Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulacja pieca De Dietrich MCR 24


nonek

Recommended Posts

Wygląda na to że ta usterka to: Grupa Serwis* i Kod A

Konserwacja*: Migający pomarańczowy sygnał oznacza, że kocioł wymaga konserwacji.

Częstotliwość migania pomarańczowego światła oznacza kod serwisowy.

Zanotuj dany kod serwisowy (A, B lub C) i w ciągu kilku dni skontaktuj się z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panowie mam problem z ustawieniem temperatury w domu. Zacznę od początku posiadam piec MCR3 24T DE DITRICH do tego sterownik cMIX AD-290 +czujnik zewnętrzny bufor jak się nie mylę 300l w tym 220/80 do tego cosmofloor z termostatami w każdym pokoju, siłownikami i listwami sterującymi w skrzynkach. Ogrzewanie 100% podłogowe dom około 140m2. W całość jeszcze jest włączony kominek z płaszczem wodnym i z regulatorem ecokom260 po uruchomieniu kominka wyłącza mi piec ale to jest inna inszość i pytania może na później. Moje pytanie jakie powinny być ustawienia pieca ?? mój instalator poustawiał piec i nic mi nie powiedział co i jak. Jakie ustawienia w sterowniku ad290 jest bardzo dużo funkcji mam ustawione na automat ręczne co proponujecie. Pisze lakonicznie bo nie wiem od czego zacząć i jakie informacje potrzebujecie żeby mi podpowiedzieć jestem w tych sprawach laikiem. np. W garażu na termostacie mam ustawiona temperaturę 18 stopni a tam 24 stopnie nie wiem co jest grane nic za bardzo nie mogę ustawić termostatami w pokojach po 23,5 stopnia a na piecu ustawione żeby grzało do 22,5 może to za dużo i piec praktycznie cały czas chodzi może nie cały czas ale więcej razy się załącza jak przed zmianami przez mojego instalatora. Proszę o pomoc w ustawieniu pieca i sterownika ad-290
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Mam MCR-a II wraz ze sterownikiem iSense Radio i mam problem z ustawieniem temperatury zasilania. Temperaturę nastawiam na np. 60* a kocioł, choćby nie wiem jaka była zadana temperatura na sterowniku , nie podgrzewa zasilania powyżej 45*, nie ma regulacji pogodowej.Przy ogrzewaniu CWU temperatura swobodnie wzrasta do 55 i wyżej.

Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Zgory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko czysto teoretyczne. Podłogówka 100% do pieca MCR II podpięty jest czujnik temperatury zewnętrznej. Na piecu ustawiona jest krzywa grzewcza bo jest taka możliwość, bo mamy czujnik temperatury zewnętrznej podpięty do pieca. W związku z tym mam pytanie co da mi dodatkowy sterownik do pieca typu Celcia itp.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko czysto teoretyczne. Podłogówka 100% do pieca MCR II podpięty jest czujnik temperatury zewnętrznej. Na piecu ustawiona jest krzywa grzewcza bo jest taka możliwość, bo mamy czujnik temperatury zewnętrznej podpięty do pieca. W związku z tym mam pytanie co da mi dodatkowy sterownik do pieca typu Celcia itp.???

 

Kolego masz regulację kotła z pomieszczenia plus czujnik pokojowy czyli regulację pogodową z wpływem temperatury pomieszczenia. Dodatkowo zyskujesz program czasowy którego w MCR II brakuje, inaczej mówiąc możesz ustawiać inną temperaturę dla dnia i nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja krótkie pytanko - MCR II + isense + cmix - podłogówka i grzejniki (obecnie użytkowane tylko 2)

- ustawienia podłogówka P1 40, P27 20, P28 16 P29 15, wpływ 4, max kotła 40

- ustawienia grzejnika P1 40, P27 20, P28 20 P29 10, wpływ 5, max kotła 60

 

Jest -8 stopni a kocioł wrzucił mi na obieg nr 2 (grzejniki) 60 stopni - o co kaman - przecież wg krzywej powinno być mniej niż 40???

Po co mi te ustawienia max kotła??

I czy wreszcie ktoś mi wyjaśni o co chodzi z wpływem czujnika wew - od dwóch lat z tym eksperymentuję i z tego co zauważyłem to mi po prostu podnosi temp żądaną - gdy ustawiam wpływ np 5 to o około 2,5 stopnia itd - po cholerę - skoro powinna to być tylko korekta czułości a nie podkręcenie temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym się poradzić. Mam kociołek Mcr II i do tego sterownik PT55 na całości podłogówka, generalnie jetem w miarę zadowolony ale chciałbym lekko zmodernizować moje ogrzewanie. Otóż dom od strony południowej i wschodnio-południowej posiada same duże okna i w słoneczny zimowy nawet zimny dzień temperatura ladnie sie podnosi na parterze i kocioł nie włączy się cały dzień dopiero wieczorem po spadku temperatury.

Na piętrze w tym czasie następuje wychłodzenie i większy spadek temperatury.

Posiadam siłowniki duże które mógłbym założyć na głowny zawór od rozdzielacza dolnego i górnego. Zrobić sobie takie sterowanie strefowe - parter - piętro.

Jak to ogarnąć?

Czy mogę wrzucić jeszcze jeden PT55 na górę i sterować to równolegle??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Otóż dom od strony południowej i wschodnio-południowej posiada same duże okna i w słoneczny zimowy nawet zimny dzień temperatura ladnie sie podnosi na parterze i kocioł nie włączy się cały dzień dopiero wieczorem po spadku temperatury.

Na piętrze w tym czasie następuje wychłodzenie i większy spadek temperatury.

Posiadam siłowniki duże które mógłbym założyć na głowny zawór od rozdzielacza dolnego i górnego. Zrobić sobie takie sterowanie strefowe - parter - piętro.

Jak to ogarnąć?

 

Zamontować PT55 na pietrze tam gdzie najbardziej się wychładza, a na parterze siłowniki sterowane zwykłym termostatem sterującym.

 

Czy mogę wrzucić jeszcze jeden PT55 na górę i sterować to równolegle??

 

Nie, nie możesz - dwa sterowniki to tylko z cMix-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontować PT55 na pietrze tam gdzie najbardziej się wychładza, a na parterze siłowniki sterowane zwykłym termostatem sterującym.

 

 

 

Nie, nie możesz - dwa sterowniki to tylko z cMix-em.

 

Pomysł całkiem, całkiem, więc sterownik na piętrze - czemu nie, a na dole założę tylko jeden siłownik na głównym zaworze odcinający mi cały parter, bo nie potrzeba mi regulatora w każdym pomieszczeniu - szkoda kasy i nie ma sensu jak w miarę wszystko wyregulowane.

Dzięki, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy waszym zdaniem taki rozdzielacz jest dobrym rozwiązaniem do kotła kondensacyjnego

 

 

Z punktu widzenia kotła kondensacyjnego nie ma to znaczenia jaki masz rozdzielacz w podłogówce. Jedyna róznica to taka, że jeśli w instalacji jest zawór trójdrogowy lub zawór termostatyczny (na zasilaniu), to można z niego zrezygnować bo właściwą temperaturę zasilania ustawisz na kotle.

Edytowane przez CitroCerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Przeczytałem całe 78 stron i... zgłupiałem do reszty.

 

Ale może zacznę od początku: mam dom parterowy, dość dobrze ocieplony, ok. 90m2 podłogówki, podpiętej w dziesięciu pętlach, bez żadnych mieszaczy i zaworów. W kotłowni wisi sobie MCR/II, a na ścianie w salonie "byle jaki" termostat. Na zewnątrz mam wyprowadzoną pogodówkę.

Za około tydzień powinienem w końcu mieć doprowadzony do domu gaz i w końcu będę mógł odpocząć od ogrzewania kominkiem, i podgrzewania zasobnika prądem.

W założeniach ma to działać tak, że po "dopieszczeniu" krzywej grzewczej pogodówka będzie sobie sterowała zadaną temperaturą - bez kombinowania, czy to noc, czy dzień, czy weekend - wyłączające się jedynie wtedy, gdy dowalę celsjuszy kominkiem. Ale co z CWU? Teraz po przeczytaniu tego tematu mnie olśniło, że bez sterownika kocioł będzie dobijał CWU do zadanej temperatury non stop, bez opamiętania, niezależnie czy dzień to, czy noc...

 

Tu pytanie do obeznanych z tematem: jaki zakupić (prosty) sterownik, żeby móc ustawić ze trzy, cztery czasy nagrzewania CWU? Pozwoliłoby mi to zaoszczędzić na niepotrzebnie wypalonym gazie i ograniczyło niepotrzebne katowanie kociołka. Reszta "wodotrysków" jakie oferują wypasione sterowniki jest mi niepotrzebna. Oczywiście miło byłoby móc ustawiać sobie na sterowniku temperaturkę CO, krzywe, spoglądać w monitoring kociołka, itp., ale naprawdę potrzebne jest mi tylko sterownie czasem pracy CWU, bo resztę da się ustawiać z kotła (swoja drogą gdyby firma dołożyła na etapie produkcji te dwa euro i wyposażyła kocioł w porządny wyświetlacz, bez tych kretyńskich dwuznakowych kodów, to szlag by ich nie trafił, a i zbyt by się polepszył...).

 

Dodam, że wynalazki nie mające podtrzymania odpadają, bo u mnie stosunkowo często wyłączają prąd i wtedy za każdym razem musiałbym ustawiać godzinę.

 

Pomożecie? Ja już dostałem zawiechy przy roztrząsaniu tematu sterowników, a Wy przecież bez zastanowienia na pewno wiecie, czego mi trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu pytanie do obeznanych z tematem: jaki zakupić (prosty) sterownik, żeby móc ustawić ze trzy, cztery czasy nagrzewania CWU?

 

Dodam, że wynalazki nie mające podtrzymania odpadają, bo u mnie stosunkowo często wyłączają prąd i wtedy za każdym razem musiałbym ustawiać godzinę.

 

Mój sterownik CWU ma możliwość ustawienia około 20 cykli załącz wyłącz, ma podtrzymanie (wbudowany akumulatorek, wytrzymuje minimum kilka godzin, chociaż w warsztacie wisi rekordzista, który chodził bez zasilania ponad 2 lata). :)

 

Już kilka razy pisałem o nim w tym wątku.

 

Termostat sterujący CO pozostaje bez zmian.

 

Jak chcesz mieć wszystko luksusowo w jednym i z podglądem parametrów, to poczytaj o PT55 i PT59(X) - oba w moim podpisie. ;) Ewentualnie Celcia albo iSense.

 

Oczywiście miło byłoby móc ustawiać sobie na sterowniku temperaturkę CO, krzywe, spoglądać w monitoring kociołka, itp.,

 

Można to zrobić za pomocą kabla i programu serwisowego. :)

 

 

Pooglądać można np rozruch kotła (po włączeniu do zasilania):

ScreenShot001.jpg

Edytowane przez CitroCerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcesz mieć wszystko luksusowo w jednym i z podglądem parametrów, to poczytaj o PT55 i PT59(X) - oba w moim podpisie. ;)

 

Właśnie poczytałem o sterowniku PT55 w Twoim opisie tego sterownika i tam wyczytałem, że "- W przypadku wyłączenia prądu zegar cofa się o około 30minut "

 

I o to właśnie chodziło mi z podtrzymaniem, bo jeśli za każdym razem gdy mrugnie prąd będę musiał ustawiać zegar, to ocipieję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem na wszelki wypadek z PT55 nie będę eksperymentował.

 

Pozostaje wiec PT59 za 580 zł oraz iSense za 385 zł.

 

Hmm...

 

Czy powinienem się obawiać tego iSensa? A może czegoś istotnego mu brak? Np.nigdzie nie potrafię znaleźć histerezy dla CWU. Choć jeśli faktycznie ma możliwość ustawień 6-ciu punktów ustawień na dzień, to jaka by ona nie była, nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że muszkę kupić sterownik, pobawić się nim, a potem dopiero brać się do gadki ;)

Bo właśnie wydawało mi się, że jeśli wsadzę np. iSensa, to o przejmie CAŁĄ kontrole nad kotłem, a tu okazuje się, że on niby MASTER, a jednak z parametrów ustawionych na kotle korzysta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...