Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

Zaworek od tego naczynia jest do góry, czy od dołu? Ile wody leci? Jeżeli cały czas, naczynie do wymiany, nie słyszałem o zamienniku.

Zaworek jest w połowie wysokości naczynia. Jak podpiołem wężyk to zleciało około 3-4 litrów wody. poziom wyrównał się z zaworkiem i przestało lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Witam,

 

Minął już rok od mojego pytania i dalej nie uzyskałem odpowiedzi...

Dlaczego mój kocioł De Dietrich mcr 24/28MI grzeje c.o z wyższa temperatura niż zadaną w P-1 pomimo odłączenia czujnika temp. zewnętrznej?

Przykład: ustawiona temp. P-1 40 stopni a kocioł robi swoje i podgrzewa wodę nawet do 60 stopni w ciągu dwóch minut i robi sobie przerwę na kilka minut i znowu to samo...Czy nie powinno być tak, że kocioł grzeje wode do maksymalnej temp. zadanej w P-1 do momento aż osiagnie temp. ustawiona na sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Serdecznie,

 

Przeszedlem przez te 86 stron i nie znalazlem bezposrediej odpowiediz na moje pytania prosze wiec szanownych expertow o porade zwiazana z zmiana sterownika on/off na iSense w piecu MCRII 24T. Kupujac dom otrzymalem w dobroci inwentarza tenze piec razem ze sterownikiem Salus RF. No i oczywisie spalanie jak to w takim przypadku okolo 15m3 na dobe jak i komfort przy zmianach temperatur na zewnatrz niezbyt oczywisty. W zwiazku z tym decyzja zapadla by nabyc iSense AD288 ktory wlasnie czeka na podlaczenie i konfiguracje. A chodzi dokladniej o odpowiedzi na nastepujace pytania:

1. Patrzylem do podrecznika instalacyjnego i wynika mi z niego ze wystarczy odpiac kebelek podlaczony do sterownika salus i wpiac do sterownika iSense gdyz jest to to samo zlacze czyli styki 7/8 na zlaczu X9. Czy dobrze to czytam i rozumiem.

2. Czy przzekroj tegoz kabla ma znaczenie? Obecnie jest linka dwuzylowa 1mm na zyle (nie wiem po co ale takowe jest).

3. W instrukcji iSense RF (Ad288) jest stwierdzenie ze piec powinien posiadac Opentherm smart power bo inaczej trzeba pudeleczko RF z iSense podlaczyc do zasialnia 5V. Czyli pytanie jak to z tym jest czy naprade trzeba to osobne zasilanie czy poniewaz iSense Ad289 chodzi bez zadnego zasilania to to spokojnie pojdzie bez tego dodatkowego "power source"

4. W instrukcji instalacji pieca jest informacja ze nalezy zmostkowac styki 3/4 na zlaczu X9 ale ja mam tam podlaczony czujnik temperatury CWU. Czy dobrze zakladam ze poniewaz jest czujnik to nie trzeba mostkowac?

5. Moje obecne parametry na piecu jak ponizej. Czy cos musze w nich zmienic by odpalic iSense? Przyznaje bez bicia iz na razie nei bede podlaczal czujnika temperatury zewnetrznej (na razie oznacza pewnie za 2-3 tygodnie nie wytrzymam i podlacze ;)). Oto moje parametry:

P1 - 55

P2 - 43

P3 - 1

P4 - 2

P5 - 0

P6 - 2

 

P17 - 37

P18 - 46

P19 - 13

P20 - 25

P21 - 0

P22 - 2

P23 - 0

P24 - 0

P25 - 0

P26 - 5

P27 - 20

P28 - 20

P29 - 15

P30 - 1

P31 - 15

dF - 10

dU - 8

 

Wszelkie rysuneczki jak i inne porady instalacyjne mile widziane.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

jestem tu nowy i niestety mam problem z piecem De Dietrich remeha avanta.Owym piecem ogrzewam dom (okolo120m).dom ogrzewam jedynie grzejnikami nie mam podlogowki. Do sterowania piecem ma zwykly sterownik euroster. Niesty z tego co wyczytalem nie da sie zamontowac pogodowki gdyz ten piec nie obsluguje czujnika zewnetrzego. Prosze o porade jak powinienem ustawic parametry na piecu by grzac efektywnie i rachunki byly rozsadne. Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie jest wspomniane

 

To chyba instrukcja użytkowania. Ja sprawdzałem w instrukcji instalatora, niestety mam tylko wersję angielską.

 

wrzucam zdjecie plytki sterujacej z pieca, chyba ze sie myle i da sie, bedzie super

 

Łatwiej byłoby jakbyś wiedział jaki to konkretnie model, jeśli jest na liście, którą wymieniłem to powinno dac się podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tutaj jest problem na instrukcji nie ma podanego konkretnie modelu :( Jest tylko " Kocioł gazowy kondensacyjny, dwufunkcyjny, o wysokiej sprawnosci, do montażu naściennego. Zamionowa moc 8.3-26.8kW c.w.u 8,3-24kW c.o. Poza tym nic nie ma. Na tabliczce znamionowej z pieca tez ciezko cos wyczytac, wrzucam zdjecie:/

DSC08646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na forum jestm nowy i potrzebuję pomocy. Ogrzewanie gazowe od półtora tygodnia.Dom 150m2 suporek 10cm styropianu w dachu 20cm wełny.Łącznie podlogowki ok.50m2 reszta grzejniki. Piec mcr3 plus 24t jednofunkcyjny z regulatorem pokojowym AD 248 bez pogodowki. Na piecu ustawione CWU- 40-45st CO-50-55st na regulatorze pokojowym 22-22,5 st. + kuchenka gazowa. Dodatkowo w jednej instalacji piec węglowy odcięty zaworami(awaryjny). Spalanie gazu od 25.01.2017 do 04.02.2017 to 125m3.wydaję mi się zer dużo. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tutaj jest problem na instrukcji nie ma podanego konkretnie modelu

 

Znalazłem instrukcję. Twój model jest niestety ze starszej generacji (te, których numery wymieniłem należą do rodziny Avanta Plus) i niestety kocioł nie ma opcji regulacji pogodowej.:( Nie ma natomiast problemu, żeby zamontować termostat (lub chronotermostat) z opcją modulacji - kocioł nie będzie grzał rzez cały czas z maksymalną mocą, w miarę zbliżania się do ustalonej temperatury pomieszczenia moc palnika będzie się zmniejszać. Z wymienianych przez producenta modeli tę funkcję realizują Celcia 15 (termostat) i celcia 20 (chronotermostat), możliwe, że PT55 bedzie też działać ale głowy nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuje za pomoc. Mam obecnie euroster-a troche z nim pokombinuje:) w zwiazku z czym mam pytanie jaka ustawic temperature C.O na piecu by chodzil on non stop do okolo 20-21 stopni , noc 19-20? Zauwazylem ze mozna tez troche pozmieniac minimalna moc P19. U mnie w instrukcji jest zakres nastawu 10-25x100 (nastawa fabryczna)16. Z tego co wiem to jest to predkosc obrotowa pompki. Bedzie ten parametr mial wplyw na zywotnosc kotla i spalanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na forum jestm nowy i potrzebuję pomocy. Ogrzewanie gazowe od półtora tygodnia.Dom 150m2 suporek 10cm styropianu w dachu 20cm wełny.Łącznie podlogowki ok.50m2 reszta grzejniki. Piec mcr3 plus 24t jednofunkcyjny z regulatorem pokojowym AD 248 bez pogodowki. Na piecu ustawione CWU- 40-45st CO-50-55st na regulatorze pokojowym 22-22,5 st. + kuchenka gazowa. Dodatkowo w jednej instalacji piec węglowy odcięty zaworami(awaryjny). Spalanie gazu od 25.01.2017 do 04.02.2017 to 125m3.wydaję mi się zer dużo. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuje za pomoc. Mam obecnie euroster-a troche z nim pokombinuje:) w zwiazku z czym mam pytanie jaka ustawic temperature C.O na piecu by chodzil on non stop do okolo 20-21 stopni , noc 19-20?

 

Musisz to ustawić na termostacie nie w kotle.

 

Zauwazylem ze mozna tez troche pozmieniac minimalna moc P19. U mnie w instrukcji jest zakres nastawu 10-25x100 (nastawa fabryczna)16. Z tego co wiem to jest to predkosc obrotowa pompki. Bedzie ten parametr mial wplyw na zywotnosc kotla i spalanie?

 

To nie prędkość pompy, tylko wentylatora nadmuchu powietrza i lepiej tych ustawień nie zmieniaj. Prędkości pompy wody są dwie i ustawiane P21.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Patrzylem do podrecznika instalacyjnego i wynika mi z niego ze wystarczy odpiac kebelek podlaczony do sterownika salus i wpiac do sterownika iSense gdyz jest to to samo zlacze czyli styki 7/8 na zlaczu X9. Czy dobrze to czytam i rozumiem.

 

Dokładnie tak. :)

 

2. Czy przzekroj tegoz kabla ma znaczenie? Obecnie jest linka dwuzylowa 1mm na zyle (nie wiem po co ale takowe jest).

 

Nie ma znaczenia.

3. W instrukcji iSense RF (Ad288) jest stwierdzenie ze piec powinien posiadac Opentherm smart power bo inaczej trzeba pudeleczko RF z iSense podlaczyc do zasialnia 5V. Czyli pytanie jak to z tym jest czy naprade trzeba to osobne zasilanie czy poniewaz iSense Ad289 chodzi bez zadnego zasilania to to spokojnie pojdzie bez tego dodatkowego "power source"

 

Powinno chodzić bez dodatkowego zasilania.

 

4. W instrukcji instalacji pieca jest informacja ze nalezy zmostkowac styki 3/4 na zlaczu X9 ale ja mam tam podlaczony czujnik temperatury CWU. Czy dobrze zakladam ze poniewaz jest czujnik to nie trzeba mostkowac?

 

Nie trzeba.

 

5. Moje obecne parametry na piecu jak ponizej. Czy cos musze w nich zmienic by odpalic iSense?

 

Nic - podłącz i tyle.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...