Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

Jestem pewien, ze nikt (instalator) tam nie grzebal, bo nawet nie potrafil go (kotla) prawidlowo odpalic - dal mi tylko instrukcje i nr tel do serwisu

 

I Ty sobie tak beztrosko odpaliłeś bez regulacji składu mieszanki? :rolleyes:

 

 

Czym moze skutkowac zmiana tego parametru na 37 tak jak mowi instrukcja? Czy dobrze rozumiem wykres ze str 55 instr instalatora, ze zmniejsze w ten sposob moc kotla?

 

Może skutkować to tym, że moc maksymalna kotła będzie na poziomie założonym przez producenta. :)

 

Jak się to przekłada na zużycie gazu?

 

Skoro grzeje większą mocą, to będzie większe - nie powiem o ile, bo nie mam danych. Im częściej następuje rozruch tym zużycie będzie większe. Postaram się wyciągnąć z monitoringu wykres parametrów przy rozruchu - jak to wygląda w moim przypadku. :)

Edytowane przez CitroCerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I Ty sobie tak beztrosko odpaliłeś bez regulacji składu mieszanki? :rolleyes:

Na czym polega regulacja składu mieszanki ? Czy mogę przeprowadzić tą operację samodzielnie (doświadczenie/sprzęt)? Jesli tak to jakie parametry brane są pod uwagę?

 

 

Może skutkować to tym, że moc maksymalna kotła będzie na poziomie założonym przez producenta. :)

 

 

 

Skoro grzeje większą mocą, to będzie większe - nie powiem o ile, bo nie mam danych. Im częściej następuje rozruch tym zużycie będzie większe. Postaram się wyciągnąć z monitoringu wykres parametrów przy rozruchu - jak to wygląda w moim przypadku. :)

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cwu to nie powinno wpływać, gdyż prędkość obrotowa wentylatora dla cwu jest ustawiona w parametrze P 18 (u mnie domyślnie 46)

Pozdrawiam

 

-

 

A u mnie P18=47 (tak samo jak P17) może jednak instalator coś poprzestawiał nieświadomie :eek:

 

Natomist mam pytanie: o czym decyduje (na czym polega rożnica w stosunku do P17 i P18 ) parametr P19 - Minimalna prędkość obrotowa went co i cwu ? U mnie jest wartość 13 (instrukcja mówi 14)

Edytowane przez Robulencjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega regulacja składu mieszanki ? Czy mogę przeprowadzić tą operację samodzielnie (doświadczenie/sprzęt)? Jesli tak to jakie parametry brane są pod uwagę?

 

Z góry dzięki!

 

Procedurę masz w instrukcji instalatora - strony 47-49. Dysponując analizatorem spalin możesz to zrobić samodzielnie, ale pamiętaj: pierwsze uruchomienie i regulacja muszą być poświadczone pieczatką w karcie gwarancyjnej (coroczne przeglądy też, w ich trakcie również regulowany jest skład mieszanki jeśli się "rozjechał") - INACZEJ NIE MASZ GWARANCJI NA KOCIOŁ.

 

A u mnie P18=47 (tak samo jak P17) może jednak instalator coś poprzestawiał nieświadomie :eek:

 

Może nowsze wersje MCR II mają tak ustawione w fabryce. MCR 3 ma tak na pewno.

 

Natomist mam pytanie: o czym decyduje (na czym polega rożnica w stosunku do P17 i P18 ) parametr P19 - Minimalna prędkość obrotowa went co i cwu ? U mnie jest wartość 13 (instrukcja mówi 14)

 

Też mam chyba 13 - to jest minimalna prędkość wentylatora przy której nadal zachowany jest prawidłowy ciąg niezbędny do spalania gazu (w MCR 3 schodzi nawet do 11).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbił też w rubryce pierwszego uruchomienia? ;)

 

Tak, w tej rubryce tez podbił :)

 

Udało mi się z nim skontaktować (na razie telefonicznie). Sprawa wygląda tak, człowiek przychodzi wpisuje parametry PdF i PdU z tabliczki znamionowej czyli przepisuje X i Y i ... to wszystko jeśli chodzi o nastawy. Potem tylko sprawdza mieszankę i jeśli jest w normie to kasuje i bye, bye.

 

Z tego wniosek, że po wspisaniu wartości z tabliczki ustawiają mi się parametry jak dla MCR3 !?

 

Poprosiłem, żeby przyjechał i się temu dokładnie przyjrzał - będzie w przyszłym tyg.

 

Dam znać co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie P18=47 (tak samo jak P17) może jednak instalator coś poprzestawiał nieświadomie :eek:

 

Natomist mam pytanie: o czym decyduje (na czym polega rożnica w stosunku do P17 i P18 ) parametr P19 - Minimalna prędkość obrotowa went co i cwu ? U mnie jest wartość 13 (instrukcja mówi 14)

 

U mnie parametry wyglądaja tak:

 

ScreenShot069.jpg

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn że np ustawiasz aby w danych godzinach nie grzał i nie grzeje?? u mnie to działa pod warunkiem że temp nie spadnie poniżej 40 stopni - bo potem niezależnie od ustawień isense piec zaczyna grzać...

 

a jak zmienisz Tryb oczekiwania DHW na ciągle wył. - nie bedzie podgrzewał wody w kotle jesli nie bedzie używana - tyle że tak bedzie za każdym raze, jezli ma być tak tylko w nocy to mozna wybrac opcje T nocna wyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Moja konfiguracja : MCR-24-II-T zasobnik 100l + AD-289 (iSence)+ zew czujnik pogodowy+AD-290 (cMix)

 

Pytanie jak przełączyc piec i iSence na tryb letni - bez ogrzewania :

 

- czy wystarczy tylko w iSence wybrać "praca w lecie" z menu program

 

czy

 

- zmienić też ustawienia na piecu parametr P3 na 3 ??

 

 

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do CitoCerbera

Czy można do kotła podłączyć dwie pompy, tak aby działały obie jednocześnie gdy działa kocioł. Są to pompy przy rozdzielaczach na parterze i piętrze (grundfos alpha). Mam je włączone na stałe do prądu i chodzą cały czas, chyba że wyłączę zasilanie w skrzynce elektrycznej (jeden przełącznik do dwóch pomp). Na forum gdzieś widziałem, że pokazywałeś schemat podłączenia, ale nie wiem czy jest możliwe to z dwoma pompami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum gdzieś widziałem, że pokazywałeś schemat podłączenia, ale nie wiem czy jest możliwe to z dwoma pompami.

 

Wszystko zależy ile razem pompy pobierają prądu - Obciążalność przekaźnika to 10A/230V~ lub 5A/30V=. Jeśli obciążenie ma być większe, to wystarczy dodać stycznik/przekaźnik i dopiero do niego podpiąć pompy. Pojedynczą pompę podłączasz tak:

 

DodatkowaPompa.jpg

Jeśli podłączasz drugą, to wpinasz ją w te same złączki. Ustawiasz parametr 24 na: 4 = Przekaźnik zewnętrzny pompy dodatkowej (Złącze 1 i 3 zamknięte). I gotowe. :) Pompa zewnętrzna pracuje tylko w trybach CO, przy CWU pozostaje nieaktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Witam Panie i Panowie czas chyba odświeżyć wątek zbliżają się chłody więc dyskusje czas zacząć:) Nasuwa mi się pytanie. Mam MCR24T od bodajże trzech lat jak na razie bez zarzutu co roku serwisowany, ustawiony przeze mnie chyba optymalnie jak na razie nie sprawia mi problemu tfu, tfu:) Przychodzi wrzesień okres w którym kocioł był zawsze serwisowany. Mam pytanie czy ktoś z Was sam zamiast zapraszać serwisanta próbował przejrzec kocioł i jakie czynności trzeba przeprowadzić żeby działał w dalszym ciągu bez zarzutu. Pamiętam że po roku używania serwisant stwierdził że uszczelka z komory spalania jest lekko zużyta i wypada ją wymienić. Nie wymienił jej lecz tylko obrócił na druga stronę. Czy to możliwe? po roku i przepalona? Dzięki za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...