Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

No to sobie pomyśl że raz ten silnik ma uciągnąć TIRa z paką naładowąną 20 tonami (budynek energożerny) a raz z paką obciążona powiedzmy 0,5 tony - jest różnica ?

 

pozdrawiam

Pawlok

 

No dokładnie oto mi chodziło.

W ciepłe dni masz oszczędności (paka pusta) ale w zimne niekoniecznie bo pakę załadowali....mając małą moc żyłujesz silniczek.

Silnik o dużej mocy przy małym obciążeniu też nie zużywa za wiele paliwa.

małe auto mały silnik duże auto duży silnik mały dom mały piec duży dom duży piec....

Nie zapominajmy że piec to nie tylko CO ale także CWU tutaj nie zawsze chce sie czekac na dogrzanie wody.

Co do podtrzymywania temperatury bywa też, że nagle się oziębia na zewnątrz to powoduje że TZ podnosi się w oparciu o KG i wtedy piec też zwiększa moc.

Rzecz w tym że do końca nie wiadomo czy więcej spalisz grzejąc krócej z większą mocą czy grzejąc dłużej z mniejszą mocą.

 

Dobrze by było zrobić porównanie na 2 identycznych budynkach z różnymi piecami może jacyś mieszkańcy bliźniaka by się znaleźli he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No dokładnie oto mi chodziło.

W ciepłe dni masz oszczędności (paka pusta) ale w zimne niekoniecznie bo pakę załadowali....mając małą moc żyłujesz silniczek..

 

Oj chyba nie dokładnie.

Porównując to do silnika to mając kocioł z modulacją w zimniejsze dni wymieniasz silniczek w Tirze na większy,a nie żyłujesz małego !

Kwestia jak mały jest ten mały i jak mało załadowana pakę przewozisz przez ileś tam dni.

 

Silnik o dużej mocy przy małym obciążeniu też nie zużywa za wiele paliwa.

małe auto mały silnik duże auto duży silnik mały dom mały piec duży dom duży piec......

 

Poczytaj o kotłach kondensacyjnych, popatrz na charakterystykę sprawności – tak je zrobili by grzać niskotemperaturowo przy niskiej mocy - by osiągać jak najwiekszą sprawność!

Przykładowa stronka z charakterystyką:

http://www.kotly.pl/ABC_ogrzewania_kondensacyjne_kotly_gazowe.php?artykul=czym_rozni_sie_kociol_kondensacyjny_od_tradycyjnego

 

Nie zapominajmy że piec to nie tylko CO ale także CWU tutaj nie zawsze chce sie czekac na dogrzanie wody

 

Ale tu znaczenie ajk juz ma moc max a nie minimalna.

 

Co do podtrzymywania temperatury bywa też, że nagle się oziębia na zewnątrz to powoduje że TZ podnosi się w oparciu o KG i wtedy piec też zwiększa moc.

 

Jak do tej pory mając Dietrcha ze sterowaniem dla aktualnej krzywej nie zaobserwowałem dla mojego domu pracy w wyższa niż minimalna moc co opisywałem już w wątku , mając zapotrzebowanie pobieżnie sprawdzone w OZC na poziomie ok. 4,2kW Śmiem twierdzić że 6KW jest trochę przewymiarowane – ale za tą cene ten kocioł jest dla mnie OK.

 

Rzecz w tym że do końca nie wiadomo czy więcej spalisz grzejąc krócej z większą mocą czy grzejąc dłużej z mniejszą mocą..

 

Patrz charakterystyki i zasada działanai kondensata, ameryki nie odkryjemy.

Możemy jedynie dostowac prace swojego kociołka jak najoptymalniej do potrzeb swoich i swojego domu.

Dwa identyczne domy to żadne porównanie zwyczaje rodzin moga być zupełnei odmienne.

 

 

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum

Czytam go od kilku dni, bo mam zamiar właśnie kupić MCRII+BS100

Zastanawiam się właśnie nad wyborem regulatora temp., każdy poleca tego którego sprzedaje, co wybrać Auraton 2005, AD200, AD 137,

Celcia20,

VS 5500 Plus

Czy tylko chodzi o różnicę w cenie?

 

Może znacznie tańszy eksploatowany przez CitroCebera?:

http://forum.muratordom.pl/post4032304.htm?highlight=#4032304

 

Sam uzywam Celcii nie narzekam - brakuje paru funkcji ale dla mojego układu kaloryfery i kawałezek podłogówki bez zaworu mieszającego jest Ok.

Jak na coś się zdecydujesz to nie kupuj przypadkiem u dystrybutorów polecanych przez Dietrecha - moja Celcia to było ok 200 zł różnicy w cenie :-)

Możesz zapytać o ceny sterowników i kotla obecnego na forum 1950 miał calkiem fajne ceny.

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko chodzi o różnicę w cenie?

 

Auratony nie sterują modulacją kotła, Celcia jest Optymalna do "zwykłego" układu. Różnica nie tylko w cenie ale w możliwościach sterownika.

 

Ja tam polecam PT55, do którego recenzji link już Tobie podali (jest też w mojej stopce) ;)

 

Jakbyś była zainteresowana to mogę Ci mojego odsprzedać za 220zł (gwarancja do grudnia 2011) i dorzucić gratis czujnik temperatury zewnętrznej - planuję przerzucić się na PT59 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam uzywam Celcii nie narzekam - brakuje paru funkcji ale dla mojego układu kaloryfery i kawałezek podłogówki bez zaworu mieszającego jest Ok.

 

Tak z ciekawości - jakich funkcji Ci brakuje? :)

 

Możesz zapytać o ceny sterowników i kotla obecnego na forum 1950 miał calkiem fajne ceny.

 

a widziałeś wpis 1950 pod moją recenzją? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum

Czytam go od kilku dni, bo mam zamiar właśnie kupić MCRII+BS100

Zastanawiam się właśnie nad wyborem regulatora temp., każdy poleca tego którego sprzedaje, co wybrać Auraton 2005, AD200, AD 137,

Celcia20,

VS 5500 Plus

Czy tylko chodzi o różnicę w cenie?

zaeży czy masz podłogówkę i ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 179m2 powierzchni całkowitej, w tym ok70 podłogówka

To kup takiego który steruje 2 obiegami grzewczymi (rozmumiem ze masz instalację z mieszaczem). Najlepszy byłby VS550plus - niestety jest dosyc drogi. Ale auratony w tym wypadku odpadają

 

Albo po prostu termostatyczny zawór mieszający dla obwodu podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Tak z ciekawości - jakich funkcji Ci brakuje? :))

 

Być może nie doszukałem się bo instrukcja do celcii woła o pomstę do nieba - ale nie znalazłem by można było zaprogramować rozkład dobowy grzania CWU - po prostu wygodne było by wieczorem w porach kąpieli sterownik zmuszał kociołek do podgrzania wody do temperatury wyższej niż w pozostałych godzinach. Tego mi brakuje.

 

a widziałeś wpis 1950 pod moją recenzją? ;)

 

TAK :-)

 

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Tak z ciekawości - jakich funkcji Ci brakuje? :))

 

Być może nie doszukałem się bo instrukcja do celcii woła o pomstę do nieba - ale nie znalazłem by można było zaprogramować rozkład dobowy grzania CWU - po prostu wygodne było by wieczorem w porach kąpieli sterownik zmuszał kociołek do podgrzania wody do temperatury wyższej niż w pozostałych godzinach. Tego mi brakuje.

 

Hmmm.. aż niemożliwe, że nie ma - PT 55 ma ;) Trzy programowalne okresy grzania na każdy dzień indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, ogrzewam teraz budowe, domek nie ogrzany o pow.130m2 plus garaz i 50m2 piwnicy w ktorych grzejniki sa wylaczone, mam ustawione P1-55, temp. P2 w granicach 40-42. ale obroty 2300-2500, strasznie duzo ciagnie gazu.w domu jest 18st. co bedzie jak zamieszkam???!!!wiadomo ociepleniu budynku cos da ale czy to wystarczy??Podejzewam ze cos z ustawieniami jest nie tak.serwisant przy pierwszym ustawieniu pytal ile pow.bede ogrzewal powiedzialem ze ok 200m2 i tak nastawil piec. druga sprawa ze jeszcze mam troche zapowietrzona jedna czesc podlogowki-czy to tez moze byc przyczyna?? Co moge zrobic!??! prosze o pomoc bo rachunki za gaz przychodza ogromne!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moge zrobic!??! prosze o pomoc bo rachunki za gaz przychodza ogromne!!

 

Jak rozumiem nie dochodzi do zrównowaznia t zas i t powrotu a tym samym wyłączenia się kotła? Cały czas pracuje i nie może dogrzać?

Przewertuj dokładnie ten watek - kwestia ustawien krzywych potrzebujesz pradopodobnie dla domu wyzszej krzywej.

Domek nieogrzany tzn nieocieplony (a podasze? strop ?) ?

Masz sterowanie do tego kotła ?

Może warto odkrecic grzejniki by grzac całą mocą?

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z dogrzaniem nie ma problemu, wlacza i wylacza sie normalnie tylko spala strasznie duzo gazu, obrotu to srednio 2300-2500. poddasze ogrzane, welna, strop rowniez, tam jest nawet cieplej o 2 st.niz na dole. bo od piwnicy "ciagnie". mam sterownik easymatic 2006, wlasnie sie zastanawialem jak te krzywe ustawic i gdzie bo wogole tego nierozumiem. czy musi byc specjalny sterownik z pogodynka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z dogrzaniem nie ma problemu, wlacza i wylacza sie normalnie tylko spala strasznie duzo gazu, obrotu to srednio 2300-2500.

Strasznei dużo tzn średniodobowo ile dla jakiego metrażu?

Nieocieplona sciana -z czego ?

Możesz meic w tej chwili po rpostu spore zapotrebowanei na ciepło - zimy lekkeij nie mamy.

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...