Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

Ja mam grzejnik w garażu, więc piec nie musi walczyć z zamarzaniem:) dzisiaj o 16 zadałem mu temperaturę w pomieszczeniu na 17 stopni.(i ustawiłem aby pracował tylko wg temp pomieszczenia: parametr 3:00) w domu jest 21,5 stopnia - piec od 16 nie wyłączył się ani razu...zużył od 16 do 22.00 6m3 gazu przy temp zewnętrznej 1stopień na +. Piec pracuję z temperaturą zasilania 37st. a na powrocie ma 32st. od 16 do 22 grzeje też cwu do 50st. Nie wiem co tu jest grane, ale wkurza mnie niesamowicie! a do tego zakręcił całkiem zawór 3dr podłogówki i grzeje sobie grzejnikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pogodówkę VS5500. Na podłogówce zawór trójdrogowy i siłownik ESBE. Grzejniki (16 sztuk) są na rurach pex zakończone na dwóch listwach (piętro i parter osobno)

 

 

A widzisz... :) To nie kocioł tylko sterownik ;)

 

Ja obstawiałbym coś nie tak z konfiguracją, bo kocioł grzeje jeśli mu sterownik każe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

face a jaką masz ustawioną temp dzienną/nocną na eurosterze i w jakich godzinach? Wystarcza Ci przy -15* zasilanie 44*?

 

temp dzienna 20,5* w godzinach 5-7 rano i 16-23 wieczorem

temp nocna 20* w godzinach pozostalych

histereza 0,5* ( dla temp dziennej zaczyna grzac przy 20 i konczy przy 21, dla nocnej analogicznie 19,5 do 20,50

 

do tej pory byly tylko dwa dni mrozow rzedu 15-20 stopni i wystarczylo zasilanie 44*, nie wiem jak to bedzie gdy mrozy beda sie utrzymywac dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się jakoś zrobić żeby Celcia załączał kocioł gdy temp w pokoju spadnie dopiero o np 0,2 stopnia. Czyli jak mam np 20 to się wyłącza a ponownie włączy gdy będzie 19,8?

BO w cwu widzę jest coś takiego parametr P26.

 

posiada ktoś wersję instalatorską tego czujnika? najlepiej po polsku

Edytowane przez LBN86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się jakoś zrobić żeby Celcia załączał kocioł gdy temp w pokoju spadnie dopiero o np 0,2 stopnia.

 

Tak - za pomocą parametrów P oraz I - podpunkt 5.6 instrukcji użytkownika :)

 

posiada ktoś wersję instalatorską tego czujnika? najlepiej po polsku

 

Rozumiem, że chodzi o instrukcję? Jeśli tak, to niestety nie spotkałem polskiej wersji - jest tylko holenderska, angielska, niemiecka i francuska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie walki z Celcią i chyba zaczynam wygrywać. Zużycie za wczoaj 13m3 (z czego CWU 1m3), temp w domu 23,6 stopni całe 24 godziny. Temp P1 55 stopni, do pieca podłączony czyjnik temp zewnętrzny, pozostaje tylko ustawić w Celci histeryzę na 0.2 stopnia, a nie wiem jak to zrobić. CitroCerber napisał że za pomocą parametrów I oraz P, to jak je ustawić, żeby startował jak spadnie temp o 0.2 stopnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego szukam tej wersji instrukcji dla instalatorów, tam powinno chyba być przy jakich wartościach P oraz I jaka czułość jej by była. Bo jak narazie kombinuje nimi i najbardziej to się mi udało żeby o 0,1 niższej od zadanej się właczył co zresztą było chyba przypadkiem(przeciąg może czy coś) bo tak nadal się włacza nawet przy osiągniętej zadanej.

A czy istnieją jakieś sterowniki do tego kotła żeby dało się na nich ustawić żeby właczał się np o godzinie 13 i pochodził przez np 0,5h przy temp zasilania tej co na kotle i potem np o 15 znowu przez 0,5h i nie patrzył na to ile jest stopni wśrodku, oraz w drugiej opcji żeby działał na zasadzie włącz /wyłącz tzn jak spadnie poniżej np włąśnie o te 0,2st to dogrzeje do zadanej tem i się wyłaczy i tak wkoło( a temp zadanej na kotle, oraz żeby sam kocioł sobie modulował moc tak żeby utrzymać temp zasilania)

Czy nie ma takich sterowników? są takie(czasowe) lub takie(włacz /wyłącz) a nie ma połączonych. sory jeśli zamotałem i niefachowe określenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego szukam tej wersji instrukcji dla instalatorów, tam powinno chyba być przy jakich wartościach P oraz I jaka czułość jej by była. Bo jak narazie kombinuje nimi i najbardziej to się mi udało żeby o 0,1 niższej od zadanej się właczył co zresztą było chyba przypadkiem(przeciąg może czy coś) bo tak nadal się włacza nawet przy osiągniętej zadanej.

A czy istnieją jakieś sterowniki do tego kotła żeby dało się na nich ustawić żeby właczał się np o godzinie 13 i pochodził przez np 0,5h przy temp zasilania tej co na kotle i potem np o 15 znowu przez 0,5h i nie patrzył na to ile jest stopni wśrodku, oraz w drugiej opcji żeby działał na zasadzie włącz /wyłącz tzn jak spadnie poniżej np włąśnie o te 0,2st to dogrzeje do zadanej tem i się wyłaczy i tak wkoło( a temp zadanej na kotle, oraz żeby sam kocioł sobie modulował moc tak żeby utrzymać temp zasilania)

Czy nie ma takich sterowników? są takie(czasowe) lub takie(włacz /wyłącz) a nie ma połączonych. sory jeśli zamotałem i niefachowe określenia

spróbuj I 10 P 1, własnie taki testuje i jak na rzie się nie włącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiada ktoś wersję instalatorską tego czujnika? najlepiej po polsku

Coś mi się zdaje,że takowa nie istnieje. Jest zwykły Manual i instrukcja opisująca dodatkowe funkcje Celcii.Linka chyba gdzieś wcześniej podawałem.Jak nie, jest na forum elektroda.pl

Tylko w obcych narzeczach..

Niestety, o twoim problemie i jego rozwiązaniu nic tam nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbowałem ustawień co napisał leszek197916, zobaczę co się będzie działo. a nie wie nikt czy istnieje jakiś programator co wyżej opisałem żeby mógł chodzić jako wł/wył lub czasowy? bo to celcie to chyba trzeba sprzedać będzie:D

 

edit

spostrzeżenia:

podgrzew 0

I 20

p1

tem zadana 14

 

kociol włączył sie i tak gdy na wyświetlaczy było ciągle 14 st,(miałem nadzieje na chociaż 13,9) i pracuje na nF=13 (czyli jak zawsze, za nic nie chce mocniej dogrzać)

 

jednakże muszę przyznać że przerwa między włączeniami była trochę dłuższa, poźniej sprawdzę jak będzie z I=10 i pomierze czasy przerwy i grzania

Edytowane przez LBN86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...