Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, mam pytanie do posiadaczy Celci. przy ustawieniu wariantu regulacji pogodowej na jakim symbolu ustawiacie kółko regulatora? i jeszcze pytanie o znaczenie komunikatów z Celci które pojawiają się w trakcie nastaw temperatur krzywek grzewczej. Pierwsze komunikat to POMPA WYL DZ i tu temp ustawiona na 1 st i drugi komunikat POMPA ZAL NOC i tu temp ustawiona na -6 st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie o znaczenie komunikatów z Celci które pojawiają się w trakcie nastaw temperatur krzywek grzewczej. Pierwsze komunikat to POMPA WYL DZ i tu temp ustawiona na 1 st i drugi komunikat POMPA ZAL NOC i tu temp ustawiona na -6 st.

 

 

Patrz:

Punkt 5.11. strona 21 polskiej instrukcji do celcii. :)

 

 

I z innego dokumentu:

 

"[...]8.2 Deactivate pump at daytime

This function only works when Celcia 20 works as a weather compensator. The intention is to decrease the run hours of the pump. It works as follows: If the outside temperature is higher than the pre-set room temperature

(TEMP-1 to TEMP-5) + this value, Celcia 20 deactivates the boiler pump.

 

Example: setting 1°C, room temperature setpoint 20°C.

The boiler is switched off at 20+1+0.5 = 21.5°C and on at 20+1-0.5 = 20.5°C. Factory setting 1°C.

To change the value:

ƒ Set the rotary knob on MENU

ƒ Go to the SETTINGS option and press OK

ƒ Go to the CONTROLLER option and press OK

ƒ Go to CONTROL and press OK

ƒ Select WEATH COMPENS and press OK

ƒ Go with the OK-button to PUMP OFF DAY

ƒ Set the required value and select OK

ƒ Return the rotary knob to the desired programme and close the lid.

 

8.3 Deactivate pump at night

This function only works when Celcia 20 works as a

weather compensator. The goal is to decrease the run hours of the pump. It works as follows: If the outside temperature is higher than the pre-set room temperature

(ECO-TEMP) + this value, Celcia 20 deactivates the boiler pump.

 

Example: setting -5°C, room temperature setpoint 15°C.

The boiler is switched off at 15-5+0.5 = 10.5°C and on at 15-5-0.5 = 9.5°C. Factory setting -5°C.

To change the value:

ƒ Set the rotary knob on MENU

ƒ Go to the SETTINGS option and press OK

ƒ Go to the CONTROLLER option and press OK

ƒ Go to CONTROL and press OK

ƒ Select WEATH COMPENS and press OK

ƒ Go with the OK-button to PUMP OFF NGHT

ƒ Set the required value and select OK

ƒ Return the rotary knob to the desired programme and close the lid.[...]"

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

CitroCerber mam pytanko,

 

podłączyłem czujnik zewnętrzny NTC 12Kohm i ustawienia mam takie na kotle

 

P1=55

P27=27

P28=20

P29=20

 

czyli, przy +20*C zasilanie = 27*C

przy -20*C zasilanie = 55*C

 

 

 

Gdy kocioł jest w "5" zasilanie i powrót jest 37*C, powrót schodzi do 34*C,przechodzi do pracy w "3" odczytuje z krzywej,że przy -5 powinno być zasilanie około 42*C, a jest 53*C ,pracuje na Nf=1400=5,8Kw. T powrotu podnosi się do 37*C, przechodzi w "5", i od początku cały proces.Pracuje około 10minut i tyle samo oczekuje w "5"

 

Dla czego T zasilania jest większe jak zakłada krzywa?.P1=55*C ale przy -20*C, a nie przy -5:)

 

I drugie pytanie, dla czego mimo -5 na zewnątrz, cały czas pracuje na 6Kw? gazu zużywa tyle samo jak było + na zewnątrz, jak i teraz gdy jest - na zewnątrz.

Czy to przez to ,że mury mam wygrzane? hm....

pozdrawiam

 

PIT

Edytowane przez pitpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie kupna regulatora pokojowego z obsługa OpenTherm. Czytając Wasze posty na forum sklaniam sie do zakupu regulatora:

 

PT59 lub iSense.

 

Posiadam piec MCR II 24 T z zasobnikiem 100 litrowym i czujnik pogodowy De Dietrich.

 

Obecnie korzystam z Eurostera 2000 który został z poprzedniego pieca termet gco.

 

Instalacja całkiem nowa (plus ogrzewanie podłogowe na razie tylko w kuchni 15 m2).

 

 

Proszę o poradę i odnosniki do testów regulatora iSense i PT59, który lepiej wybrać.

 

Zależy mi na porządnej obsłudze cwu z mozliwoscia ustalenia godzin włączenia grzania cwu i tempertury cwu lub niskich ustawien cwu to samo dla co.

 

Który regulator będzie miał mozliwosc połączenia przyszłościowo z centralą SATEL do regulacji alarmu i kotła przez gsm lub internet.

czy trzeba będzie kupowac regulator od razu z modułem gsm czy jest jakies inne wyjscie

 

Dziekuję za ew. sugestie i porady

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytuje z krzywej,że przy -5 powinno być zasilanie około 42*C

 

Około 44-45 ;)

krzywa.jpg

 

 

Dla czego T zasilania jest większe jak zakłada krzywa?.P1=55*C ale przy -20*C, a nie przy -5:)

 

Może automatyka się zbytnio rozpędziła? :)

 

I drugie pytanie, dla czego mimo -5 na zewnątrz, cały czas pracuje na 6Kw? gazu zużywa tyle samo jak było + na zewnątrz, jak i teraz gdy jest - na zewnątrz.

Czy to przez to ,że mury mam wygrzane? hm....

 

Raczej tak - widocznie 6kW wystarczy, żeby powstrzymać wychładzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę i odnosniki do testów regulatora iSense i PT59, który lepiej wybrać.

 

PT59 - link w moim podpisie

iSense - nie widziałem testu

 

Zależy mi na porządnej obsłudze cwu z mozliwoscia ustalenia godzin włączenia grzania cwu i tempertury cwu lub niskich ustawien cwu to samo dla co.

 

Oba to potrafią.

 

Który regulator będzie miał mozliwosc połączenia przyszłościowo z centralą SATEL do regulacji alarmu i kotła przez gsm lub internet.

czy trzeba będzie kupowac regulator od razu z modułem gsm czy jest jakies inne wyjscie

 

PT59X ma możliwość współpracy z dedykowanym modułem GSM (GST-1, chociaż zapewne można zmusić go do korzystania z jakiegokolwiek innego), iSense nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak by ktoś chciał się pobawić mam modemy GSM TC 35i, nie tylko do zastosowań w ciepłownictwie.Używane, sprawne.

 

linki itd..

 

instrukcja i opis

 

http://www.mobilesolutions.ch/fileadmin/user_upload/pdf/wm/siemens/MC35i_Terminal_User_guide.pdf

 

komendy AT dla GSM

 

http://pawel-zajac.prv.pl/download/at_gsm.pdf

 

pozdro

 

PIT

 

P.S

 

dzięki CitroCerber za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam piec MCR/II 24 który poza ciepłą wodą steruje temperaturą podłogówką oraz grzejników.

Aktualnie jako regulator jest bezprzewodowy Auraton 2005XT (założony został jako tymczasowy).

Zastanawiam się na jaki inny regulator użyć aby lepiej sterować piecem?

W aktualnym mam po prostu program 1, ustawione temperatury dzień i noc. Nic więcej w sumie nie potrzebuję.

Nie mam czujnika pogodowego i niestety nie mam podprowadzonych przewodów aby użyć zwykłego.

Przeglądałem wątek ale w sumie to sam nie wiem czy warto mieć taki sterownik który steruje piecem czy wystarczy zwykły a piec sam robi resztę?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie.

Mam problem. Od dwóch dni nie dogrzewa mi grzejników. Przy tych mrozach dzieją się dziwne rzeczy. Temp zasilana 55stopni a powrotu dochodzi do 33. Filtr wyczyszczony. pompa pracuje tzn kręci się. Jeśli zamknę wszystko i zostawie najbliższy grzejnik włączony jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie.

Mam problem. Od dwóch dni nie dogrzewa mi grzejników. Przy tych mrozach dzieją się dziwne rzeczy. Temp zasilana 55stopni a powrotu dochodzi do 33. Filtr wyczyszczony. pompa pracuje tzn kręci się. Jeśli zamknę wszystko i zostawie najbliższy grzejnik włączony jest to samo.

 

Przełącz pompę na wyższy bieg i zobacz czy to coś zmieni. Patrząc na spadek temperatury, to mocno oddaje ciepło, ale może gdzieś po drodze się wychładza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim MCR własnie zaczęły się dziać dziwne rzeczy z C.W.U. a Mianowicie zacznę od początku

Wczoraj wyskoczył mi błąd E9 po zmianie kaloryfera ciśnienie w układzie spadło poniżej 1 atmosfery i stąd ten błąd (tak mniemam) uzupełniłem wodę w układzie. Piec ruszył, zaczął grzać C.W.U do 65*C i tak przez prawie godzinę, sprawdziłem czy nie ma włączonej ochrony przed jakąś tam bakterią czy glonem i była włączona więc ją wyłączyłem i było wszystko ok do dzisiejszego poranka. Piec wodę C.W.U. grzeje tylko do 28 *C mimo, że ustawiona temperatura na piecu u ISense jest ustawiona na 45*C. gdy piec przełączyłem na tryb tylko grzania C.W,U, to zaczął ją grzać ale bardzo powoli przy minimalnej mocy palnika (1400 obrotów wentylatora), gdy przełączyłem z powrotem na tryb C.O/C.W.U. tylko grzeje wodę w C.O.?

Czy ktoś miał z was taki problem? Piec jest na gwarancji więc chyba bez odwiedzin serwisanta się nie obędzie.

P.S. po jakim czasie od zamontowania pieca powinno się dokonać pierwszego przeglądu gwarancyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim MCR własnie zaczęły się dziać dziwne rzeczy z C.W.U. a Mianowicie zacznę od początku

Wczoraj wyskoczył mi błąd E9 po zmianie kaloryfera ciśnienie w układzie spadło poniżej 1 atmosfery i stąd ten błąd (tak mniemam) uzupełniłem wodę w układzie. Piec ruszył, zaczął grzać C.W.U do 65*C i tak przez prawie godzinę, sprawdziłem czy nie ma włączonej ochrony przed jakąś tam bakterią czy glonem i była włączona więc ją wyłączyłem i było wszystko ok do dzisiejszego poranka. Piec wodę C.W.U. grzeje tylko do 28 *C mimo, że ustawiona temperatura na piecu u ISense jest ustawiona na 45*C. gdy piec przełączyłem na tryb tylko grzania C.W,U, to zaczął ją grzać ale bardzo powoli przy minimalnej mocy palnika (1400 obrotów wentylatora), gdy przełączyłem z powrotem na tryb C.O/C.W.U. tylko grzeje wodę w C.O.?

Czy ktoś miał z was taki problem? Piec jest na gwarancji więc chyba bez odwiedzin serwisanta się nie obędzie.

P.S. po jakim czasie od zamontowania pieca powinno się dokonać pierwszego przeglądu gwarancyjnego?

 

No i wszystko wyjaśniło się. Serwisant pokierował mnie przez telefon co i jak sprawdzić i wyszło, że podczas skoku napięcia (a wczoraj wywaliło mi korki) przestawił się parametr dUY (ten za parametrem P31)gdzie Y to cyfra z tabliczki na kotle zamiast 8 była 1 po zmianie kocioł zaczął działać prawidłowo:)

Może komuś się przydarzy podobna usterka to może pomoże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...