Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja dodałbym jeszcze do tego wyczyszczenie syfonu :)[/quote

 

Koledzy potrzebuję waszej pomocy.Jestem od miesiąca użytkowniczką pieca MCR324T +czujnik pogodowy zewnętrzny+CMIX+ISENCE.Właśnie z tym ostatnim mam problem od dwóch tygodni nie zmienia się ilość godzin w trybie c.w.u i ilosć startów palnika w trybie cwu,cały czs jest 4 godziny pracy i 40 startów palnika.Czy spotkaliście się z czymś takim,bo serwisant do którego dzwoniłam powiedział,że pierwszy raz się z tym spotyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dwóch tygodni nie zmienia się ilość godzin w trybie c.w.u i ilosć startów palnika w trybie cwu,cały czs jest 4 godziny pracy i 40 startów palnika.

 

 

W międzyczasie włączało się grzanie CWU? Jeśli tak, to ja bym odłączył na chwilę iSense i po podłączeniu zobaczył czy się zaktualizowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o "punkt startowy" krzywej.

dziękuję za odpowiedz.

Mam jeszcze takie pytanie, jako że posiadam w łazience podłogówkę RTL chcę aby temp. wody nie przekraczała nigdy 55 C.

Czy wystarczy, że ustawię 55 c w opcjach Krzywej Grzewczej

Wpływ temp. pom. 5

Podst. zewn. 17

Podst. t. zasil. 20

Klima zewn. -10

Klima t. zasil. 55

... czy muszę jeszcze ustawić 55 c w opcji, którą znalazłem z takim opisem:

"Max. temp. kotła: Maksymalna temperatura sterowania dla wody

w układzie centralnego ogrzewania. Nie jest to maksymalna

temperatura w kotle."

Przepraszam za być może banalne pytania, ale staram się zrozumieć tego mojego ISENSEa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy muszę jeszcze ustawić 55 c w opcji, którą znalazłem z takim opisem:

"Max. temp. kotła: Maksymalna temperatura sterowania dla wody

w układzie centralnego ogrzewania. Nie jest to maksymalna

temperatura w kotle."

Przepraszam za być może banalne pytania, ale staram się zrozumieć tego mojego ISENSEa :)

 

To co ustawisz w isense powinno go trzymać, czyli dojdzie do 55 i to będzie maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie włączało się grzanie CWU? Jeśli tak, to ja bym odłączył na chwilę iSense i po podłączeniu zobaczył czy się zaktualizowało.

 

Dzięki bardzo za podpowiedż.Tylko prosze wytłumacz mi jak "blondynce" jak odłączyć ,żeby czegos nie uszkodzic albo nie poprzestawiać. No i czy ISENCE zapamięta ustawienia.?

Potrzebuję też jakieś gotowe wypróbowane wartości krzywej grzewczej i strategii ogrzewania,wpływu temperatury pokojowej dla obiegu podłogówki/kuchnia i łazienka na dole/ i dla grzejników/dół salon ,hol,góra 4 pokoje i łazienka./.Jaką zaznaczyć prędkość chłodzenia i podgrzewania.Dom jest ocieplony bardzo dobrze ,więc chyba dużych strat ciepła nie będzieTo mój pierwszy sezon z tym piecem,no i pierwszy kiedy zostałam sama z dziećmi i nie chciałabym,żeby rachunki za gaz mnie wykończyły.

Proszę podzielcie się swoimi ustawieniami.Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za podpowiedż.Tylko prosze wytłumacz mi jak "blondynce" jak odłączyć ,żeby czegos nie uszkodzic albo nie poprzestawiać. No i czy ISENCE zapamięta ustawienia.?

 

Najprościej bez grzebania będzie po prostu wyłączenie z sieci kotła na kilka sekund i ponowne włączenie - spowoduje to przesłanie ustawień ponownie.

 

 

Potrzebuję też jakieś gotowe wypróbowane wartości krzywej grzewczej i strategii ogrzewania,wpływu temperatury pokojowej dla obiegu podłogówki/kuchnia i łazienka na dole/ i dla grzejników/dół salon ,hol,góra 4 pokoje i łazienka./.

 

Tutaj niestety za bardzo nie pomogę - mam inny sterownik i nie używam krzywych grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej bez grzebania będzie po prostu wyłączenie z sieci kotła na kilka sekund i ponowne włączenie - spowoduje to przesłanie ustawień ponownie.

 

Dzięki bardzo .

zrobiłam tak jak radzisz ale niestety nadal są te same wartości.Pytałam telefonicznie jakiegos serwisanta to stwierdził,że może być tak ,że jeśli piec podgrzewa wodę jednocześnie kiedy grzeje c.o. to może zaliczać tylko wartości dla c.o..Możliwe to????.

 

Co do tych ustawień to nadal aktualne ,może ktoś inny pomoże????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Pytałam telefonicznie jakiegos serwisanta to stwierdził,że może być tak ,że jeśli piec podgrzewa wodę jednocześnie kiedy grzeje c.o. to może zaliczać tylko wartości dla c.o..Możliwe to????.

 

Ten kocioł jest tak zbudowany, że nie ma technicznej możliwości grzania jednocześnie CO i CWU - jest tylko "albo-albo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zainstalowałem MCR3 24T (paleniu w kominku mówię DOŚĆ!).

Sterowanie będę realizować na własnym systemie automatyki. Mam kilka pytań do kolegów obeznanych w kotłach tej firmy.

 

W konsoli przyłączeniowej jest wejście do czujnika z zasobnika. W instrukcji napisano: "Podłącz czujnik podgrzewacza lub termostat do zacisków Tdhw listwy podłączeniowej". Na tą chwilę mam wpięty tam zwykły termostat. Rozumiem, że po wpięciu czujnika uzyskam możliwość nastawy temperatury pokrętłem na konsoli. Tylko jaki to czujnik? Zwykły rezystancyjny PT100?

I dodatkowe pytanie - Czy w przypadku termostatu wł/wył kocioł grzeje CWU pełną mocą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że po wpięciu czujnika uzyskam możliwość nastawy temperatury pokrętłem na konsoli.

 

Masz to już teraz - z tym, że musisz ustawienie dublować na termostacie (lub pilnować, żeby na kotle zawsze była wyższa niż nnna Twoim sprzęcie). :)

 

Tylko jaki to czujnik? Zwykły rezystancyjny PT100?

 

Nie - AD226. Pt100 to zupełnie co innego, tutaj masz termistor NTC.

 

I dodatkowe pytanie - Czy w przypadku termostatu wł/wył kocioł grzeje CWU pełną mocą?

 

Grzeje zawsze z temperaturą ustawioną pokrętłem + przewyższenie (domyślnie 15 stopni) i moduluje aby uzyskać właściwą temperaturę przepływającej wody, jeśli nie posiadasz sterownika opentherm to czujnik w zbiorniku służy tylko właściwie do poinformowania kotła, że powinien już skończyć i do poprawnego działania histerezy (Parametr 33), bo MCR3 nie posiada wyświetlacza, na którym można zobaczyć temperaturę CWU. Jeśli używasz zwykłego termostatu zamiast czujnika to histereza jest zależna od termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej o podłączeniu do mojego zestawu c-mix i isense drugiego regulatora, wczoraj udało mi się podłączyć qsense do c-mix i wszystko uruchomić. (mam sprzęgło i zawór oraz dwie pompy na każdy z obiegów każda)

 

Niestety nic się nie zmieniło w możliwościach sterowania, w sensie w isense (który jest master w układzie) ma te same opcje w sterowaniu układem 2 oraz temperatura zmierzona w układzie 2 jest taka sama jak w pierwszym mimo różnicy rzeczywistej i we wskazaniu w qsense.

 

W qsense jest temperatura pomieszczenia i można mu zadać temperaturę, tylko jak to się ma do sterowania systemem ?

 

Chyba nikt nigdy tego nie robił ale może ktoś mądrzejszy wie jak to ma działać :)

 

Mam jeszcze jednego isense, który mogę użyczyć i podłączyć ale chyba to nic nie zmieni... tak czy siak spróbuje pojutrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej o podłączeniu do mojego zestawu c-mix i isense drugiego regulatora, wczoraj udało mi się podłączyć qsense do c-mix i wszystko uruchomić. (mam sprzęgło i zawór oraz dwie pompy na każdy z obiegów każda)

 

....

 

Mam jeszcze jednego isense, który mogę użyczyć i podłączyć ale chyba to nic nie zmieni... tak czy siak spróbuje pojutrze.

 

Już doszedłem jak to wszystko działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam piec de dietrich MCRII model z roku 2008 ale uruchominy miesiąc temu ( brak gazu podłączyli dopiero w sierpniu). Mam dwa problemy:

 

1. Zaraz po uruchomieniu pieca jak kocioł podgrzewał CWU automatycznie ciepło szło na CO, jedynym rozwiązaniem było zakręcanie grzejników ale w okresie zimowym nie chcę latać po domu i zakręcać lub odkręcać grzejniki. Raz w ramach eksperymentu zmniejszyłem temperaturę pomieszczenia i o dziwo jak ciepło poszło na CO to nie grzało CWU. Dodam że kocioł pracuje a właściwie pracował na automatyce i ustawiona jest temperatura pomieszczenia.

 

2. No właśnie automatyka CELICIA 20 zwariowała mam problem z automatyką pokazuje temperatrę na zewnątrz -120 (minus sto dwadzieścia) a temperatrę pomieszczenia 80,8 (osiemdziesiąt) resetowałem ją 3 razy i nic to nie daje, kocioł grzeje non stop, licznik gazu kręci się jak korba u kolarza w domu gorąco a temperatura wody w zasobniku jest jak w termach podhalańskich.

 

Proszę o pomoc jeśli padła automatyka to czy można ją naprawić jeśli nie to czy można kupić inną bo ta celica jest dość droga i czy sam jestem w stanie to podłączyć ( zielony jestem z techniki itp.)

 

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zaraz po uruchomieniu pieca jak kocioł podgrzewał CWU automatycznie ciepło szło na CO, jedynym rozwiązaniem było zakręcanie grzejników

 

Podaj jaki konkretnie masz model (sprawdź na nalepce na obudowie).

 

2. No właśnie automatyka CELICIA 20 zwariowała mam problem z automatyką pokazuje temperatrę na zewnątrz -120 (minus sto dwadzieścia) a temperatrę pomieszczenia 80,8 (osiemdziesiąt) resetowałem ją 3 razy i nic to nie daje, kocioł grzeje non stop, licznik gazu kręci się jak korba u kolarza w domu gorąco a temperatura wody w zasobniku jest jak w termach podhalańskich.

 

Czujniki podłączone poprawnie? Kto Ci to montował/podłączył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model MCRII 24T 0829105531330

 

Nie wiem czy podłączone poprawnie, piec uruchamiał autoryzowny instalator, który uprzedzał że po 5 latach gdy piec wisiał ale nie działał mogą być problemy a gwarancja już nie działa.

 

Ale podłączał to pięc lat temu, czy teraz? Jeśli wisiał tyle czasu nieużywany, to możliwe, że zawór trójdrogowy się przyblokował - zacząłbym od kilkukrotnego wykonania inicjacji, czyli: odłączasz od zasilania, podłączasz, czekasz aż skończy migać parametrami, wyłączasz i znowu włączasz itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...