, lepiej 1,5bara. Makszymalne dopuszczalne robocze to 3bary (w momencie grzania).

 

Sprawdź czy zatyczki odpowietrzników masz dokręcone. Może też uciekać powietrze z układu przez uszczelnienia w zaworze trójdrogowym.

 

W naczyniu zbiorczym jest 1bar w moemencie jak nie ma wody w układzie - więc, żeby sprawdzić, to musiałbyś wodę spuścić - nie widzę powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden bar to minimum, lepiej 1,5bara. Makszymalne dopuszczalne robocze to 3bary (w momencie grzania).

 

Sprawdź czy zatyczki odpowietrzników masz dokręcone. Może też uciekać powietrze z układu przez uszczelnienia w zaworze trójdrogowym.

 

W naczyniu zbiorczym jest 1bar w moemencie jak nie ma wody w układzie - więc, żeby sprawdzić, to musiałbyś wodę spuścić - nie widzę powodu.

 

No właśnie na instalacji miałem 1.5bara ustawione. Przy serwisie w tamtym roku serwisant zmniejszył na 1.0bara. No i przez rok spadło do 0.8-09. Niby mało, ale to już poniżej 1.0, czyli nie najlepiej. Dodatkowo powiedział, że dopuszczania wody ten kocioł wyjątkowo 'nie lubi'.

 

Teraz jeszcze dodatkowo zaworek w naczyniu zbiorczym delikatnie przepuszcza i ciśnienie też delikatnie spadło.

 

To teraz mogę normalnie wody dopuścić do tego 1.5bara - ale w sumie trochę się tego boję ;).

 

Jak to w ogóle działa, że jak powietrze ucieka, to wody trzeba dopuścić. Dlatego myślałem o dopompowaniu naczynia, ale to może głupi pomysł.

 

W ogóle to wychodzi na to, że w ogóle się nie znam ;) - podpowiecie coś, bo temat raczej prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej uszczelnij zaworek w naczyniu przeponowym bo ucieknie Ci reszta azotu który jest w części gazowej.

 

Uszczelniłem. W zasadzie zaworek do wymiany, bo nie trzyma. Jak wymienię to potem jak uzupełnić to azotem?? Czyli konkretnie jak ten azot i woda działają w instalacji ;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...