Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

kup worek 25kg, jka zabraknie to dokupisz, vario np. jest też w 5kg opakowaniach

poddasze poddaszu nierówne, mi poszły prawie dwa worki 25kg vario, ale robiłem to pierwszy raz (najciekawsz było pierwsze rozrobienie, gdzie nie zużyłem 10% tego co namieszałem a już zastygło - jak się nie ma praktyki z danym matreiałem .. :) ), na spoinówkę wklejałem taśmy hamerykanki, potem po nich jeszcze spoinówką zaciągałem na "zero", kilka okien dachowych, kilka narożników, jakaś ścianka, kosze itp itd, a po podłodze ~90m2 (choć to o niczym nie świadczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzięki za informacje, mam jeszcze krótkie pytanie odnośnie gruntu, chciałam kupić Ceresit CT17, ale gość z Castoramy powiedział mi, żeby nie kupować gruntów dogłębnie penetrujących, bo płytę rozpulchni?? w takim bądź razie jaki grunt mam kupić ? rozumiem, że płyty nie gruntuję przed położeniem gładzi (chcemy szpachlować całe płyty na poddaszu), tylko grunt daję dopiero przed pierwszym malowaniem podładówką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje, mam jeszcze krótkie pytanie odnośnie gruntu, chciałam kupić Ceresit CT17, ale gość z Castoramy powiedział mi, żeby nie kupować gruntów dogłębnie penetrujących, bo płytę rozpulchni?? w takim bądź razie jaki grunt mam kupić ? rozumiem, że płyty nie gruntuję przed położeniem gładzi (chcemy szpachlować całe płyty na poddaszu), tylko grunt daję dopiero przed pierwszym malowaniem podładówką

 

:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

 

...i to caly mój komentarz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywne odczucia po użytkowaniu Uniflotta:

-szajs

Uzasadnienie: wszem i wobec reklamowany i polecany, a zachowuje się jak masło przy spoinowaniu.

Stosowane zamienniki:

-Megaron gips szpachlowy zbrojony - dobrze się nakłada i rozprowadza, mocny ale szybko trzeba go wyrabiać,

-Sheetrock gotowy w wiaderku - genialny wynalazek od spoinowania po finish.

Ocena szpachlowacza- amatora, 1godz. po robocie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no i wyostrzyłeś mi humor...

Szpachlowki miękkie zostały stworzone dla szlifierzy.... ze zasadniczej wady czyli miękkości zrobiono zasadniczą zaletę czyli łatwość w szlifowaniu... Dzisiaj już era szpachlarzy minęła... ja wychowalem się na gipsie szapachlowym Dolina Nidy czyli twardy - ciężki do szlifowania... dzisiaj bierze się szpachlowkę możliwie miękką narzuca się łopatą na ścianę, drzwiami od stodoły się zaciera a później bierze się szlifierkę do ścian tzw. żyrafę, papier od cykliniarki i drze się do równego! Leci to g... ze ściany - sorry nie g... tylko dobra markowa gładź taka reklamowana w TV więc bardzo dobra :D... ja robię uniflotem i vario i jakoś nie muszę tego szlifować... może dlatego że jestem leń więc muszę ugłaskać to tak by nie szlifować... ale ja tak ogolnie to nie mam nic przeciwko szlifierzom - tacy też na rynku są potrzebni bo po co te wszystkie gładzie co kocim ogonem można szlifować...

 

...ale pocieszam się tym że jest jeszcze na rynku gładź która wymaga umiejetności... jest to coraz bardziej popularny multifinish... materiał dla przeszkolonych SZPACHLARZY - szlifierz odpada w przedbiegach ... tego się nie szlifuje tylko głaska na mokro do praktycznie połysku! ale jak już wspomniałem jest to materiał dla szpachlarzy...

 

z wyrazami szacunku dla wszystkich Szlifierzy

 

szpachlarz Rom-Kon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną filozofię i ja wyznaje, jeżeli chodzi o dopieszczanie gładzenia (hłe, hłe - ładnie zabrzmiało).

I właśnie największą wadą w przypadku uniflota, było to, że nie daje się go dogłaskać, bo jest zbyt masłowaty i lekki. Wprawny szpachlarz sobie z tym poradzi- raz przejedzie i wystarczy. Natomiast amator :

- dobra, to już ostatni raz i będzie dobre!

- a tam po szpachli ani śladu,

- i znowu wkurw!

 

Rom- Kon, na jakim Ty właściwie terenie działasz? - zostało mi pół wora tego badziewia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rom mutli finish jest tynkiem nie gladzia :)

wykonuje sie go jako gladz (wygladza sie powierzchnie scian i sufitow).

gipsy bezpylowe sa w naszym kraju od lat i taki szpachlarz jak ty powinien o tym wiedziec.

no raczej nie mogę się zgodzić... multifinish jest gładzią... cienkowarstwowa warstwa na istniejące tynki... również jako wykończenie płyt g-k wiec jest jako ostatnia warstwa...

 

...a jesli chodzi o bezpylowe gładzie - do takich można zaliczyć nawet zwykły szarak Doliny Nidy ;) wystarczy tylko trochę umiejętności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem doświadczenie z miekką gładzią gipsar premium. Nakłada się ładnie, szlifuje jeszcze lepiej. Trzeba uważać przy mieszaniu bo sie bąbelki robią i potem na ścianie też są ;) I na tym sie skończyła radość. Nie twierdze że to jego wada ale było tak że przed gruntowaniem należy miotełką odkurzyć. Ciężko odkurzyć bo przecierając sie ściera gładź i cały czas pyli. Przyz gruntowaniu to dopiero była masakra. Nie można za bardzo wałkiem w jednym miejcu jeździć bo sie wypłukuje. Trzeba to robić bardzo delikatnie oj bardzo. O jakimś pędzlu ławkowcu to wogóle mowy nie ma. Zagruntowałem atlasem i miałem spory kłopot bo sie ten pył w takie paćki porobił. Musiałem po gruntowaniu przetrzeć wszystko papierem. A i wogóle sie potem źle malowało, trzeba było poprawki robić gipsem, pełno nierówności i dziurek wyszło, źle kryło itp.... A po szlifowaniu było idealnie równo ;( Pech chciał że zaczołem od salonu.To są moje spostrzerzenia. Żeby naprawde zrobić to super z tą gładzią to sie trzeba solidnie napracować z tymi ciągłymi poprawkami i mieć wielką cierpliwość. Robił ktoś może na cekolu C-45? Edytowane przez slawos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...