Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gustowny C84 pod Wrocławiem - Małgoś, Michał i Megi


Megana

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej AGP,

to pewnie Twoje płytki też będą mi się podobać :)

Pytanie pierwsze - Czym wykańczasz cokoliki?

Cokoliki będą robione z płytek. Pan Stasiu pokazał mi obcięty 6 cm kawałek płytki i brzegi zeszlifował i były gładziutkie.

W związku z tym można zaoszczędzić tnąc płytki, które są tańsze. Na dodatek cokoliki muszą od góry zostać wykończone sylikonem ( chyb tak mówił), żeby nie wypłukiwało kleju, nie dostawała się tam woda, która w zimie zamarzając będzie płytki rozsadzać.

Również schodki ( stopnice)muszą mieć lekki spadek, żeby woda spływała i nie wlatywała z podstopnic bo będzie ten sam efekt jak z cokolikami.

 

Drugie pytanie - na podstopnicach także będą płytki czy np. tynk?

Absolutnie nie tynk, ani marmurit. Odbijać się będzie od butów i brudzić. Na dodatek nie wygląda to ładnie,

ani elegancko i będzie po tym spływać woda pod płytki położoe na stopnicach, co spowoduje pewnie kiedyś ich odklejenie się.

 

Powyższa wiedza od Pana Stasia płytkarza :)

 

Sąsiad też chciał tak zrobić, że podstopnice miały być marmuritem zrobione, odradziliśmy mu i położył płytki

- wygląda super i teraz sam stwierdził, że mieliśmy rację.

Jak już płytki zostaną położone, zrobimy zdjęcia i wkleimy, abyś mogła zobaczyć :)

Edytowane przez Megana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musiał wypoziomować powierzchnię, żeby zrobić spadek, zaprawą samopoziomującą.

Potem położył hydroizolację, następnie będzie klej, płytki, fuga i Pan Staszek powiedział,

żeby po wszystkim płytki zaimpregnować. Michał był w sklepie i jest impregnat do płytek z serii DELFIN

http://www.artbud.pl/ATLAS_DELFIN_impregnat_do_plytek_i_fug_opakowanie_025_kg_1_kg_lub_5_kg-71.html

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musiał wypoziomować powierzchnię, żeby zrobić spadek, zaprawą samopoziomującą.

Potem położył hydroizolację, następnie będzie klej, płytki, fuga i Pan Staszek powiedział,

żeby po wszystkim płytki zaimpregnować. Michał był w sklepie i jest impregnat do płytek z serii DELFIN

http://www.artbud.pl/ATLAS_DELFIN_impregnat_do_plytek_i_fug_opakowanie_025_kg_1_kg_lub_5_kg-71.html

:)

 

Dzięki. U nas dokładnie tak samo. Obawiałam się, że może sama hydroizolacja nie wystarczy i należałoby dodatkowo zabezpieczyć się przed mrozem i wilgocią.

Zaczynamy we wtorek ;-/0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie, będę podglądać :)

U nas właściwie już koniec :)

Pan Staszek nie mógł tylko zasylikonować łączenia podstopnic ze stopnicami,

ponieważ wszystko było jeszcze mokre.

Powiedział, że przyjedzie jutro. Chyba w poniedziałek zaczyna następną pracę

i chce u nas już skończyć ( nie mam nic przeciwko temu :) )

Jutro wkleję zdjęcia :)

Edytowane przez Megana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGP, kurcze wracam codziennie późno bo chodzę na rehabilitację.

Wracam, gdy jest już ciemno i nawet nie mam jak zrobić zdjęcia :(

Płytki odstają jakieś 2-3 mm. Ja w sobotę będę tynkiem zaklejać te szczeliny.

 

Arniko, czekam na zdjęcia Twojego otynkowanego domu z ciekawością :)

 

Dorbie kochana, dziękuję za pochwały co do ogrodu,

ale moje parę krzaczków ni jak mają się do Twojego pięknego ogrodu :) :) :)

Ciekawa jestem też twojego tynkowania, bo ja też się zastanawiałam nad opaskami ( bonie, czy jakoś tak),

ale bałam się, że tynkarze spieprzą to i będzie wyglądać beznadziejnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...