Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

Oprogramowannie RECOM można śćiągnąć tu: recom.remeha.info/index.php?id=207

 

Zgadza się :) jest ono również dodawane do zestawu z kablem.

 

Oprogramowanie dostępne także w cenniku DD: nr zamówienia S100272, cena 394zł

 

Szukamy chętnego, który to kupi rozbierze i podzieli się wiedzą co jest w środku ;) Nawet na zagranicznych forach nikt tego nie zrobił...

 

Jednak na temat kabelka cisza..., ale jeżeli potrzebny jest: adapter szeregowy dla PDA lub kabel Null modem dla PC to może wystarczy pokombinować.

 

Z kolei kabel NULL MODEM to tylko 3 przewody więc może wystarczy do X10 podłączyć port szeregowy PC i będzie działać???

 

Momencik - kabel NullModem służy do połączenia pomiędzy interfejsem RECOM a komputerem a nie bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z kolei kabel NULL MODEM to tylko 3 przewody więc może wystarczy do X10 podłączyć port szeregowy PC i będzie działać???

 

Logika i wredność tego świata podpowiadają, że byłoby to zbyt proste :-) Chociaż, kto wie...

Teraz tylko potrzebny chętny, który poeksperymentuje z podłączeniem.

 

I chętny, który posiada do wydania jakieś 2000 na nową płytę główną jak pójdzie coś nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a czy ktoś próbował zmniejszyć moc min w mcr 24 przez ograniczenie obr. wentylatora

 

Wydaje mi się, że zmniejszenie obrotów poniżej fabrycznego 1300 może spowodować niepełne spalanie gazu - ja bym nie ryzykował, tym bardziej, że w instrukcji piszą, żeby nie zmieniać tego ustawienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Pora na kolejną dawkę danych:-)

 

1) P1-55, P27-20, P28-20, P29-15 - zużycie średniodobowe 7,85m3

2) P1-40, P27-20, P28-20, P29-20 (krzywa 0,5) - zużycie średniodobowe 8,99m3

3) P1-45, P27-20, P28-20, P29-20 - 7,94m3 - wydaje mi się subiektywnie że w budynku był lepszy komfort cieplny niż dla wariantu2.

 

Od dzisiaj test kolejnego wariantu P1=50 a zaczyna znowu robić się zimno w Wielkopolsce -6 w dzien :-(

pozdrawiam

Pawlok;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny raz zadziwił mnie mój piec i sterownik - MCR24 + VS5500. Grzeje jak głupi. Temperatura na dworze -5, temperatura zasilania 45, powrotu 35. Temperatura żądana, ustawiona na sterowniku 20, teraz jest już 21,2 a ten nawet nie myśli żeby się wyłączyć. Obroty wentylatora 1600. Co więcej - sterownik pisze że zapotrzebowanie na ciepło wynosi 13%. Skąd się to bierze??

 

Pozdrawiam

Lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim podepnę jakikolwiek gadżecik staram się poobserwować i zrozumieć jak ten piec działa.Ostatnio testuję pracę na niskiej temperaturze zasilania.

przy TZ=30C piec pracuje ok 12 min i drugie 12 stoi czyli wychodzi pół na pół.

Po tych 12 min piec osiąga 36 C i się wyłącza.

Potem stygnie do 25 i znów sę załącza.

Tym sposobem woda w układzie jest grzana impulsowo:)

No ale widzę, że zuzycie gazu jest w pobliżu 0,25m3/h to pozwoliłoby się zmieścić w 6m3 na dobę przy -5 na zewnątrz.

Podniesienie TZ skutkuje zwiększeniem cykli grzaniai skróceniem postojów.

 

Pytanko do tych co mają czujnik temp. zew. - jaką temperaturę zasilania przy

-5C na zewnątrz ma piec przy krzywej 0,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim podepnę jakikolwiek gadżecik staram się poobserwować i zrozumieć jak ten piec działa.Ostatnio testuję pracę na niskiej temperaturze zasilania.

przy TZ=30C piec pracuje ok 12 min i drugie 12 stoi czyli wychodzi pół na pół.

Po tych 12 min piec osiąga 36 C i się wyłącza.

Potem stygnie do 25 i znów sę załącza.

Tym sposobem woda w układzie jest grzana impulsowo:)

No ale widzę, że zuzycie gazu jest w pobliżu 0,25m3/h to pozwoliłoby się zmieścić w 6m3 na dobę przy -5 na zewnątrz.

Podniesienie TZ skutkuje zwiększeniem cykli grzaniai skróceniem postojów.

 

Pytanko do tych co mają czujnik temp. zew. - jaką temperaturę zasilania przy

-5C na zewnątrz ma piec przy krzywej 0,5?

kiedyś też to zaobserwowałem, że taka temeratura t1 zasilania ustawiona na 30 stopni powoduje mniejsze zużycie gazu - po poczytaniu tego wątku juz wiem dlaczego tak jest. Ciekawe tylko czy tak ustawienie pieca nie powoduje jego szybszego zużycia i co na to serwis pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert ale właśnie mi chodzi o dobro pieca czyli redukcję taktowania.

Z pewnością praca na niskich tz dla zwykłych piecy jest szkodliwa a dla kondensata nie powinna być skoro producent umożliwia grzanie min. tz=20C a nigdzie w instrukcji nie podaje żeby tego nie używac.

Problem jest innego rodzaju - niska tz nie w każdym domu dostarczy wystarczającą ilość energii cieplnej aby uzyskać wymaganą temperaturę pomieszczenia zwłaszcza kiedy są strary a takie mam dosyć duże bo grzeję 20mkw garażu do 15C przy nieszczelnej bramie i z klatki schodowej też mi trochę uchodzi na nieocieplone poddasze.

Kiedy więc się ochłodzi bardziej to niestety będę musiał podnieść tz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

No ale widzę, że zuzycie gazu jest w pobliżu 0,25m3/h to pozwoliłoby się zmieścić w 6m3 na dobę przy -5 na zewnątrz.

Podniesienie TZ skutkuje zwiększeniem cykli grzaniai skróceniem postojów.

 

Po przeczytaniu pytania poszedłem do PG na obserwacje.

Przy nastawach P1-50, P27-20, P28-20, P29-20 dla temp zadanej 21 sterowanie celcia + pogodówka (aktualnie -4 na dworze ).

Przed załaczeniem kotła temp T1=26, t2=26 na celci 21 ale wystartował (to mne tu ciągle zastanawia - keidy celcia daje rozkaz start).

32 minuty pracy na min mocy - kociołek dogrzał wodę T1=32, T2=32.

 

pozdrawiam

Pawlok

PS: muszę wybyć z domu wiec nie sprawdzę jak długa będzie przerwa w grzaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś też to zaobserwowałem, że taka temeratura t1 zasilania ustawiona na 30 stopni powoduje mniejsze zużycie gazu - po poczytaniu tego wątku juz wiem dlaczego tak jest. Ciekawe tylko czy tak ustawienie pieca nie powoduje jego szybszego zużycia i co na to serwis pieca.

 

Przecież to jest normalna praca - przy zastosowaniu pogodówki i kzrywej też ona ogranicza temperaurę zasilania do danego poziomu, jak pisałem wyżej przy -4 dogrzało mi tz do 32 stopni.

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś też to zaobserwowałem, że taka temeratura t1 zasilania ustawiona na 30 stopni powoduje mniejsze zużycie gazu - po poczytaniu tego wątku juz wiem dlaczego tak jest. Ciekawe tylko czy tak ustawienie pieca nie powoduje jego szybszego zużycia i co na to serwis pieca.

 

Przecież to jest normalna praca - przy zastosowaniu pogodówki i kzrywej też ona ogranicza temperaurę zasilania do danego poziomu, jak pisałem wyżej przy -4 dogrzało mi tz do 32 stopni.

pozdrawiam

Pawlok

zmieniłem t1 na 32 - taką temperaturę i tak mam podaną na podłogówkę. Przy wyższej temp. zasialania (było 40 stopni) i tak grzejniki były poprzykręcane zaworami termostatycznymi. Zobaczę jak to chodzi przez wykend mimo mrozów jakie są obecnie. Faktycznie piec grzeje ciut powyżej tych 32 np do 38 stopni a potem się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanko do tych co mają czujnik temp. zew. - jaką temperaturę zasilania przy

-5C na zewnątrz ma piec przy krzywej 0,5?

 

32,5 C

 

Czujnik temp. zewn. kosztuje jednak ok 4 pln :lol:

 

Pytanie do tych "mających" oryginalny czujnik. Czy jest on podłączony kablem trzyżyłowym czy dwużyłowym do pieca. W instrukcji stoi, że dodatkowa żyła ochronna powinna być. Skoro czujnik jest goły tzn. bez kabla podłączeniowego do pieca to jakim kablem Wam podłączali wasi instalatorzy czy jak ich tam zwał :)??

 

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do 1950: (lub kto pomoże)

mam kocioł MCR II dwufunkcyjny. Mieszkanie w zabudowie szeregowej 120m2 Parter to około 45 m podłogówki na osobnym obiegu z pompą, bez mieszacza na rtlach. Piwnica, I piętro i poddasze to 9 grzejników. Jakie sterowanie zastosować aby najefektywniej wykorzystać kocioł przy jak najmniejszym zużyciu gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

32,5 C

 

Czujnik temp. zewn. kosztuje jednak ok 4 pln :lol:

 

 

POzdrawiam

 

Czyli podobnie jak moja pogodóka z podłogówki.

To oznacza, że mógłbym użyć pogodówki do pieca i w miarę to zsynchronizować.

 

Mam pytanko dlaczego ten czujnik tak tanio skoro oryginał tak drogo?

Gdzie to zdobyćc za taką cenę?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...