Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Czy ktoś z czytających wątek jest w stanie wskazać miejsce gdzie można nabyć drogą kupna :) interfejs do podłączenia MCR3 do oprogramowania Recom? Gdzieś w necie znalazłem informację, że jest to zwykła przejściówka USB na RS232 (RJ9) na czipie FTDI. Jednak po długich walkach się poddałem - nie działa.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Witam

Czy ktoś z czytających wątek jest w stanie wskazać miejsce gdzie można nabyć drogą kupna :) interfejs do podłączenia MCR3 do oprogramowania Recom? Gdzieś w necie znalazłem informację, że jest to zwykła przejściówka USB na RS232 (RJ9) na czipie FTDI. Jednak po długich walkach się poddałem - nie działa.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki

 

czy coś udało Ci się do tego czasu ustalić z podłaczeniem Recom'a do kotła MCR3 ?

 

TU o MC gość pisze, że modbusem podpisał

http://forum.lic.pl/inne/interfejs-do-kotlow-de-dietrich/msg4776/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam następujący problem z piecem MCRII plus zasobnik 100l. Od pewnego czasu z obiegu zamkniętego zaczęło mi zchodzić ciśnienie i to do takiego stopnia, ze na piecu i regulatorze pokojowym wyskakiwał błąd c9 (na piecu) a na regulatorze (E009), czyli spadek ciśnienie do 0 atm. Sprawdziłem ciśnienie w naczyniu wzbiorczym (te czerwone wewnątrz pieca) i poleciała z niego woda. Czy to normalne, czy aby to naczynie nie powinno być bez wody? Jeżeli nie powinno to gdzie mogę kupić takie naczynie i jaki jest ewentualny koszt? Znalazłem na internecie orginał kosztuje 461 zł plus koszty wysyłki to dość dużo jak na kawałek blachy z zaworkiem:) Czy są może jakieś zamienniki? Piec jest po gwarancji więc chyba wymiana nie powinna sprawiać problemu. Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.:D Edytowane przez mjankowski79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem z piecem MCRII plus zasobnik 100l. Od pewnego czasu z obiegu zamkniętego zaczęło mi zchodzić ciśnienie i to do takiego stopnia, ze na piecu i regulatorze pokojowym wyskakiwał błąd c9 (na piecu) a na regulatorze (E009), czyli spadek ciśnienie do 0 atm. Sprawdziłem ciśnienie w naczyniu wzbiorczym (te czerwone wewnątrz pieca) i poleciała z niego woda. Czy to normalne, czy aby to naczynie nie powinno być bez wody? Jeżeli nie powinno to gdzie mogę kupić takie naczynie i jaki jest ewentualny koszt? Znalazłem na internecie orginał kosztuje 461 zł plus koszty wysyłki to dość dużo jak na kawałek blachy z zaworkiem:) Czy są może jakieś zamienniki? Piec jest po gwarancji więc chyba wymiana nie powinna sprawiać problemu. Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.:D

 

 

 

Kolego spuść wodę z kotła i przy otwartym zaworze spustowym uzupełnij powietrzem ciśnienie w naczyniu przeponowym. Napompuj przez zaworek serwisowy do wartości 0,8 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spuść wodę z kotła i przy otwartym zaworze spustowym uzupełnij powietrzem ciśnienie w naczyniu przeponowym. Napompuj przez zaworek serwisowy do wartości 0,8 bara.

 

No dobrze ale czy to jest normalne, że w tym naczyniu jest woda, tzn. jak podłącze do zaworka serwisowego przewód z pompki to leci przez niego woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...