Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

Temperatura w domu to około 20,5 stopni - nie jesteśmy ciepłolubni:).

 

Ja mam 19,5 stopnia - całość domu podłogówka, goście i tak mówią, że jest ciepło. :D

 

Czy przejść na ustawienie pokojowe i ustawić stałą dzienną temp na Celci żeby kocioł niepotrzebnie nie chodził. Czy pozostać na niskim parametrze P1 i obserwować zużycie dobowe?

 

Ja bym przeszedł na pokojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam kupiłem piec De Dietrich MCR 24 T zasobnik 100l i regulator celica 20 zamierzam założyć sprzęgło hydrauliczne ogrzewanie podłogowe osobna szafa cztery pętle z gotowym mieszaczem termoregulator pokojowy i podłogówki mają niezależnie włączyć pompy za sprzęgłem hydraulicznym w zależności od temperatury nastawu na termolregulatorach {myślałem o auratonie 2005wersja z czujnikiem na przewodzie wpuszczonym w podłogę w kuchni} czy można wpiąć pompy w płytę w x7 pewnie na jakich przkaźnikach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem piec De Dietrich MCR 24 T zasobnik 100l i regulator celica 20 zamierzam założyć sprzęgło hydrauliczne ogrzewanie podłogowe osobna szafa cztery pętle z gotowym mieszaczem termoregulator pokojowy i podłogówki mają niezależnie włączyć pompy za sprzęgłem hydraulicznym w zależności od temperatury nastawu na termolregulatorach {myślałem o auratonie 2005wersja z czujnikiem na przewodzie wpuszczonym w podłogę w kuchni} czy można wpiąć pompy w płytę w x7 pewnie na jakich przkaźnikach ?

 

Obciążalność przekaźnika sterującego złączem X7 to 10A/230V~ (5A/30V=), więc jeśli zmieścisz się z poborem prądu pomp w tych granicach to przekaźnika nie musi być. Powyżej, to bezpieczniej byłoby stycznik dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążalność przekaźnika sterującego złączem X7 to 10A/230V~ (5A/30V=), więc jeśli zmieścisz się z poborem prądu pomp w tych granicach to przekaźnika nie musi być. Powyżej, to bezpieczniej byłoby stycznik dołożyć.

 

pompa w rozdzielaczu 15-40 grundfosa zamierzałem kupić do sprzęgła 25-40 grundfosa ale chyba przekroczy 10A?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej w MCRze nie liczysz - przekaźnik steruje tylko dodatkową - w kotle pompa ma swój obwód.

 

Jeśli myślisz o UPS 25-40, to pobiera maks. 0.24 A. ;)

 

O takiej myślałem którą bym założył na sprzęgle w podłogówce jest 15-40 więc przez przekaźnik można ją podpiąć do Auratona 2005 P {wersja do ogrzewania podłogowego}teraz tylko czy można przez drugi przekaźnik pompę na sprzęgle podłączyć pod Celcia 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takiej myślałem którą bym założył na sprzęgle w podłogówce jest 15-40 więc przez przekaźnik można ją podpiąć do Auratona 2005 P {wersja do ogrzewania podłogowego}teraz tylko czy można przez drugi przekaźnik pompę na sprzęgle podłączyć pod Celcia 20

 

Celcia 20 nie steruje bezpośrednio jakąkolwiek pompą. Celcię podłączasz tylko i wyłącznie do kotła.

 

[EDIT]

Trochę zagmatwałeś opis - czy nie za dużo tych pomp?

 

Poniżej sugerowany schemat producenta:

 

http://farm5.static.flickr.com/4036/4327933587_cc7f43dc80.jpg

Edytowane przez CitroCerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

wszystkich na forum,jestem nowym zarejestrowanym użytkownikiem, lecz ten wątek śledzę od dłuższego czasu.

Jestem posiadaczem nowo uruchomionego kotła MCR II 24T wraz z zasobnikiem 150L.

Instalacja c.o i cwu w domu jednorodzinnym została wymieniona w 100% na nową.

Troszkę danych technicznych instalacji oraz obiektu:

 

-dom wolno stający pow. 400m2 (rok budowy 1951), ocieplony styropian 10cm, nowe okna, poddasze wełna 25cm.

-poddasze użytkowe wysokości 4,8m:D zrobione na "made in USA"

- 3 niezależne mieszkania ( parter, 1p, poddasze)

-powierzchnia ogrzewana to około 320m2

- 23 grzejniki + 80mb podłogówki

-3 łazienki z kabinami prysznicowymi

-całość instalacji projektowana od podstaw, przez osobę która wykonuje takie obliczenia na co dzień, wraz z prędkością wody w poszczególnych układach.

-instalacja wykonana z materiałów HERZ

 

W porównaniu z tym co było, jest "SI" zobaczymy jak będzie.

 

I teraz mam kilka pytań:

 

-czy ktoś napisze, łopatologicznie co oznacza parametr P31

-jak zmusić kocioł do dezaktywacji grzania c.w.u ( TYLKO C.W.U)w wybranych przedziałach czasowych? hm, jakoś nie mogę znaleźć płyty ABC oraz wyjść o których piszę kolega.Nie posiadam sterownika, w związku z tym,że kocioł ogrzewa 3 niezależne mieszkania, i punkt odniesienia jest nierealny.

 

-jakie dać parametry programu, by przy poborze wody i spadku temperatury w zasobniku kocioł zawsze pracował z pełną mocą, a nie jak w tej chwili,

że jest pobór wody kocioł uruchamia się ale nie z pełną mocą, i pobór wody jest tak duży,że jest nagły spadek temp. j np z 50 na 30*C, i dopiero kocioł wchodzi na pełną moc, ale jest już za późno.

 

pozdrawiam

 

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-czy ktoś napisze, łopatologicznie co oznacza parametr P31

 

W instrukcji do MCR 24 jest jaśniej napisane niż w MCR II: "Przekroczenie temperatury c.w.u. o

nastawioną wartość, dla której następuje wyłączenie ładowania c.w.u."

 

a łopatologicznie:

 

To jest temperatura przewyższenia czyli jeśli masz P2 = 40 i P31 = 15 to kocioł nagrzeje wodę do temperatury 55 stopni.

 

-jak zmusić kocioł do dezaktywacji grzania c.w.u ( TYLKO C.W.U)w wybranych przedziałach czasowych?

 

Zegarem sterującym. ;)

 

Zegar.jpg

 

Na fotce nowsza wersja - ostatnia, którą wykonałem. Powędrowała do jednego z forumowiczów. :)

 

hm, jakoś nie mogę znaleźć płyty ABC oraz wyjść o których piszę kolega.

 

Płyta ABC to skrót od Advanced Boiler Control - czyli płyta główna kotła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CitroCerber, dla czego nie napisałeś mi,po prostu,że pod (cenzura,he,he),trzeba zainstalować styki przekaźnika zwierne ,który jest sterowany zegarem czasowym i w ten sposób uzyskamy sterowanie czasowe cwu?

Mam jeszcze pytanie, czy po przejściu w H3 i L3 piec pracuje non stop? czy ma przerwy na H8 i L8? ( mam analizator i chcę sprawdzić)

 

 

pozdrawiam

 

PIT

Edytowane przez pitpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CitroCerber, dla czego nie napisałeś mi,po prostu,

 

Bo nie chciałem wszystkim podawać na tacy informacji, które w niewłaściwych rękach mogą spowodować uszkodzenie płyty. Potem pretensje nie będą kierowali do samych siebie a do mnie, lub Ciebie. Radzę Ci wyedytować niektóre informacje z Twojego postu - kto się zna i wie gdzie szukać, to znajdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CitroCerber

no tak, jak ktoś podepnie bezpośrednio z programatora kabel 230V , no to ja współczuje :p

 

Ale do tej funkcji idealnie będzie mi pasował siemens LOGO, który już pewne funkcje realizuje w domu.

To jak z tym H3 i L3? idzie non stop czy ma pauze?

 

 

pozdrawiam

 

PIT

Edytowane przez pitpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CitroCerber

no tak, jak ktoś podepnie bezpośrednio z programatora kabel 230V , no to ja współczuje :p

 

No właśnie tak może być. :D :D :D

 

Lepiej "stanąć" po bezpiecznej stronie. :)

 

Ale do tej funkcji idealnie będzie mi pasował siemens LOGO, który już pewne funkcje realizuje w domu.

 

Biorąc pod uwagę sposób sterowania tą funkcją w kotle to powinien być OK. :)

 

To jak z tym H3 i L3? idzie non stop czy ma pauze?

 

Nie wiem - nie testowałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...