Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

idzie non stop
hm dziwne, bo ja u siebie nie mogę zrobić pomiaru, ponieważ zbyt krótko kocioł idzie w H3, i tak samo w L3.

 

Może , ktoś napisze , ale nie z instrukcji, tylko z praktyki jak uruchamia H3 i L3? do pomiaru,,,,może coś źle robię,lub mam zły opis z instrukcji.

 

pozdrawiam

 

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1950, dokładnie, wystartuje w H3, i za chwile H8,palnik gaśnie, i ponownie startuje H3 i wchodzi w H8.

 

Wszystko jasne, teraz, dzięki Panowie za pomoc,

jak by co zrobiłem dezaktywacje c.w.u w kotle na Logo Siemens+ wyłącza w tych godzinach pompę od recyrkulacji, w godzinach 24 do 6.00, a mogę zawsze włączyć za pomocą kompa z netem, lub po sieci ethernet :D

 

pozdrawiam

 

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
u góry kotła (a nie pieca) masz odprowadzenie spalin składające się z króćca z rurą w środku,

tą zewnętrzną rurą o średnicy 125 mm jest doprowadzane powietrze do kotła,

tą wewnętrzną rurą fi 80 mm, odprowadzane są spaliny,

w przypadku gdy nie będziesz miał instalacji spalinowej z rur dwuściennych 125/80 która z reguły jest tak zrobiona

- adapter 125/80x100/60,

- trójnik rewizyjny 125/80,

- rura ze spadkiem do kotła 125/80, łącząca kocioł z szachtem komimowym,

- kolano z podporą fi 80 i dalej w kominie rury fi 80,

- lub gdy w kominie jest prowadzona dalej rura dwuścienna, kolano fi 125/80 i dalej rury 125/80,

a później to już tylko zwieńczenie komina

gdy będziesz miał tylko rurę odprowadzającą spaliny to powietrze będzie zasysane z pomieszczenia,

 

ale, żeby to wiedzieć to wystarczy wziąć do ręki instrukcję dołączoną do kotła,

 

1950,

 

komin mam dwururowy, tak jak piszesz, do zasysania powietrza, i do usuwania spalin.

dlaczego więc jeśli zdejmie sie obudowę to z podczas pracy pieca z elementu nazwanego w instrukcji "Doprowadzeniem powietrza do wentylatora " (czarna rurka) zasysane jest powietrze ?

 

czy jest to sytuacja nieprawidłowa ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest prawidłowa - wentylator zasysa powietrze z wnętrza obudowy (a do obudowy wpada powietrze rurą zewnętrzną) - dlatego obudowa ma uszczelki i istotne jest to, żeby podczas codziennej pracy była dokładnie domknieta (zatrzaśnięta).

 

no wlasnie nie bardzo widzę miejsce w którym powietrze z zewnątrz jest doprowadzone do wnętrza obudowy. Komin jest połączony z wymiennikiem ciepła.

Generalnie. to dla mnie trochę dziwne rozwiązanie, bo pomimo uszczelek na obudowie trudno przecież zapewnić zeby piec był hermetyczny. Chyba bezpieczniej byłoby aby powietrze z zewnątrz byłoby zasysane bezpośrednio z zewnątrz, a nie poprzez obudowę pieca który, nigdy w 100% nie będzie hermetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie bardzo widzę miejsce w którym powietrze z zewnątrz jest doprowadzone do wnętrza obudowy. Komin jest połączony z wymiennikiem ciepła.

 

Na obrazku:

niebieskie - dolot powietrza

czerwone - wylot spalin

 

DD.jpg

 

Teraz jasne? :)

 

 

Generalnie. to dla mnie trochę dziwne rozwiązanie, bo pomimo uszczelek na obudowie trudno przecież zapewnić zeby piec był hermetyczny. Chyba bezpieczniej byłoby aby powietrze z zewnątrz byłoby zasysane bezpośrednio z zewnątrz, a nie poprzez obudowę pieca który, nigdy w 100% nie będzie hermetyczny.

 

On nie ma być hermetyczny 100%, wystarczy, że będzie szczelny i praktycznie całość powietrza jest brana z zewnątrz. Dodatkowo gaz wydostający się nieszczelnościami układów kotła (co i tak jest mało prawdopodobne, ale na wypadek...) zostaje zassany do komory spalania.

Edytowane przez CitroCerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obrazku:

niebieskie - dolot powietrza

czerwone - wylot spalin

 

Rysunek jest piękny i dzięki za niego. Trochę tylko ten przekrój (rzut z góry) mi niewiele uzmysławia. Bardziej chodziło mi o to gdzie widać miejsce doprowadzenia powietrza z zewnątrz jak się zdejmie obudowę i patrzy na piec na wprost. Bo na pierwszy rzut oka wygląda to tak jaby powietrze było zasysane bezpośrednio do komory spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek jest piękny i dzięki za niego. Trochę tylko ten przekrój (rzut z góry) mi niewiele uzmysławia. Bardziej chodziło mi o to gdzie widać miejsce doprowadzenia powietrza z zewnątrz jak się zdejmie obudowę i patrzy na piec na wprost.

 

Myślałem, że tłumaczenie było wystarczająco obrazowe...

 

No to jeszcze raz: Kanał dolotowy zaczyna się na zewnątrz budynku i w wersji najczęściej spotykanej idzie do kotła współosiowo z wylotowym kanałem spalin. Kończy się wewnątrz obudowy DOOKOŁA kanału wylotowego odprowadzającego spaliny bezpośrednio z komory spalania.

 

Mam nadzieję, że tym razem rysunek rozwieje wątpliwości. :)

 

dd2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za łopatologiczne wyjaśnienia :)

 

cały czas szukam przyczyny nieprzyjemnego zapachu w kotłowni jaki powstaje gdy piec pracuje i dlatego tak się dopytuję o szczegóły związane z zasysaniem powietrza (temat poruszany w innym wątku) piec oczywiście MCR2 24T

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192788-zapach-w-kotłowni-a-kocioł-gazowy-z-zamknietą-komorą-spalania&p=5319142#post5319142

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
posiadam kocioł DeDietrich MCR/II oraz celcie 20.

Czy da się ustawić ten programator aby CWU nie była grzana np od 22 do 5 rano?

Pokrętło na program letni - wtedy grzeje zawsze CWU pomiędzy 06.00 a 23.00. Jeśli ma być inna godzina grzania CWU można zaprogramować P1 na dwóch temperaturach: ECO-TEMP i np TEMP-1. Wtedy ECO-TEMP ma obowiązywać pomiędzy 22.00 a 05.00, natomiast dla pozostałych godzin TEMP-1. Należy tylko pamiętać o wartości TEMP-1 (fabrycznie 18,4oC; w przypadku regulacji pokojowej i wychłodzenia pomieszczenia poniżej tej temperatury załączy się CO; by tego uniknąć zmienić wartość na np 15,1 oC).

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info Arczi1.

Gdzie najlepiej zamontować czujnik temperatury zewn.

Wiem że od strony północnej ale czy moge np pod cokolikiem na wysokości 0,5m?

czy lepiej wyżej ale to wtedy będzie na widoku

 

Trochę nisko, z reguły montuje się na wysokości ok 2 m, żeby zminimalizować wpływ parowania gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...