Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

w miejscu połączenia sufit-ściana (obie powierzchnie z GK oczywiście) to ja zastosowałem MidFlexa, i sobie chwalę to rozwiązanie, TT poszła na płaskie polaczenia płyt, oryginalne i cięte/fazowane

może jak się jest profesjonalistą na maxa to siatką można sobie radzić, ja jako amator wolę wydać te 100zł na lepszy materiał (zawsze większy margines dla amatora ;) ) niz potem psioczyć, spękania oglądać czy wywalać znacznie większą kasę na remont, na kilku rzeczach na budowie "przyoszczędziłem" i niestety ale zawsze to się zemściło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zastosowac Tuff Tape w miejscu polaczenia sufit-sciana, czy lepiej dac 2x siatke (wiem ze bardziej ekonomicznie) ??

jak już wspominałem to najlepszym rozwiazaniem jest własnie taśma hamerykańska ale najdroższym później taśma papierowa a na końcu siatki i flizelina... wszystko zależne od zasobności portfela Inwestora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejscu połączenia sufit-ściana (obie powierzchnie z GK oczywiście) to ja zastosowałem MidFlexa, i sobie chwalę to rozwiązanie, TT poszła na płaskie polaczenia płyt, oryginalne i cięte/fazowane

może jak się jest profesjonalistą na maxa to siatką można sobie radzić, ja jako amator wolę wydać te 100zł na lepszy materiał (zawsze większy margines dla amatora ;) ) niz potem psioczyć, spękania oglądać czy wywalać znacznie większą kasę na remont, na kilku rzeczach na budowie "przyoszczędziłem" i niestety ale zawsze to się zemściło :(

...sufit-ściana na ślizgu czyli taśma na płasko do narożnika... czyli TT na płasko lub np. papier... a midflex jako taśma kątowa na naroznik wewnętrzny skos-sufit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki, przyjdzie mi dokupic w takim razie jeszcze dwie tasmy TT aby "objechac" polaczenie sufitu ze sciana, przy okazji jak konkretnie to robicie, chodzi mi o moment gdy tasma jest wklejona, polaczenie zaspoinowane przy pomocy siatki i TT i nalozona jest gladz na plyty KG. Czy nastepnym krokiem jest wyciecie tasmy w plaszyznie plyty (z jaka dokladnoscia to trzeba zrobic?) i zagipsowanie scian? Ja chce na sciany nalozyc jako pierwsza warstwe szry gips szpachlowy z Doliny Nidy a potem ok 2 warstw gladzi gipsowej. Czy powyzsze gipsy nakladamy juz bez zadnej dylataacji w stosunku do krawedzi plyty (tasmy TT)? Edytowane przez Namtar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cekol a unifloot chyba jednak sa inne

zabrakło uniflota i kupiłem cekola

ten pierwszy jest tak cholernie twardy jak zaschnie że nawet go uszczknać

faktycznie jak na łączenia napchać takiego to sam bez taśmy trzyma pewnie pieknie

cekol już tak twardy nie jest - choć i tak niezły

 

aha to wrażenia laika czyli mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

To mój pierwszy post w tym wątku więc proszę o wyrozumiałość.

 

Na wstępie napiszę, że prześledziłem cały wątek a i tak mam kilka pytań.

 

Na wstępie opiszę moją sytuację. Jestem na etapie wykańczania skosów na piętrze. Wykonujemy je we własnym zakresie wiadomo z jakich względów, mamy już wykonane stelaże i teraz będziemy się brali za płyty. Ściany mam wytynkowane tynkiem gipsowym "na gotowo", sufit jest żelbetowy do skosów również wytynkowany tynkiem gipsowym "na gotowo", ściany działowe również wytynkowane tynkiem gipsowym. Pozostały tylko skosy z płyty GK i tu mam kilka pytań.

 

Konstrukcja jest u mnie wykonana na sztywno, tzn profile CD60 mam na grzybkach do krokwi, ale tez przykręcaliśmy je do profili startowych UD na ścianach bocznych. Jaka waszym zdaniem będzie w tym momencie najlepsza technika łączenia:

- płyta - płyta

- płyta - ścianka kolankowa wytynkowana tynkiem gipsowym "na gotowo",

- płyta - sufit wytynkowany tynkiem gipsowym "na gotowo",

- płyta - ściany boczne wytynkowane tynkiem gipsowym "na gotowo".

 

Mam zamiar używać do spoinowania Knauf-a Uniflot, a co do taśm to zastanawiałem się nad papierem lub tymi amerykańskimi. Co do gruntowania to już sam nie wiem czy jakimś gruntem te przecięte miejsca płyty czy też wystarczy samą wodą.

 

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw odkręć cd od ud

a o technikach łaczenia jest cały ten wątek, poczytaj a wszystko będzie jasne :) my wszyscy amatorzy po takiej lekturze zrobiliśmy swoje poddasza to i tobie powinno się udać ;)

no i drugi ciekawy temat w tym temacie to http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania.../page96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na podstawie informacji zawartych na forum, zabudowaliśmy razem z mężem poddasze płytami k/g. Teraz zajmujemy się wykańczaniem wnętrz. Wymyśliłam sobie, że obuduję okap nad kuchnią w takim owalnym kształcie.

http://www.kolorymeksyku.pl/product/image/598/okapy_miedziane_04.jpg

Mam już przymocowaną do ściany belkę (jak w kominkach) i do niej chcę kręcić ruszt obudowy.

http://images43.fotosik.pl/554/4a0d0f17546aca76m.jpg

Jest taki profil plastikowy, który ładnie się wygina, ale nie mam pojęcia czy nadaje się do tego, aby kręcić do niego płytę kartonowo gipsową. Chcę go umieścić na ścianie zamiast profilu przyściennego. Dobrze myślę, czy lepiej nacinać profil przyścienny nożycami?

Jak wykonać stelaż tej obudowy? Chodzi mi zwłaszcza o ten zewnętrzny łuk. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na podstawie informacji zawartych na forum, zabudowaliśmy razem z mężem poddasze płytami k/g. Teraz zajmujemy się wykańczaniem wnętrz. Wymyśliłam sobie, że obuduję okap nad kuchnią w takim owalnym kształcie.

http://www.kolorymeksyku.pl/product/image/598/okapy_miedziane_04.jpg

Mam już przymocowaną do ściany belkę (jak w kominkach) i do niej chcę kręcić ruszt obudowy.

http://images43.fotosik.pl/554/4a0d0f17546aca76m.jpg

Jest taki profil plastikowy, który ładnie się wygina, ale nie mam pojęcia czy nadaje się do tego, aby kręcić do niego płytę kartonowo gipsową. Chcę go umieścić na ścianie zamiast profilu przyściennego. Dobrze myślę, czy lepiej nacinać profil przyścienny nożycami?

Jak wykonać stelaż tej obudowy? Chodzi mi zwłaszcza o ten zewnętrzny łuk. Proszę o poradę.

 

Teoretycznie można coś takiego zrobić z płyty g-k... ale to naprawdę wyższa szkoła jazdy!!! Do tego potrzebne są już płyty "6" najlepiej bez papieru tylko na włóknie szklanym...

profile UD nacina się dosyć gęsto i kształtuje łuk... jesli wyjdzie ten łuk kanciaty to wtedy resztę nadrabia się szpachlowkami... raz poprawiałem po kimś taki łuk... worek gipsu i ciężkie szlifowanie do ładnego kształtu... może nawet będzie trzeba zrobić jakiś szablon?

 

...i podsumowanie: jest to do zrobienia ale... no właśnie ale...

 

i jeszcze edit:

 

narożnik na fotce jest to elastyczny narożnik PCV do łuków ale do stosowania na płytę czyli w miejscu gdzie normalnie stosuje się zwykle narożniki AL czyli pod gips...

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była w tym wątku jedna wypowiedź mówiąca o tym, że jak już jest wszystko ze sobą poskręcane to lepiej w takim wypadku zrobić wszystkie połączenia na sztywno, czy jest to odpowiedni tok myślenia?

 

Mam jeszcze pytanko o fazowanie płyt, czy odpowiednim sposobem jest fazowanie ich na wzór oryginalnego fazowania za pomocą tarki czy tylko tak jak opisane w tym wątku ( centymetr od krawędzi pod kątem 45 stopni na głebokość około 2/3 płyty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche za gruby temat.Widziałem w suchej zabudowie często bezmyślne dylatowanie dla samego dylatowania, i juz nie dało sie tego podpiac ani pod dylatacje termiczne,ani drganiowe itp.Wycofuje sie chwilowo z tych pytań bo niezłe jaja by były.Zadam je najpierw ekspertom rigipsa,knaufa,itp niech oni troche podumają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...