Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o dochodzenie do tem zadanej, to to było na jesieni, gdy tem na zewnątrz była na plusie. Teraz gdy jest zimno na dworzu tej tem nie jest w stanie osiągnąć, mimo to mocy nie zwiększa.

 

 

Aaaa... no to teraz jaśniej :) Trzeba tak było od razu ;)

 

No to kolejne pytania:

- Czujnik temperatury zewnętrznej masz podłączony?

- Rodzaj regulacji: pogodowa czy termostat pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czujnika nie mam, termostat pomieszczenia(celcia20)

 

 

Chodziło mi o sposób regulacji ustawiony w Celcia (punkt 5.1. instrukcji), ale skoro nie masz zewnętrznego czujnika to obstawiam regulację termostatem pomieszczenia :)

 

Zapewne masz instrukcję od celcii - Poczytaj punkt 5.6 i sprawdź jak masz ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta instalacja. Kaloryfery korzystają z pomy pieca, podłogówka ma regulator ręczny VTA przepuszczający wodę o tem 20-43. Pompa jest oddzielnie do podłogówki

 

 

Ja bym zrobił test - odłączył celcię a przewody idące do niej zwarł - spowoduje to włączenie się pieca i dobicie do ustawionej przez P1 temperatury (w tym momencie piec potraktuje to jako zadziałanie zwykłego termostatu typu włącz/wyłącz) . Jeśli będzie ponad to 40, które teraz osiągasz to ja obstawiam problemy z ustawieniami Celcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem ustawienia P na 50 oraz I na 1, podgrzewanie na 0, no iteraz celcia reaguja tak jak powinna. miałem podobny problem piec nie mógł dobić do żadanej wartośći.

 

 

To też jakieś rozwiązanie chociaż przy takim ustawieniu parametrów PI to zbędne się staje stosowanie celcii - wystarczy najtańszy termostat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilka sekund doszła tem do 56, a potem wróciła do 38.

 

ale nadal grzał (tryb 3) czy tylko mieszał wodę (tryb 8 )?

 

Wydaje mi się, że robi się zator przed urządzeniem do podłogówki VTA i piec odczytuje za wysoką temperaturę.

 

a da się zamknąć obwód podłogówki, żeby tylko woda płynęła na kaloryfery? Albo podkręcenie tego "VTA" żeby przepuszczał np 55 stopni? (u mnie odpowiada to nastawie na "4" pokrętle. Masz może jakiś rysunek/zdjęcie jak połączone ze sobą są te obwody?

 

Trudno do wiosny niedaleko.

 

Ale może zdążymy dojść co jest nie tak ;)

Edytowane przez CitroCerber
Znowut ta emotikona wrrr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą patrzyłem na piec, a tam 60 stopni i rośnie, aż się przestraszyłem. Chyba te restarty pomogły. Po dwóch miesiącach grzania zobaczyłem temperaturę powyżej 40 stopni, która utrzymuję się. Hura. Jeszcze raz dziękuje za wsparcie.

 

 

No, to że tak powiem:

 

Trzymaj się ciepło!!! :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...