Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

ja bym wybral den braven w lub den braven do plyt na jedno wychodzi , tylko potrzymaj go wczesniej w wiaderku z zimna woda lub zimnym pomieszczeniu bedzie sie latwiej nakladac ... tak sie mi powiedzialo tez czekam na rom -kom :):):) , ps ...nie nacinaj koncowki , nakladajac akryl palec wskazujacy trzymaj tuz zaraz za koncowka , mokra szmatka pod reka do obcierania naddatku ,zuzyjesz jakies 1/4 tuby , pozdrawiam nie wspomne juz o wiaderku z woda z mydlem bo edzio mi wygarnie ze mędrkuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ok, dzięki, zobaczymy jeszcze co Indianin poleci. Czy tym akrylem też można uzupełnić 0,5-1 cm szparę dylatacyjną między ścianką działową a sufitem - mieszkanie nowe w bloku 8 piętrowym (obiecałem koledze się spytać). Deweloper pozostawi tą szczelinę bo ponoć sufit może pracować. Stąd pomysł wypełnienia tego akrylem. Tylko tu nie wiem, czy ten do GK będzie ok czy szukać czegoś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybral den braven w lub den braven do plyt na jedno wychodzi , tylko potrzymaj go wczesniej w wiaderku z zimna woda lub zimnym pomieszczeniu bedzie sie latwiej nakladac ... tak sie mi powiedzialo tez czekam na rom -kom :):):) , ps ...nie nacinaj koncowki , nakladajac akryl palec wskazujacy trzymaj tuz zaraz za koncowka , mokra szmatka pod reka do obcierania naddatku ,zuzyjesz jakies 1/4 tuby , pozdrawiam nie wspomne juz o wiaderku z woda z mydlem bo edzio mi wygarnie ze mędrkuje

nie, skąd ;) część Twoich wypracowań jest dość konkretna, co się chwali (bo np. mamy tu kolegę FB, który często innych razi trudno zrozumiałymi albo zagadkowymi postami ;) choć ja nie narzekam bo mi nawet i na PW-ie konkretnie pomógł ;) ), na ile poprawna i fachowa oceni życie albo inni fachowcy w ej dziedzinie :)

jeśli jeszcze zrezygnujesz z sarkazmu, dziwnych pretensji i insynuacji w postach, no i skrócisz je bo te przydługawe wywody nieciekawie sie czyta, oraz osiągniesz taka liczbę przydatnych porad (z fotkami :) jak Wódz czy FB to będzie super, pożywiom - uwidzim, jak mawiają przyjaciele z dalekiej Rusi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak duże otwory dylatacyjne maskuje sie listwami do tego przeznaczonymi , jezeli chodzi o moje dosiadczenie zwiazane z akrylami to nie chce cie zniechecac ale poza walorami estetycznymi ktore za pomoca nich mozesz uzyskac- jezeli potrafisz polozyc maly rownomierny waleczek to raczej nic poza tym nima...zrob sobie probe i po tyg dotknij akryl w narozniku ,,, zauwazysz ze jest do dosyc twarda spoina porownojac ja np do silikonu , wiec pomijajac ksiazkowe pierdoly i podchodzac do tego empirycznie chyba nie trzeba dlugo myslec jak wielka jest rozciagliwosc tej spoiny...dodaj do tego jeszcze chocby dwie super cienkie powloki farby ktorymi zamalujesz ww akryl po wyschnieciu stworza powloczke tak sztywna ze w co drugim domu na rogach wystepuje efekt pajaczka .a czasami dodatkowo tzw pekniecie kontrolowane....ten termin to juz wogole dla mnie to pic na wode....dlatego przymykam oko na ksiazkowe gledologie i na zasadzie prob i bledow staram sie robic tak zeby moi klienci nie musieli ogladac w rogach pekniec kontrolowanych..... itd i to wlasnie o takich rzeczach chcialem pogwarzyc ... co do mojego kolegi ,coz moze masz racje taki juz jestem sam nie wiele roznisz sie ode mnie bo zareagowales posmiewnym komentarzem ,,wiec jezeli jestes taki idealny to moze zacznij od zmiany siebie...nie musisz czytac tego co pisze jezeli cie to nie interesuje ,nie przejmuj sie jak bede widzial ze jestem tu nie mile widziany to znikne... w kazdym badz razie jezeli kogos obrazilem to wielkie sorki nie to mialem na celu , chcialem wzbudzic sportowa zlosc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli otwor ma pol centymetra czy centymetr to polozenie jakiej kolwiek spoiny mija sie z celem ..poprawnie wygladajaca spoina dylatacyjna jest z obu stron zakonczona naroznikiem jedna strona i druga pomiedzy te spoiny wklada sie listwe maskujaca na wcisk ktora w razie ruchu pracuje ...zamaskowac mozna to na wiele sposobow np sztukateria jakas zabudowa pod sufitem trezeba pamietac tylko o tym zeby maskownice zamontowac z jednej strony zeby jej poprostu nie rozerwalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobic jakas zabudowe pod sufitem na halogenki na drutach puscic rusz kawalek prostej plyty do tego boki ale nie laczyc z sufitym tylko zrobic atrape scianki bocznej zeby zamaskowalo wieszki po bokach jakis waz swietlny ,,, musial bym to zobaczyc bo sposobow jest mnostwo moze nie do konca zgodnych z PN aleskutecznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku - ścianka działowa, o której pisałem jest wykonana z cegły, ale to chyba wiele do rzeczy nie ma. Nie chcę maskować tej szczeliny jakimiś listwami. Idealnym rozwiązaniem byłoby właśnie zaszpachlowanie tego jakąś elastyczną szpachlą, która z czasem nie traci swych właściwości. I tu pytanie czym? Co do pękania farby to, poprawcie jeśli się mylę, ale problem eliminuje, w jakimś stopniu, zastosowanie elastycznej farby, np lateksowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz wykonczyc spoine akrylem ale gwarantuje ze peknie akryl ...ja przykercam plyte na sztywno po obwodzie do startowki jezeli sciana jest gipsowana to siatka na 90stopni jezeli nie to siatka na plaska plus cieniutki waleczek z akrylu i jakos mi nic nie peka bez wszystkich slizgow i tasm :) fachowcy pewnie powiedza ze nie wiem co mowie a ja robie tak od kilku lat i jakos tak wychodzi ze to najskuteczniejsza metoda po ktorej nie musze jezdzic na poprawki zwiazane z poprawkami ,,, siatke zatapiam zawsze na nida (szpachlowy) , przy skosach na poddaszu pierwsze robie sufit nastepnie do niego przykrecam profil v ktory zachodzi ok 3 cm na plaszczyzne sufitu i na sztywno skrecam sciane z sufitem . na plaszczyzne skosu zakladam siatke ktorej krawedz dochodzi do sufitu i ta spoina rowniez nigdy mi nie peka ...jezeli juz pojawiaja sie jakies pekniecia to przy zle zwiazanym dachu itp bledach pekaja cale sciany , lub przy nie usztywnionych jedrkach peka sufit i na to nic nie pomoze mozesz sobie stosowac slizgi i co tam jeszcze chcesz ....co nie znaczy ze wykluczam wszelkie dylatacje ,,, zrezygnowalem tylko i wylacznie z tej na baie moich doswiadczen i starszych kolegow ktorzy maja firmy po 15 lat .trzy najwazniejsze rzeczy wg mnie ktore maja najwiekszy wplyw na koncowa wizualnosć... 1. stabilna konstrukcja ktora pozwoli uniknac pekniec , szpachlowanie i pomijane przez wszystkich szlifowanie -zepsujesz a na twoim suficie beda fale dunaju... i malowanie ktorym mozesz zepsuc wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie mam już czasu na dogłębne odpowiedzi Bezściemnego ale w paru przypadkach się z nim zgadzam... nie we wszystkim... w budowlance nie ma jednego ustawowego sposobu wykończenia... są różne technologie i praktycznie równolegle egzystujace obok siebie jak np. krecenie wszystkiego na sztywno i druga ze zastosowaniem połączeń ślizgowych i kontrolowanych pęknięć...

 

inna taka sprawa jest z paroizolacją... jedni zalecają by dawać inni (Rockwool) że tylko w łazienkach... i tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

WITAM

Pewnie moje pytanie wyda się nie którym z Was durne ale zapytam...

Zakupiłem na aledrogo taśmy starflexa:

tufa, oryginal i midleflex i tu moje pytnie: w którą stronę mają iść napisy na taśmach:do płyt czy na zewnątrz.

Zrobiłem tak jak pisało na taśmie że w taśmie oryginal to narożnik wewnętrzny i napis na zewnątrz a narożnik zewnętrzny to napis do płyt. Bo coś mi się zdaje że na stronie importera jest inaczej....a jak z tufem i midflexem

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to je daja żeby laik ktory nie widzi ze po zagieciu w jedna strone rog jest okragły a w druga ma wglebienie nie popelnil bledu!!!!napisami do środka w rogach wewnętrzych , napisami do zewnatrz w rogach zewnetrznych . niedowiarkow odsyłam do http://www.solidbud.pl/pliki/solidbud-katalog-www.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym właśnie katalogu zdjęcia mówią jednoznacznie jak się taśmy stosuje, na zdjęciach "czysta" strona bez napisów zawsze na płytę, napisy na zewnątrz a w opisie mamy określenie:

"napisami do środka w rogach

wewnętrznych, oraz napisami na zewnątrz na rogach

zewnętrznych"

i teraz pytanie co autor (tłumaczenia) miał na myśli; niektórzy interpretują to tak, ze napisami do środka oznacza ze w narożnikach wewnętrznych napisy składamy do siebie inni napisy do wewnątrz czyli do płyty, jednakże patrząc na fotki poprawnym jest montaż gdzie napisy są zawsze "na wierzchu" a czysta strona "na płycie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym właśnie katalogu zdjęcia mówią jednoznacznie jak się taśmy stosuje, na zdjęciach "czysta" strona bez napisów zawsze na płytę, napisy na zewnątrz a w opisie mamy określenie:

i teraz pytanie co autor (tłumaczenia) miał na myśli; niektórzy interpretują to tak, ze napisami do środka oznacza ze w narożnikach wewnętrznych napisy składamy do siebie inni napisy do wewnątrz czyli do płyty, jednakże patrząc na fotki poprawnym jest montaż gdzie napisy są zawsze "na wierzchu" a czysta strona "na płycie"

Autor katalogu trochę się zagmatwał i wyszlo mu masło maślane:) Napisy mają być zawsze widoczne i siłą rzeczy przy narożnikach wewnętrznych idą do środka narożnika a przy zewnętrznych na zewnątrz, inaczej sie nie da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...