Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

miałem podobny problem i dziwiłem się czemu piec nie chce mnie 'słuchać'.

Po restarcie gdy parametry zostały zaczytane wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Pamiętaj też że ustawienia na samym piecu (np paramert P1 są nadrzędne w stosunku parametrów krzywej grzewczej na regulatorze).

 

daj znać czy sie udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie mam prośbę o poradę odnośnie moich konfiguracji, oczywiście jestem laikiem a wykonawca znał się na robocie do momentu wzięcia pieniędzy. Mianowicie dom 130 m2 , porotherm 25 + 15 styro austortherm , dach wyizolowany 15cm wełny łącznie ze szczytem, mam podłogówkę ok 85 m na parterze + drabinka w łazience na pietrze 8 paneli + drabinka z podłogówką na powrocie w łazience .odnośnie pieca i dodatków: namówiono mnie na pogodówkę ze sterownikiem auraton 2005 do tej pory miałem ustawione dwa tryby pracy ( od 4-7 i od 12-13 i od 16-19 )18 st. reszta 17 st. więc raczej średni komfort. Przy temp 0 na dworze pobiera 8 m3 , przy niższej temp na zasilaniu wzrastała do 65 przy -20 zużycie wzrasta do 18-19 m3 na dobę . czy jest jakaś szansa na zmniejszenie zużycia ?, wiem że temat jest już drążony po tysiąckroć jednak najlepiej jest działać na konkretnym przykładzie. Bardzo proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie co do ustaiwen przeciwzamarzeniowych pompy w mcr 24 , z instrukcji wynika ze pompa zaczyna dzialac przy 10 C w pomieszczeniu , w ktorym sie znajduje , a co w przypadku podlaczonej celcii ( jest tam fabrycznie ustawione -10 C ) dlatego zastanawiam sie czy mozna to zmienic na np -15 C ( oczywiscie Celcia i kociol jest w podopbnych warunach temperaturowych ) chodzi o to ze w przypadku osiagniecia temperatury w pomieszczeniu pompa moglaby sobie odpoczac jak to bylo w przypadku mrozow do -10 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum i nie wiem czy byl juz taki temat jesli byl poprosze o linka jesli nie prosze o pomoc,

oto pytanie: czy jest mozliwe ustawienie na celci 20 (kociol mcrII) aby kocil nagrzal i trzymal temp 40 stop. c na zasobniku np w godzinach od 20 do 23.(jesli sie da to powiedzcie jak bo instrukcja do celci do kpina)

z gory dzieki za odpowiedz

 

Witam

 

Mam to rozwiazane w taki sposob ze temp eco jest taka sam jak temp 1 i dla danych przedzialow czasowych operuje wlasnie tymi parametrami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie:

Kocioł pracuje na krzywej 0.7. Przy obecnych mrozach (-18-20C) kocioł pracuje z mocą 12-14kW (obroty wentylatora 2300-2600) przy parametrach 49/36 nie przegrzewa powrotu. Dom około 180m2 plus ogrzewany garaż w bryle ~24m2 według audytu energetycznego 658m3 kubatury. ogrzewania kaloryferami i podłogówka kuchnia łazienki i wiatrołap. Podniesienie temperatury o 0.5C (tyle ma histerezy Auraton 2005) trwa około 1 do 1i1/2h, spadek o tyle trwa mniej więcej 1h.

i teraz pytania:

Da się na tej podstawie określić zapotrzebowanie na ciepło?

Czy lepiej zostawić kocioł tak jak jest, czy np. zejść niżej z krzywą do 0.6 albo 0.5?

Oczywiście chodzi o oszczędności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CitroCerber pytanie do ciebie. Podajesz na innej stronie FM schemat podpięcia pompy z mieszacza do kotła MCR. Chciałem też tak zrobić ale okazuje się że w miejscu zacisków X6 na listwie płyty kotła jest już wpięta pompa wewnętrzna kotła. Czy w takiej sytuacji twój schemat jest przwidłowy i można podpiąć w miejsce styków X6 drugą pompę? Czy w takim przypadku nie będzie za dużego obciążenia na kotle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CitroCerber pytanie do ciebie. Podajesz na innej stronie FM schemat podpięcia pompy z mieszacza do kotła MCR. Chciałem też tak zrobić ale okazuje się że w miejscu zacisków X6 na listwie płyty kotła jest już wpięta pompa wewnętrzna kotła. Czy w takiej sytuacji twój schemat jest przwidłowy i można podpiąć w miejsce styków X6 drugą pompę? Czy w takim przypadku nie będzie za dużego obciążenia na kotle?

 

Pompa wewnętrzna kotła jest wpięta do X4. Do X6 możesz mieć doprowadzone zasilanie kotła.

 

mcr24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie X6 to zasilanie a X4 to pompa. Jednak po wpięciu takim jak podawałeś, pompa w mieszaczu przy funkcji grzania c.o. nawet nie drgnęła. Wpiąłem tak jak podałeś ale miałem wątpliwości czy napewno brązowy przewód na listwie X7 nie powinien zostać zamieniony miejscami 1na 3 i odwrotnie? Trochę inaczej wygląda ten układ i numeracja w rzeczywistości czyli X6 i X7 niż na twoim rysunku z podłączeniem pompy. Patrząc tak jak otwierasz panel z listwą do podłączeń klips X6 jest z lewej strony X7 a numeracja w X7 zaczyna się od jedynki z prawej strony. Nie wiem czy ma to znaczenie ale w moim przypadku połączenie takie jakie ty podałeś nie spowodowało odpalenia pompy w mieszaczu.:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie X6 to zasilanie a X4 to pompa. Jednak po wpięciu takim jak podawałeś, pompa w mieszaczu przy funkcji grzania c.o. nawet nie drgnęła.

 

Oczywiście ustawiłeś odpowiedną opcję w parametrach kotła? :)

 

Wpiąłem tak jak podałeś ale miałem wątpliwości czy napewno brązowy przewód na listwie X7 nie powinien zostać zamieniony miejscami 1na 3 i odwrotnie?

 

To jest bez różnicy, to tylko styki przekaźnika.

 

Trochę inaczej wygląda ten układ i numeracja w rzeczywistości czyli X6 i X7 niż na twoim rysunku z podłączeniem pompy. Patrząc tak jak otwierasz panel z listwą do podłączeń klips X6 jest z lewej strony X7 a numeracja w X7 zaczyna się od jedynki z prawej strony.

 

Przecież dokładnie tak jest oznaczone na rysunku - kostka jest narysowana w sposób nie pozostawiający wątpliwości. Po to jest rysunek obok, żeby było wiadomo jak złącza są rozmieszczone. :)

 

Nie wiem czy ma to znaczenie ale w moim przypadku połączenie takie jakie ty podałeś nie spowodowało odpalenia pompy w mieszaczu.:(

 

Wrzucę tutaj ten rysunek, żeby było wiadomo o czym piszemy. :D

 

DodatkowaPompa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze zdradź tą opcje w parametrach kotła:)

 

Jest w instrukcji. :) Parametr 24, wartość 4.

 

Ale jeżeli są to opcje dostępne w ustawieniach instalatora to mogę mieć problem. Pisałem kiedyś że próbowałem wejśc w poziom instalatora przytrzymując guzik enter ale kocioł nie reagował.

 

Tylko, że do ustawień instalatora wchodzi się trzymając [Enter] oraz [R] - powinno pojawić się "CO", wtedy [+] (lub [-]) i ustawiasz "12" a następnie [Enter]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam również piec de dietrich oraz sterowanie pokojowe rownież de dietrich.

Czy zna ktoś w opolskim jakiegoś dobrego fachowca w tej dziedzinie i na tych piecach.

Spala mi w te mrozy 18m3 dom 155m2 - pierwsza zima bo nowo wybudowany.

Parter podłogówka , piętro grzejnik i- brak podlaczonego czujnika temperatury zewnetrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam również piec de dietrich oraz sterowanie pokojowe rownież de dietrich.

Czy zna ktoś w opolskim jakiegoś dobrego fachowca w tej dziedzinie i na tych piecach.

Spala mi w te mrozy 18m3 dom 155m2 - pierwsza zima bo nowo wybudowany.

Parter podłogówka , piętro grzejnik i- brak podlaczonego czujnika temperatury zewnetrznej

jedna odpowiedź jest tutaj - brak pogodówki,

A poza tym nie wiemy do jakiej temperatury grzejesz.

Ja mam 200m i pogodówke i w mrozy spala około 15m3 co nie jest chyba ani złym ani dobrym wynikiem tylko normalnym :)

 

Edit: Zapomniałem dodać druga zima ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...