Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mnie tak samo "denerwuje" to niepotrzebne grzanie wody kiedy jestesmy w pracy. Czy ten sterownik to jakas dodatkowa opcja (urzadzenie domontowywane gdzies) czy zupelnie inny sterownik jak esymatic lub diematic.

 

Mam standard i mysle nad zmiana. Mozesz podac nazwe?

Sprawdze czy pasuje do mojego Ecodensa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak samo "denerwuje" to niepotrzebne grzanie wody kiedy jestesmy w pracy. .

 

A sprawdziłeś czy i ile wogóle podgrzewa?

Nie ma was w pracy nie am poboru wody, spadek temperatury wody w zasobniku wymaga czasu - pytanie jakiego? Może lepiej byłoby go opatulic najwyżej dodatkową izolacją ?

 

 

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem w standardzie i nie nazywa sie "funkcja ECO"?

 

jest w stadnardzie , nazywa się ECO i przynajmniej u mnie nie działa.... kocioł MCR24 II T sterownik Celcia20 , cwu sterowane przez sterownik (parametr P4 ustawiony na 2 , instrukcja mowi że to ustawienie fabryczne , w rzeczywistości fabrycznie było inne , chyba ze tutaj coś pochrzanili przy tłumaczeniu, nie byłby to pierwszy kwiatek ...) , ustawiony program ciągle obniżonej temp. ,czyli ma nie grzać cwu , nawet kranik na sterowniku przekreślony się wyświetla! po zresetowaniu sterownika działa to około 3-4 dni poprawnie a potem grzeje sobie jak chce... tzn .zawsze... i chociaż nie mieszkam to wode w zasobniku zawsze mam ciepłą... porada którą uzyskałem od specjalisty na tym forum była prosta jak drut! wyłączyć grzanie ciepłej wody na piecu czyli P3 na 2 ( no tak, przecież po to wywaliłem 500 zł na dedykowany sterownik żeby ograniczyć jego działanie do funkcjonalności auratona za stówkę...) zdaje się że ten de dietrich to niezłe g... beznadziejna instrukcja, niekompetentni ludzie nawet w samej centrali ( człowiek z dzialu szkolen nie wie jak działa sterowanie pogodowe... i też zaleca wyłączenie sterowania cwu przez celcia20... tragedia......) na razie jestem wkurzony... ale widzę że CitroCerber zastosował jakieś ciekawe rozwiazanie i chociaż w innej wypowiedzi napisal że kocioł pracuje mu bez problemu pod kontrolą innego sterownika z open therm (PT 55), który przecież umożliwia zaprogamowanie czasu pracy kotła dla cwu, to pewnie mu ta funkcja też nie działa i wykombinował coś innego.. no cóż , na razie porażka ten kociołek... jak już zamieszkam to mi to pewnie będzie zwisać bo zużycie ciepłej wody jakieś będzie i dogrzewanie mnie nie będzie wkurzać... chociaż sama świadomość że to nie działa tak jak powinno mnie drażni... pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiony program ciągle obniżonej temp. ,czyli ma nie grzać cwu , nawet kranik na sterowniku przekreślony się wyświetla! po zresetowaniu sterownika działa to około 3-4 dni poprawnie a potem grzeje sobie jak chce... tzn .zawsze... i chociaż nie mieszkam to wode w zasobniku zawsze mam ciepłą...

 

U mnie działało bez problemu przez prawie dwa miechy - teraz mieszkam wiec nie stosuje obniżonej.

Może coś masz z Celcią ?

 

zdaje się że ten de dietrich to niezłe g... beznadziejna instrukcja, niekompetentni ludzie nawet w samej centrali ( człowiek z dzialu szkolen nie wie jak działa sterowanie pogodowe... i też zaleca wyłączenie sterowania cwu przez celcia20... tragedia......) .

 

Fakt stronkę www , instrukcje i porady z centrali najwyższych lotów nie są, ale sam piecyk jak na razie uważam za wybór dobry - 23XII podłączyłem pogodówkę - jak pobserwuje to podziele się spostrzeżeniami :-)

 

pozdawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCR to już II piec od DD który mam (jeden w starym a drugi w nowym domku) Przy MCR II mój stary instalator powiedział krótko. Lepiej nie miec Celcji niz ją mieć... Ja się pytam czemu?? a on że z tym są tylko kłopoty... Więc jej nie mam... Ostatnio DD dawał ją nawet w zestawie z piecem w promocji za grosze... może to i prawda... W starym domu mam Easymatica ale on nie pasuje do MCR II i tam wszystko smigało ok. Bo aktualnie mam go wypiętego... Bo tak mi lepiej... ... na duszy... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem w standardzie i nie nazywa sie "funkcja ECO"?

 

"W trybie ECO:

Jeżeli ustawiony jest tryb ONECO na ON, a do kotła podłączony

jest zewnętrzny podgrzewacz c.w.u., nie będzie on podgrzewany." -

 

 

i wieczorem musiałbym zejść do piwnicy i zrobić ECO "OFF"...

 

a tak robi to za mnie zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak samo "denerwuje" to niepotrzebne grzanie wody kiedy jestesmy w pracy. Czy ten sterownik to jakas dodatkowa opcja (urzadzenie domontowywane gdzies) czy zupelnie inny sterownik jak esymatic lub diematic.

 

Mam standard i mysle nad zmiana. Mozesz podac nazwe?

Sprawdze czy pasuje do mojego Ecodensa.

 

Sterownik jest niestandardowy, ale pasuje idealnie w miejscu przeznaczonym na niego. Kocioł musi mieć dostępne na złączach (płyty "abc") styki umożliwiające wyłączenie funkcji grzania CWU (mój ma dostępne również drugie umożliwiające deaktywację CO)

 

Musiałbyś popatrzeć w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widzę że CitroCerber zastosował jakieś ciekawe rozwiazanie i chociaż w innej wypowiedzi napisal że kocioł pracuje mu bez problemu pod kontrolą innego sterownika z open therm (PT 55), który przecież umożliwia zaprogamowanie czasu pracy kotła dla cwu, to pewnie mu ta funkcja też nie działa i wykombinował coś innego..

 

No niezupełnie tak :) PT55 umożliwia zejście z temperaturą w trybie AUTO do max 30 (w trybie MANUAL można jeszcze ustawić zero czyli wyłączyć) - więc jak spadnie na piecu poniżej 30 to i tak piec będzie pilnował a tego właśnie chcę uniknąć.

 

Brakuje mi w PT55 dedykowanego przycisku do deaktywacji CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc !!

 

Sprawa u mnie wyglada tak :

 

Mam kociol MCR II z zasobnikiem wody 150l. i mieszaczem, do tego sterownik VS5500 plus. Dwa obiegi - na dole podlogowka na gorze grzejniki.

Na razie jeszcze nie mieszkamy wiec postanowilem wylaczyc podgrzewanie wody uzytkowej... i tu zaczely sie schody.

 

Zaczalem od tego ze na kotle ustawilem parametr P3 na wartosc 2 czyli : Program Grzanie ZAŁ, Program Podgrz. CWU WYŁ. Ale woda dalej sie podgrzewala.

Stwierdzilem wiec ze ustawienia sterownika sa nadrzedne do ustawien kotla i musze tam cos zmienic. Najprostszym rozwiazaniem wydawalo mi sie maksymalne obnizenie temperatury CWU parametr 5:02 nastawilem na 10 stopni. Ale to tez nie pomoglo i woda dalej ma ok 30-35 stopni.

 

..... i tu najlepsze : zadzwonilem do serwisu Dedietricha (numer z ich strony internetowej) i przedstawilem swoj problem, na to Pan (niezbyt mily) powiedzial mi ze sterownik VS5500 nie reguluje temperatury CWU :o :o :o :o ! ja na to ze instrukcja obslugi mowi co innego (pkt 6.2) - a on ze instrukcja jest zla :o :o . Myslalem ze z krzesla spadne !!!

Czy to prawda ze nie moge wykorzystac tego sterownika do regulacji CWU ?

 

Co powinienem zrobic zeby wylaczyc podgrzewanie CWU?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc !!

..... i tu najlepsze : zadzwonilem do serwisu Dedietricha (numer z ich strony internetowej) i przedstawilem swoj problem, na to Pan (niezbyt mily) powiedzial mi ze sterownik VS5500 nie reguluje temperatury CWU :

 

nieprawda - reguluje :o

 

Co powinienem zrobić zeby wylaczyc podgrzewanie CWU?

CWU działa (niestety) równolegle z CO - tak więc - przy "księżycu" na programatorze tygodniowm nie grzeje CWU - przekreślony kranik.

Przy temp.dziennej i podwyższonej grzeje CWU przewyższając zadaną temp. o histerezę ustawioną na kotle. Np u mnie zadana 45 - grzeje do 50; włącza się przy 40; histereza 6

Pozdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU działa (niestety) równolegle z CO - tak więc - przy "księżycu" na programatorze tygodniowm nie grzeje CWU - przekreślony kranik.

Przy temp.dziennej i podwyższonej grzeje CWU przewyższając zadaną temp. o histerezę ustawioną na kotle. Np u mnie zadana 45 - grzeje do 50; włącza się przy 40; histereza 6

Pozdr

M

 

dzieki za odpowiedz !!

Czyli w moim przypadku zeby nie grzac CWU rozwiazaniem byloby ustawienie "ksiezyca" przez 24 godz x 7 dni w tygodniu? dobrze rozumiem ?

 

Jest jeszcze cos takiego jak program "Wakacje" gdzie tez nie powinna byc podgrzewana CWU. Czy ktos to probowal ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23XII podłączyłem pogodówkę - jak pobserwuje to podziele się spostrzeżeniami :-)

 

No to moge się podzielic danymi od czasu podłączenia pogodówki, czyli mam zestaw MCRII z zasobnikeim 100l + celcia + pogodówka zuzycie gazu 39,8m3 czyli ok 7,85m3 gazu na dobe.

Dla ok 170m2 po podłodze temp gdy jesteśmy obecni ustawiona na pokojowym na 21 stopni gdy nas nie ma /sen 20,4 stopnia - rzeczywista w tym momencie w salonie wieksza o ok 0,8 stopnia (pojowy ustawiony daleko od kaloryferów) , góra czyli ok 70m2 na razie grzania na termostatach do 17 stopni choć w okresie świątecznym jeden pokój z racji gości był otwarty na ful i osiągaliśmy przy takich nastawach 23 stopnie w górnym pokoju! Klatka schodowa cały czas dogrzewana - wraz korytarzem łączy sie z otwartym salonem gdzie mamy regulator pokojowy.

Z obserwacji kocioł po załączeniu czujnika pogodowego bardzo rzadko grzeje CO z mocą wiekszą niż 1 na sterowniku !

Dogrzewa wodę zasilania do 29-32 stopni!

Dziwna sprawa z odczytem temperatury zewnętrznej - celcia pokazuje zawsze o stopień mniej niż odczyt parametru z konsoli kotła!

Ostatnie temperatury w Wielkopolsce noc -10 dzień -5.

 

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wyjeżdżam

to o co pytasz to jest temat na dłuższą rozprawę,

jak wrócę około piątku to napiszę szerzej,

 

A mi za wczoraj od 7:00 do dzisiaj do 7:00 łyknął 15,5 m3 - cholera jak piec w hucie alumiium.

KAtastrofa !!

 

Czego oczekujesz? Zużzycie gazu zależy tylko i wyłąacznie od potrzeb ogrzewanego układu a każdy piec o mocy 6 kW pracujący non stop zużywa ok. 0,6-0,7 m3 gazu na godzinę w zalezności od jakości paliwa.

Pomnóż to sobie przez 24 i masz minimalne zużycie dobowe.

Jeśli okresowo piec modulował na wyższą moc to zużycie wzrosnie ot i cała tajemnica.

Jeśli chcesz mieć mniejsze zużycieto pozostaje tylko niedogrzewać albo tak grzać aby piec miał przerwy w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...