Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W takim razie mam jeszcze pytanie o sterowanie iSense i parametry krzywych grzewczych.

Mamy następujące możliwości:

Podst. zewn.: Temperatura zewnętrzna w punkcie podst. (np. 17 stopni)

Podst. t. zasil.: Temperatura zasilania w punkcie podst. (np, 20 stopni)

Klima zewn.: Temperatura zewnętrzna w punkcie klim. (np. -15 stopni)

Klima t. zasil.: Temperatura zasilania w punkcie klim. (np. 50 stopni)

Nachylenie: Stopień krzywizny krzywej ogrzewania, zależny od układu centralnego ogrzewania. Wybierz odpowiedni rodzaj ogrzewania: Ogrzewanie podłogowe, kaloryfery lub konwektory.

Krzywe wyglądają mniej więcej tak:

[ATTACH=CONFIG]287069[/ATTACH]

I teraz pytanie jak to odnieść do wykresu? Rozumiem, że temperatura wody to Klima t. zasil.: Temperatura zasilania w punkcie klim. (np. 50 stopni) ale reszta nie jest już taka oczywista szczególnie nie wiem co to Temperatura zewnętrzna w punkcie podst. (np. 17 stopni).

Będę wdzięczny za informację od osób, które ogarnęły to sterowanie, bo póki co mam problemy polegające na tym, że przy ustawieniach, które podałem w nawiasie oczekiwana i ustawiona na sterowaniu temperatura to 20,5 a piec dogrzewa do 21,5.

 

Kolego

Podst. t. zasil.: Temperatura zasilania w punkcie podst. (np, 20 stopni) zmień na 18

Klima t. zasil.: Temperatura zasilania w punkcie klim. (np. 50 stopni) zmień na 45

w ten sposób przesuniesz krzywą grzanie w dół co płynie na słabsze grzanie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam:

 

Mam pytanie jakie ustawić parametry kotła MCR 3 24T. Dom 130m użytkowej i wszędzie jest podłogówka. Do pieca posiadam regulator iSense.

Jestem nowym użytkownikiem tego pieca wiec proszę o podstawowe parametry ustawienia pieca.

 

Witam

wstaw takie ustawienia

Ogrzewanie podłogo

 

Wpływ temp. pom. 4

Podst. zewn. 16

Podst. t. zasil. 20

Klima zewn. -15

Klima t. zasil. 40

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bez czujnika pogodowego podanie ustawień jest bardzo trudno, przy ogrzewaniu podłogowym ze względu na dużą bezwładność. Masa podłogówki jest tak duża że po rozgrzaniu jeszcze długo oddaje ciepło co prowadzi do przegrzania pomieszczenia. dlatego potrzebne jest precyzyjne ustawienie temperatury zasilania w zleżności od tego co dzieje się za oknem. Oczywiście należy próbować tylko z jakim skutkiem trudno przewidzieć. W twoim przypadku ustawił bym od 20 do 50 stopni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakiś paproch.

 

Tam nie bardzo co ma się zatkać, ale warto sprawdzić.

 

Widzę tam taką zawleczkę, czy rozkminił już to ktoś może jak to rozebrać?

 

Spuszczasz ciśnienie z obwodu, wyciągasz zawleczkę i ostrożnie wysuwasz termomanometr.

 

 

do manometru idzie cienka rurka, trzeba zrzucić cisnienie i wyciągnąc ją na końcu i drucikiem przetkać

 

Jesteś pewien, że piszesz o MCR3? :)

 

remeha-thermo-manometer-s101763.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszę na tym forum bo jestem totalnym laikiem w tych sprawach. A mianowicie: Od czerwca mam piec MCR3 24 + 100l zasobnik. Mam sterownik AD-289 + czujnik zewnętrzny. Mam pytanie, jak mam ustawić krzywą grzania. Dom ma 114m kwadratowych jest 6 grzejników dwa salon, po jednym w pokojach w sumie 3, jeden w garażu malutki i dodatkowo 2 grzejniki łazienkowe. Dodatkowo jest ogrzewanie podłogowe w salonie, kuchni, łazienkach korytarzu i wiatrołapie. Zamontowaną mam belkę rozdzielczą Firmy gorgiel jest oddzielna pompa na podłogówkę + czujnik sterujący tą pompą. Proszę o podpowiedz jak mam ustawić krzywa grzania tak aby w domu było ciepło i tak aby było jak najmniejsze zużycie gazu. Prosze mi tylko opisać w normalnym słownictwie,a nie po koda typu P nie znam się na tym więc proszę o podpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz w instrukcji wykresu temperatury zasilania w funkcji temp. zewnetrznej? tam powinny być opisane krzywe, dla podłogowki są to jakieś niskie np.. 0,4. na wykresie zobaczysz ze np. przy -20 grzeje z temp 35 stopni a dalej doświadczalnie trzeba korygowac

 

Ja mam ustawione na grzejniki. Wczoraj włączyłem opcja czujnik wewnętrzny + czujnik zewnętrzny. Mam ustawiony program A temperatura od 6 do 21 jest na 21 stopni a od 21 do 6 18 stopni. Miałem na sterowniku temperature 22,5 stopnia a piec dalej chodził. Jeśli się ktoś zna na tym to proszę mi szczegółowo opisać co jaki i gdzie mam zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...