Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gruntowanie się kłania kolego romole gruntowanie ;)

ja ostatnio poprawiałem po "paprokach". Zostawili przetarty megaron jako wierzchnią okładzinę. Zmoczyłem ją obficie ławkowcem i wyszpachlowałem to Rimano max plus Rigipsa. Wystarczyło na tyle zeby Rimano związało a nie wyschło przed określonym czasem. Ramole, mocz warstwy wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie kończę przykręcanie płyt na poddaszu i lada moment zabiorę się za spoinowanie. Doradźcie jakich materiałów użyć. 5 lat temu szpachlowałem połączenia płyt kg w mieszkaniu. Były to jednak połączenia sztywne (płyty przyklejane do ścian na klej). Używałem wtedy siatki i jakiegoś gipsu szpachlowego. Jak dotąd wszystko jest ok. Na poddaszu sufit będzie jednak pracował, a w miejsce siatki pojawiły przeróżne taśmy (taśma papierowa, flizelina,TAŚMA FLEX 90, TAŚMA MID-FLEX, TAŚMA ORIGINAL, TAŚMA MEDIUM, TAŚMA TUFF-TAPE itp.). Proszę o poradę jakie taśmy zastosować na różnego rodzaju połączenia (rogi wewnętrzne, zewnętrzne, połączenia płaskie) aby niepotrzebnie nie narażać się na koszta a z drugiej strony jak najbardziej zabezpieczyć się prdze pękaniem. Podobnie sytuacja ma się z gipsami i gładziami. Czy warto zastosować którąś z ww. taśm +RIGIPS VARIO (ewentualnie CEKOL C-40 lub KNAUF - UNIFLOTT). Która masa szpachlowa jest najlepsza?. Jaką gładzią to wszystko przykryć (planuję gipsowanie całych płyt) i czym zagruntować. U znajomego ekipa remontująca na ściany murowane stosowała Gładź Francuską i bardzo ładnie o wyglądało ale czy nadaje się na poddasze i KG?

A w końcu może macie jakieś spostrzeżenia odnośnie farb które należy użyc?

Swoją drogą widzę że w ciągu 5 lat mojej bezczynności w tym temacie dokonał się spory postęp i nie specjalnie mogę odnaleźc się w gąszczu tych wynalazków.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wszyscy sie pogubią w gaszczu wynalazków ale w nowych workach jest najczesciej to samo co w starych było tylko nazwy sie zmieniły i ceny. Taśmy uratowały fajansiarzy i pomogły amatorom . W sumie żaden postep tylko cieńsze profile sie pojawiły i gęściej trzeba dawać i więcej wkrętów. Profesjonalna robota sprzed lat trzyma do dzis z siatkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam. Za namową sprzedawcy kupiłem do finiszowania Śnieżkę AkrylPutz (na próbę małe wiaderko). Okropnie się ciągła, jak guma, strasznie gęste ciasto, zrobiłem jedno małe pomieszczenie, do reszty dolałem troszkę wody przemieszałem i naniosłem w drugim pokoju (szło o niebo lepiej ale po chwili masą znów jakby się stała gumowata). Pytanie moje czy na drugą warstwę mogę dać jakiś inny finisz np MasterMas czy kupić muszę śnieżkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób pomieszczenie tym do końca a inne możesz spróbować czymś innym, ja sobie chwalę robotę śnieżka acryl-putz ale z worka i jako gładź na tynkach c-w, na gk poddasza zastosowałem profin-mix rigipsda z wiaderka i tym mi się bardzo dobrze robiło ( a amatorem jestem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób pomieszczenie tym do końca a inne możesz spróbować czymś innym, ja sobie chwalę robotę śnieżka acryl-putz ale z worka i jako gładź na tynkach c-w, na gk poddasza zastosowałem profin-mix rigipsda z wiaderka i tym mi się bardzo dobrze robiło ( a amatorem jestem)

Dzięki za podpowiedź, ja też amator "przeszkolony" przez posty Wodza, Flasha i Zygi, (za co im wdzięczy po grób) jeszcze tylko podpytam, a pierwszą warstwę finiszu szlifować?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpaclowac powinnismy tak by szlifowanie ograniczyc do matowienia ostatniej warstwy.

Oszczednosc czasu i materialu

Flash wiem to, ale jakaś gumiasta ta sniezka była no i mi nie wyszlo, jak juz wspomniałem amator jestem więc trace czas i materiał. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...