Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

Witam, tylko krótkie pytanko,

Jeżeli chodzi o wklejanie taśmy czy siatki na łaćżeniach płyt, pierw te łączenia trzeba zagruntować - i tu mam pytanie - czy gruntujemy i odrazu klej siatka/papier czy czekam aż grunt wyschnie?? i dopiero dalsze prace?

dzieki za odpowiedz

 

Ja krawędzie cięte czyli te które mają gips bez papieru czyli równiez narożniki gruntuję. Uważam ze grunt ma tą przewagę nad wodą że działa długo a woda tylko do wyschnięcia co przy gipsie następuje szybko. Wczoraj z rana zagruntowałem całe poddasze dziś dokończę spoinowanie. Zwilżać wodą trzeba na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powiedzcie mi jak naprawić peknięcie w obudowie kominka by już się więcej nie pojawiało. Pęknięcie czyli rysa pojawiła się w miejscu gdzie płyta KG oczywiście ta do kominka łączy się z innym materiałem - cegłą. Niby wszystko było przed zaszpachlowaniem odpowiednio zrobione, taśmy itd. a jednak po urzytkowaniu kominka, z racji temperatury pojawiła się ryska. Czy ponownie taśmę papierową nałożyć i na to gips? Czy coś innego? Może ktoś pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak naprawić peknięcie w obudowie kominka by już się więcej nie pojawiało. Pęknięcie czyli rysa pojawiła się w miejscu gdzie płyta KG oczywiście ta do kominka łączy się z innym materiałem - cegłą. Niby wszystko było przed zaszpachlowaniem odpowiednio zrobione, taśmy itd. a jednak po urzytkowaniu kominka, z racji temperatury pojawiła się ryska. Czy ponownie taśmę papierową nałożyć i na to gips? Czy coś innego? Może ktoś pomoże.

Nie wiem jak jest teraz... ale powinno być tak:

krawędź ściany i krawędź płyty powinny być ukosowane w V. Jesli na ścianie jest narożnik to należy go wyciąć. Krawędzie dobrze jest zagruntować i to nie unigruntem tylko betonkontaktem. Wycięcie wypełnić Vario i na to dosyć szeroko siatkę reparacyjną - min. 10cm szerokości. Na całość nakleić (wtopić) szeroką taśmę "amerykańską". Można też wkleić na płasko narożnik Ultraflex (Midflex się tu nie nadaje). Niestety taka naprawa spowoduje że w tym miejscu będzie "buła" czyli zgrubienie na około 3mm. Należy to "rozciągnąć" na większej powierzchni - może nawet do narożników. W ten sposób naprawiłem takie połączenie i do tej pory chyba wszystko ok. bo nie było reklamacji - już przeszło dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest cały problem ze rom całe życie robi po swojemu i żadne inne argumenty do niego nie docierają:)

 

Roman cale życie robi po swojemu , robi to dobrze i pomaga innym opisując swoją robotę. Natomiast inni "fachowcy" czekają tylko na Jego post aby go skrytykować, ale już do pomocy, popartej fotkami i ludzkim językiem to już ochoty "ni ma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman cale życie robi po swojemu , robi to dobrze i pomaga innym opisując swoją robotę. Natomiast inni "fachowcy" czekają tylko na Jego post aby go skrytykować, ale już do pomocy, popartej fotkami i ludzkim językiem to już ochoty "ni ma"

Nie raz pisałem że odwala kawał dobrej roboty ale inni tez i zamiast szukac wspólnych mianowników zachowuje sie jak łukaszenka. I co mam zrobic kawałek jak rom dupą sie oprzeć o to i sfilmowac ? wtedy pęknie ?

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później odniose się do tego co napisał Rom w całości ale na jedną rzecz odpowiem już teraz. Rom, ja też jestem detalistą. Nie robię deweloperek. Co poradzę,że trafiaja mi się ludzie którzy budują o powierzchni sćian 1000+?

Natomiast na podastwie naszych ostatnich dyskusji uderzył mnie pewien fakt. Forum Muratora jak i inwestorzy czyli ludzie budujący z forum muratora popierają przestępstwo i przechodza to tego zupełnie na porządku dziennym? Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZygmuntRolicz jesteś złym człowiekiem... nie możesz przejść obojętnie obok drugiego by go nie opluć, kopnąć. Lubisz gnoić ludzi - tak całkiem bezinteresownie. Sprawia Ci to pewnie wiele przyjemności.Tyle jadu w Twych postach. Nie zdziwiłbym się gdybyś miał założoną niebieską kartę bo z Twych postów wydziera sama agresja którą pewnie i w realu nie tłumisz... no chyba że świadkami tej tragedii są cztery ściany... przypominasz mi filmowego Sekala... Sekal robił tylko to co dobre dla Sekala... ale mam nadzieję że w życiu spotkasz swojego Barana... może zadziała powiedzenie "kto sieje wiatr - zbiera burzę"... liczę na to że życie Ci jeszcze dokopie i to tak że padniesz na kolana... może i z prochu powstałeś ale w gnój się obrócisz. I to tyle. Więcej na Twoje chamskie zaczepki nie będę odpowiadał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ludzi którzy nie mają wiedzy może i tak, jednak dla tych którzy ją posiadają niestety ale wygląda to nie co inaczej.

 

Gdybyś nie wiedział,to nie jest forum porad dla fachowców,tylko dla amatorów,którzy chcą coś zrobić "własnymi rencami" i nie płacić grubej kasy takim fachowcom jak Ty.Ja korzystałem z porad Roma przy budowie poddasza jak i przy szpachlowaniu,i jak dotąd nie żałuje.Potrafi udzielić cennych porad amatorowi,a Ty i Twoi "koledzy"potraficie tylko wyśmiać.Na tym polega wasza fachowość i cenna pomoc na forum? Z poważaniem-zwykły amator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zagruntowaniu ścian i sufitu zrobiłem narożniki akrylem firmy "Den braven - akryl do płyt GK" .

Po pomalowaniu białą farbą kabe perfecta, farba na akrylu popękała tworząc pajączki. Malowałem po kilku dniach od położenia akrylu.

Mam kolejne pomieszczenie do akrylowania i nie wiem czy zmienić producenta akrylu czy producenta farby aby tego uniknąć.

Edytowane przez muchrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajączki pojawiają się bo akryl wysychając niestety trochę kurczy się. Dlatego ja zalecam akrylowanie powtórzyć. Jesli nie chcecie mieć pajączków to trzeba trochę odczekać by akryl wysechł. Jeśli pojawiły się pajączki to można delikatnie narożnik "odświeżyć" farbą.

 

edit: powtórzyć akrylowanie ale nie ze względu na pajączki tylko bo w narożniku wysychając "wciągnie" go... stylistyka padła... sorki

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rom-Kon mam małe pytanie do Ciebie. Ponieważ też czeka mnie robota na poddaszu.

Od kilku osób dostałem cynk że oryginalne krawędzie płyt GK jest też najlepiej ukosować nożykiem by wydobyć gips na wierzch.

Ma to niby służyć lepszemu połączeniu ze szpachlą Vario Rigips. Oczywiście po ukosowaniu poszedł by na to Ceresit CT17.

Proszę o Twoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rom-Kon mam małe pytanie do Ciebie. Ponieważ też czeka mnie robota na poddaszu.

Od kilku osób dostałem cynk że oryginalne krawędzie płyt GK jest też najlepiej ukosować nożykiem by wydobyć gips na wierzch.

Ma to niby służyć lepszemu połączeniu ze szpachlą Vario Rigips. Oczywiście po ukosowaniu poszedł by na to Ceresit CT17.

Proszę o Twoją opinię.

...zabieg zbędny a nawet szkodliwy. Ukosowanie jest stosowane na krawędziach ciętych a także jeśli występuje połączenie krawędź oryginalna i krawędź cięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...