Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gustowny C84 pod Wrocławiem - Małgoś, Michał i Megi


Megana

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kalu jeszcze nie, bo ............... jeszcze dół domu właśnie dzisiaj tynkowano marmuritem, a na dodatek wczoraj byłam u koleżanki na działce i dostałam dużo roślinek skalniakowych do posadzenia i całe popołudnie sadziłam, sadziłam, sadziłam :) :)

Dostałam dużo różności, a za przód gdzie ma być hortensja mam nadzieję, że zabiorę się jutro. Chociaż Michał jutro jedzie w trasę pracową, no i nie dam rady wykopać dołów przez ten mój kręgosłup szyjny, zresztą zobaczymy, może uda mi się coś zrobić :)

Jutro zrobię zdjęcie mojego ulubionego skalniaka :)

Nie wiem tylko czy będzie widać roślinki, bo nie kosiliśmy trawy, gdyż Michał dzisiaj pryskał na dwuliścienne chwasty i teraz trzeba odczekać. Pewnie w przyszłym tygodniu dopiero trawę skosimy, ale przynajmniej na jakiś czas będzie spokój z chwastami.

Będę musiała jeszcze podsypać trochę ziemią i nasionkami trawy trawnik, ale i tak już jest super zielono :)

I do skopania cały tył działki - masakra, bo nie ma komu kopać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana, u mnie też po zimie straty w różach, zwłaszcza w pnących.

Wymarzły krzewuszki, bardzo mi żal, bo tak ładnie kwitły ubiegłego lata.

I jak zwykle mimo starannego okrycia wymarzły hortensje.

Odbijają od korzenia, ale nie mają szans na kwitnienie, bo zawiązuja kwiaty jesienią.

I patrzę, że rozplenica nie rusza. A taka już ładna była, no tylko głową walić w mur, ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wymarzły pampasy :( jeden bluszcz, kilka ligustrów (niektóre odbijają od korzeni, ale nie wszystkie), ognikom przemarzły pędy wystające ponad śnieg, a z 5-letniej róży pnącej został marny ogryzek (jeden długi pęd i to popękany od mrozu, teraz odbija od dołu). to była paskudna zima :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz napisalam i mi zżarło...

Wydaje mi się, że brakuje po lewej stronie jakiegos iglaka, by sie cos dzialo cały rok, chociaz ten klon tak fajnie wyglada w tym narozniku. Nie pasuja mi berberysy obok tawuł. Ja bym tawuly dała obok Coniki - tak na zmiane - kulka, stożek w jakims półłuku, chcociazby jako naroznik tylny prawej strony rabaty. Przed tym klonem plamowym mogłabys dać np 3szt thuji Danica. Acha, tawuły jak najbardziej się tnie na wiosne, by nadac im kształt kulisty, bo tak zrobi sie nieforemny kształt.

Nie pasuje mi yukka do tego - zobacz co pisała Elfir jak pytalam sie gdzie sadzić yukke -

juka to ogrody południa - lawenda, jałowce sabińskie, skalne, sosny, floks szydlasty, trawy. Juka lubi ciężkie gleby, ale suche

Jakie berberysy kupiłaś? Jasna zielen może podsadz tą Iwę. Ale poczekaj na odpowiedź Elfir, zrobi to profesjonalnie:-) bo ja to wiesz, zupełna amatorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...