Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panowie czy w przypadku robienia całego pomieszczenia na stelażu, znaczy na ścianach okładzina ścienna na suficie sufit podwieszany; należy przed konstrukcją sufitu zaszpachlować połączenia na ścianach czy później, jak zostanie zrobiony stelaż na sufit. Sprawa wygląda tak, że na dniach będę przykręcał płyty do gotowej konstrukcji na ściany i właśnie nie wiem czy szpachlować ściany od razu, boję się że jak zacznę przykręcać profile UD (te od sufitu podwieszanego) do ścian świeżo wyszpachlowanych mogą powstać jakieś naprężenia i pojawią się rysy na łączeniach płyt na ścianach. W jakiej kolejności zrobić to prawidłowo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w przypadku robienia całego pomieszczenia na stelażu, znaczy na ścianach okładzina ścienna na suficie sufit podwieszany; należy przed konstrukcją sufitu zaszpachlować połączenia na ścianach czy później, jak zostanie zrobiony stelaż na sufit. Sprawa wygląda tak, że na dniach będę przykręcał płyty do gotowej konstrukcji na ściany i właśnie nie wiem czy szpachlować ściany od razu, boję się że jak zacznę przykręcać profile UD (te od sufitu podwieszanego) do ścian świeżo wyszpachlowanych mogą powstać jakieś naprężenia i pojawią się rysy na łączeniach płyt na ścianach. W jakiej kolejności zrobić to prawidłowo??

zazwyczaj szpchluje sie na koncu wszystko . Jak poszpachlujesz etapami nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Panowie może głupie pytanie - ale jakich narzędzi używacie do szpachlowania? Trochę zaoszczędziłem to mogę pozwolić sobie na zakup nowych szpachelek, stare już swoje przeszły i do gipsów spoinowania g-k się nie nadają. Jakie polecacie kupić - znaczy o jakiej szerokości i rodzaj. Używacie szpachelek typu "kosa -pióro"? - jak szeroka będzie odpowiednia do spoinowania g-k? Edytowane przez boszax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Panowie robię sufit podwieszany jednopoziomowy krzyżowy. Mam pytanie czy te łączniki poprzeczne jednostronne należy skręcić z profilem? Mają one otwór aż pasuje mi tam dać pchełkę..

Pchełka chroni przed wypieciem sie łacznika z CD w góre . Problem moze pojawic podczas krecenia dlatego lepiej zacisnąc nawet kombinerkami łacznik na CD i masz dalej mozliwosc jego ewentualnego przesuniecia wzdłuz cd. Ja doginam wąsy i nie krece. Sprawdz przed paroizolacja czy zaczepy trzymaja

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - właśnie myślałem nad tym co będzie jak w momencie przykręcenia dajmy na to połowy płyty - jakiś profil się uniesie i kaplica ... Doginanie wąsów to dobry patent - nie ma mowy o wypięciu.

Według różnych schematów pierwszy profil od ściany powinien być jak najbliżej profila UD na ścianie - ja dałem 15 cm żeby móc wstawić jeszcze przeczki do profila UD takie krótkie. Tylko pojawił się problem z wieszakami - zastosowałem ES-y i przy takiej odległości od ściany nie mam możliwości przykręcenia obu wąsów wieszaka po prostu nie ma jak wsadzić wkrętarki za mała odległość od ściany , czy na jednym wąsie zda to egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - właśnie myślałem nad tym co będzie jak w momencie przykręcenia dajmy na to połowy płyty - jakiś profil się uniesie i kaplica ... Doginanie wąsów to dobry patent - nie ma mowy o wypięciu.

Według różnych schematów pierwszy profil od ściany powinien być jak najbliżej profila UD na ścianie - ja dałem 15 cm żeby móc wstawić jeszcze przeczki do profila UD takie krótkie. Tylko pojawił się problem z wieszakami - zastosowałem ES-y i przy takiej odległości od ściany nie mam możliwości przykręcenia obu wąsów wieszaka po prostu nie ma jak wsadzić wkrętarki za mała odległość od ściany , czy na jednym wąsie zda to egzamin?

mogłes wsunąc tego pierwszego CD od sciany w UD i wtedy skrecic tylko jedna strone CD z esem. Pozostaje skrecenie z czoła do esa , lub złapanie płyty do UD lub dasz łaczniki krzyzowe i krótkie CD kawałki oprzesz na górze UD i pierwszym CD. Taki mały dwupoziomowy ruszt;)

Smieszne jest to ze zawsze mozna przykrecic jedna strone sufitu do UD:)

Jak nie dasz sobie rady kup grzyby na ta strone skrec wolny wąs esa o 90 stopni wstaw tam grzba wCD i złap pchełka grzyba z esem.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Według różnych schematów pierwszy profil od ściany powinien być jak najbliżej profila UD na ścianie - ja dałem 15 cm żeby móc wstawić jeszcze przeczki do profila UD takie krótkie. Tylko pojawił się problem z wieszakami - zastosowałem ES-y i przy takiej odległości od ściany nie mam możliwości przykręcenia obu wąsów wieszaka po prostu nie ma jak wsadzić wkrętarki za mała odległość od ściany , czy na jednym wąsie zda to egzamin?

...a nie możesz po prostu chociaż dla tego jednego (najbliższego) profila zastosować wieszaki obrotowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff całe szczęście że przymocowałem pierwszy i ostatni profil tymczasowo tylko na dwóch wieszakach i po jednej pchełce. Profi45 po przeczytaniu tego że można profil wsunąć w UD biegem poleciałem i to zrobiłem teraz tylko przesunąć trochę esy - złapać jednym wąsem i gitara - profil usztywniony i stabilny dzięki wielkie. I jaka oszczędność nie mszę dorzynać 15 cm przeczek a co za tym idzie i łączników mniej trzeba :) Ech nie ma to jak doświadczenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym uzyskać kilka informacji, a nie mam czasu wertowac całego tematu poza tym nie na wszystkei znalazłbym odpowiedź tak wiec będe bardzo wdzieczny za odpowiedzi.

 

a) w jakiej kolejności spoinować ? Sufit>szczeliny sufit-ściana>ściana ?

 

b) jak spoinować szczelinę sufit- ściana ? Zapakowac tam akryl na to taśma i gips ? Czytałem o tym ale kompletnie tego nie rozumiem, jeżeli ktoś miałby jakiś filmik instruktażowy albo obrazy bardzoby mi to ułatwiło zadanie.

 

c)jak spoinować szczeliny poprzeczne (te bez wglębienia) w łączeniu płyt g-k na suficie. Wystarczy zapakowac sam akryl i zeszlifować czy na to dać jeszcze taśmę i gips ? Chodzi o to by nie powstały tzw. Buły. I jakie macie zdanie na temat wycinania rowków „V” na takich zakończeniach dla lepszej przyczepności ?

 

d) Czy gotowa zaprawa tynkarska -ŚMIG nadaje się do wykończeniówki płyt g-k ?

 

to na razie tyle, pewnie w trakcie jeszcze dojda jakieś pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do fachowców

Muszę poszerzyć jedną ze ścianek z KG o 20 mm. Scianka jest mocowana pod schodami i zrobiona na stelarzu.

Potrzebuje do tego przymocować regips tak żeby przykryć i tą ściankę i schody.

Czy można do tego dokleić regips? Czy to złe rozwiązanie? Chodzi mi o klejenie regipsa do regipsa gdzie pierwszy już jest na stelarzu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam

Pytanie do fachowców

Muszę poszerzyć jedną ze ścianek z KG o 20 mm. Scianka jest mocowana pod schodami i zrobiona na stelarzu.

Potrzebuje do tego przymocować regips tak żeby przykryć i tą ściankę i schody.

Czy można do tego dokleić regips? Czy to złe rozwiązanie? Chodzi mi o klejenie regipsa do regipsa gdzie pierwszy już jest na stelarzu.

Pozdrawiam

Można kleić smiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...